عصر امروز؛ بازسازی عملیات غرور آفرین والفجر۸ در یاسوج

قائم مقام تیپ ۴۸فتح استان گفت: بازسازی عملیات والفجر ۸ عصر امروز از ساعت ۱۶ و ۳۰ دقیقه در دهکده دفاع مقدس واقع در پارک مهرورزی اجرا می شود.

سرهنگ پاسدار حسن حکمتیان راز در نشست خبری رزمایش نمادین عملیات والفجر ۸  که در دهکده دفاع مقدس یاسوج مرکز استان همزمان با برگزاری اجلاسیه بزرگ شهدای استان برگزار خواهد شد اشاره کرد و گفت: شهدا نیازی به یادواره و اجلاسیه و کنگره ندارند و این ما هستیم که در این شبیخون فرهنگی نیاز به برگزاری چنین برنامه‌هایی همانند ترویج ایثار و شهادت در جامعه داریم.

کنگره ۱۸۸۰شهید استان فرصتی برای خودباوری

وی با بیان این که برگزاری کنگره ۱۸۸۰ شهید استان کهگیلویه و بویراحمد فرصت مناسبی برای خودسازی است و ترویج فرهنگی ایثار در جامعه خواهد بود،گفت:باید این کنگره به بهترین نحو برای مردم ایران انعکاس داده شود.

بازسازی عملیات غرور آفرین والفجر۸ توسط تیپ ۴۸فتح

قائم مقام تیپ ۴۸فتح استان کهگیلویه وبویراحمد به مأموریت های مهم این نهاد نظامی در برگزاری این کنگره ملی اشاره داشت و افزود: یکی از مأموریت های مهم تیپ ۴۸ فتح در این رویداد مهم  برگزاری نمادین رزمایش و عملیات والفجر۸ است.

حکمتیان راز ابراز داشت: به همین مناسبت از ۴۵ روز پیش تمرینات خود را برای برگزاری این همایش آغاز کردیم.

آغاز رزمایش از هفت مهرماه

وی با بیان این موضوع که بازسازی این عملیات را از تاریخ ۷ مهرماه از ساعت ۱۶:۳۰ به مدت ۵ روز در دهکده دفاع مقدس در پارک مهرورزی یاسوج برگزار خواهیم کرد،گفت:در سال‌های گذشته نیز نظیر چنین بازسازی عملیات‌هایی را داشته‌ایم که در این زمینه یکی از عملیات‌هایی که در آن رزمندگان هم استانی رشادت‌های فراوانی آفریدند عملیات والفجر ۸ بوده است.

حضور ۵۰غواص در بازسازی عملیات والفجر۸

قائم مقام تیپ ۴۸فتح  به پیروزی بزرگ رزمندگان در عملیات والفجر ۸ اشاره کرد و افزود: غواصان ما در این عملیات کار بزرگی انجام دادند که در رزمایش این عملیات ۵۰ غواص هم‌استانی خاطرات آن روز را زنده خواهند کرد.

تیپی که مظلوم واقع شده است

حکمتیان راز در ادامه به مظلوم واقع شدن تیپ ۴۸فتح اشاره داشت و گفت: کارها و اقدامات بزرگی توسط تیپ انجام شده که رسانه‌ها به ان نپرداخته‌اند.

وی بیان داشت: تیپ ۴۸ فتح از این منظر مظلوم واقع شده است و رسانه‌ها تاکنون این خدمات را که در نقاط مختلف کشور از شمال‌غرب تا جنوب مشهود بوده، پوشش نداده‌اند.

تقدیم هفت شهید تیپ ۴۸فتح  در شمال غرب

قائم مقام تیپ ۴۸فتح استان تصریح کرد: در شمال‌غرب تعداد ۷ شهید را در مقابله با منافقین و پژاک برای ایجاد امنیت در منطقه تقدیم کردیم و توانستیم با همت فرزندان این استان امنیت پایداری را در منطقه ایجاد کنیم و در آبادان و در مناطق مرزی جنوب هم به گونه‌ای عمل کردیم که مأموریت ما را هر سال تمدید کردند و اجازه ندادیم که هیچ فعالیت تروریستی در آن مناطق انجام شود که افتخاری بزرگ برای فرزندان استان به شمار می‌رود.

در ادامه سرهنگ پاسدار حکمتیان به اتفاق خبرنگاران در منطقه بازسازی عملیات حضور پیدا کردند و نقشه عملیات والفجر ۸ برای خبرنگاران حاضر در دهکده دفاع مقدس تشریح شد.

لازم به ذکر است در عملیات والفجر ۸ استان  کهگیلویه وبویراحمد تعداد ۱۷۹ شهید والامقام را تقدیم امام و اسلام و ایران کرد.

بنا بر این گزارش عملیات والفجر ۸ از تاریخ هفت مهرماه لغایت یازده مهرماه در دهکده دفاع مقدس شهر یاسوج از ساعت ۱۶برگزار خواهد شد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *