ضرر و زیان باغداران بویراحمد

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان گفت: نبود صنایع تبدیلی و تکمیلی موجب ضرر و زیان باغداران این شهرستان شده است.

منوچهر محمدی با اشاره به ظرفیت مناسب شهرستان بویراحمد در تولید محصولات کشاورزی و باغی گفت: این شهرستان تولیدات خوبی در زمینه محصولات باغی خصوصاً سیب دارد.

مدیر در ادامه نبود صنایع تبدیلی و تکمیلی را از مشکلات اساسی در شهرستان بویراحمد دانست و افزود: نبود صنایع تبدیلی و تکمیلی در شهرستان بویراحمد از مشکلات جدی و اساسی کشاورزان است که هر ساله از نبود این صنایع دچار ضرر و زیان می‌شود.

وی با اشاره به اینکه باید زیرساخت‌های کشاورزی و باغی به روستاها وارد شود گفت: کشاورزان و باغداران شهرستان بویراحمد خواستار ایجاد و راه‌اندازی صنایع تکمیلی و تبدیلی هستند که انتظار می‌رود با اختصاص اعتبار این بخش مورد نیاز راه‌اندازی شود.

محمدی بیان کرد: شهرستان بویراحمد در سایر بخش‌ها مانند گل محمدی، عسل، گیاهان دارویی و سایر محصولات کشاورزی از ظرفیت خوبی برخوردار است که برای استفاده بهتر از ظرفیت گیاهان دارویی الگوی برای استفاده از این گیاهان تعریف شود.

محمدی در ادامه تأمین آب را از چالش‌های اساسی شهرستان عنوان کرد و گفت: به دلیل کاهش نزولات جوی تأمین آب محصولات کشاورزی و باغی از دیگر خواسته‌های مردم است که خواستار مساعدت بسیج سازندگی در ارائه تسهیلات به کشاورزان هستیم.

مدیر جهاد کشاورزی بویراحمد خواستار ارائه تسهیلات با نرخ پایین به واحدهای تعاونی روستایی برای خرید محصولات باغی باغداران شد و گفت: تنها واحد کنسانتره و آبمیوه‌گیری این شهرستان سال است که تعطیل شده است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *