عدم توجه مسئولین به نماز جماعت/ در شورای آموزش و پرورش شرکت نمی‌کنم/شگرد جدید کلاهبرداری در استان

حجت‌الاسلام اسماعیل صلواتی در نشست شورای اداری چاروسا با بیان اینکه ۸ آبان شهادت محمدحسین فهمیده و روز دانش‌آموز است، اظهار داشت: به برکت انقلاب و نظام ملت شهادت‌طلب هستیم شهدای ما هم‌‌ردیف شهدای عالم هستند به جزء شهدای کربلا که در عالم استثناء هستند و همین روحیه شهادت‌طلبی رمز پیروزی و آسیب ناپذیری ما است.
وی با اشاره به روز ۱۳ آبان روز استکبارستیزی گفت: استکبار جهانی یعنی زورگویی، خودبرتربینی و پایبند به حرف خود نبودن است که آمریکا معنای کامل استکبار است و امیدواریم مردم در روز راهپیمایی ۱۳آبان حضور چشمگیر داشته باشند.
امام جمعه قلعه رئیسی وظیفه یک مدیر را تخصص، ولایت‌مدار و متدین دانست و عنوان کرد: شرط اساسی این نظام ولایت‌مداری است اما نه ولایت‌مدار فقط با زبان بلکه باید در عمل ولایت‌مدار باشیم و اگر صلاحیت‌هایی که برای یک مدیر است را رعایت نکنیم خیانت و امانت کردیم.
صلواتی پیگیری مسئولان در کارهای اجرائی را مهم دانست و اضافه کرد: خوشبختانه یکی از ویژگی های خوب بخشدار این است که مکاتبات خوبی با مسئولین شهرستانی و استانی دارد ولی تنها مکاتبه که نیاز نیست وقتی سه کیلومتر جاده دهدشت به قلعه رئیسی دو سال از آن می گذرد و مشاهده می کنید که چقدر تصادف در آن رخ می دهد.
وی با بیان اینکه متاسفانه یکی بلند می شود و درد را از تریبون می گوید ولی مسئول دیگر اعلام می کند که خوشبختانه روند کار به خوبی پیش می رود خاطرنشان کرد: تمام افرادی که در جاده الگن به قلعه رئیسی تصادف کردند ما باید در شب اول جواب‌گو باشیم که توانستیم کاری کنیم ولی انجام ندادیم و نیاز بود وقتی بنده در تریبون نماز جمعه انتقاد کردم از وضعیت محور قلعه رئیسی به دهدشت نیاز بود بقیه مسئولین هم بلند شوند و حمایت کنند ولی متاسفانه عده ای ساز جدایی زدند.
امام جمعه قلعه رئیسی ﻧﻤﺎزﺟﻤﻌﻪ را ﺑﮫﺘﺮﯾﻦ و ﺑﺰرگ ﺗﺮﯾﻦ اﺟﺘﻤﺎع ﻋﺒﺎدی، ﺳﯿﺎﺳﯽ ﻣﺴﻠﻤﺎﻧﺎن دانست و گفت: در یک خطبه نماز جمعه مشاهده می شود که متاسفانه دو مسئول حضور ندارد و این جای تاسف دارد.
صلواتی با انتقاد از مشکلات آموزشی در آموزش و پرورش ابراز داشت: در ماه های گذشته انتقادات و صحبت هایی در خصوص مشکلات آموزش و پرورش چاروسا داشتم ولی متاسفانه هیچ یک از آنها حل نشد و در جلسه شورای آموزش و پرورش شرکت نخواهم کرد.

شگرد جدید کلاهبرداری در استان

رئیس پلیس فتای از شگرد جدید کلاهبرداری از طریق ارسال پیامک به شهروندان خبر داد.
سرهنگ سید قدرت الله موسوی اطهر گفت: در پی بررسی های صورت گرفته توسط کارشناسان پلیس فتای این استان شگرد جدید کلاهبرداری از طریق ارسال پیامک انبوه و ایجاد صفحه جعلی در فضای مجازی شناسایی شده است بنابراین شهروندان باید در این رابطه هوشیار باشند.
وی در خصوص شیوه این اقدام مجرمانه افزود: در این شیوه افراد کلاهبردار ابتدا اقدام به ارسال پیامک انبوه متن های گوناگون ازجمله شما برنده ۵۰میلیون ریال شده اید، کرده و طعمه خود را برای دریافت پول به وبگاهی جعلی و به ظاهر واقعی هدایت و با دریافت مدرک شناسایی اعم از کارت ملی، کارت دانشجویی و سایر مدارک اسکن شده با کیفیت بالا، علاوه بر درخواست مشخصات بانکی و رمزهای عبور از هویت افراد ثبت نام شده نیز سوءاستفاده می کنند و با خرید سیم کارت با هویت جعلی قصد دارند تا ردپای خود را در فضای مجازی مخفی نگهدارند.
رئیس پلیس فتای کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: کلاهبرداران در نهایت با داشتن مشخصات موردنیاز بانکی پس از نفوذ به حساب افراد سریعا اقدام به خرید اینترنتی می کنند و به راحتی از این طریق طعمه های خود را فریب می دهند و پول کلانی را از این طریق به سرقت می برند.
سرهنگ موسوی اطهر در هشدار به شهروندان اضافه کرد: برای گرفتن جایزه نیازی به ارسال مشخصات شناسنامه ای و سایر مدارک خصوصا رمزهای عابر بانک (اول و دوم) نیست و چنانچه پیشنهادی در این رابطه دریافت کرده اید می توانید با پلیس فتای استان در ارتباط باشید و از صحت و سقم موضوع اطلاع حاصل کنید.

آغاز طرح پایش و سلامت خانواده معظم شهدا

معاون بهداشت و درمان بنیاد شهید و امور ایثارگران استان کهگیلویه و بویراحمد از آغاز اجرای سومین مرحله از طرح پایش و سلامت خانواده معظم شهدا خبر داد.
محمد گودرزی در شورای معاونین اداره کل بنیاد شهید و امور ایثارگران یاسوج گفت: در اجرای این طرح، کلیه خانواده معظم شهدا، جانبازان و آزادگان استان مورد ویزیت و معاینه رایگان قرار می گیرند.
وی اظهار کرد: در این طرح سه گروه پزشکی حضور داشته و هر یک از این گروه ها رسیدگی به وضعیت سلامت خانواده شهدا و ایثارگران را بر عهده دارند.
گودرزی تصریح کرد: طرح پایش سلامت شامل خانواده های شهدا و همسران شهدا، جانبازان، آزادگان و جانبازان هستند.
وی گفت: طرح پایش سلامت خانواده معظم شهدا به صورت ماهانه انجام می شود.
معاون بهداشت و سلامت بنیاد شهید و امور ایثارگران استان کهگیلویه وبویراحمد آشنا شدن با مشکلات خانواده های شهدا، ارائه خدمات درمانی و تحویل لوازم بهداشتی در منزل را از اهداف اجرای طرح پایش و سلامت در بنیاد اعلام کرد.
وی بیان داشت: خانواده معظم شهدا و ایثارگران می توانند از طریق ارائه کارت ملی در مراکز درمانی از طریق سامانه سدا از خدمات بیمه طلایی استفاده کنند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *