غبار فراموشی ۸ساله برچهره رنگ و رو رفته جاده بنه علیاری در لنده+تصاویر

شاید امروزه خیلی از مسائل مهم مردم در لابه لای وعده های انتخاباتی و یا مسائل و جریانات سیاسی چنان گم می شود که گویی برخی از مسئولان در خصوص طرح مشکلات یک روستا دیگر بیماری آلزایمرگرفته اند ومهمترین مسائل مردم به فراموشی سپرده می شود.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس، کار احداث جاده روستایی در استان کهگیلویه وبویراحمد به واسطه کوهستانی بودن و پوشش درختان بلوط هموراه دشوار و سخت است، ولی این سختی کار نباید بهانه ای باشد برای فراموشی جاده های روستایی و بی توجهی به زیرساخت های روستایی که بیشترین نقش را تحقق اقتصاد مقاومتی و تجلی خودباوری دارند.

در سالهای گذشته در سطح استان تلاش های زیادی در حوزه راه و شهرسازی شده است که بیشتر توسعه راه ارتباطی استان مدنظر قرار گرفت و کمتر به راه های روستایی توجه شده است.

زیرسازی های صورت گرفته در روستاهای متاسفانه به دلیل عدم تخصیص اعتبار لازم جهت آسفالت و جلوگیری از تخریب زیرسازی های صورت گرفته تامین نشده و در کمال ناباوری زحمات و تلاش های صورت گرفته جهت زیرسازی جاده های روستایی از بین رفته است و نیازمند تخصیص اعتبارات جدید جهت زیر سازی و آسفالت می باشند.

با ۴۰خانوار و جمعیتی بالغ بر ۲۳۱ نفر در فاصله دو کیلومتری روستای وحدت و آسفالت قرارداد که در سالهای گذشته با عنایت بخشداران وقت زیر سازی شده است که متاسفانه به دلیل عدم آسفالت به موقع و بر اثر سرما و گرما این جاده به طور کامل از بین رفته و نیازمند زیرسازی و احداث دو دستگاه پل برای تردد روستائیان در فصل زمستان است.

با فرارسیدن فصل زمستان عبور ومرور برای مردم این روستا سخت و طاقت فرسا شده است چرا وجود دره بزرگ در طول مسیر کار مردم این روستا را در روز های بارانی سخت و دشوار کرده است.

آسفالت این جاده قراربود از محل اعتبارات آسفالت جاده کوه سیاه صورت گیرد که به دلیل عدم پرداخت مطالبات پیمانکار این پروژه فعلا تعطیل شده است.

گلایه و نگرانی مردم روستای بنه علیاری با بیش از ۲۳۱نفر جمعیت می بایست به عنوان دغدغه اصلی مسئولان قرارگیرد تا این حجم از مردم یک روستا به دلیل عدم دسترسی به جاده آهنگ مهاجرت را کوک کنند و رهسپار شهرک های لنده شوند.

امیداوریم مسوولانی که دائماً از توسعه شهرستان لنده سخن می گویند و این مهم از چشم انداز ها و برنامه های آینده کاریشان است با حل مشکلات جاده ای روستاهای شهرستان از مهاجرت بی رویه آنان جلوگیری کنند تا بیش از این به روستاهای خالی از سنکه افزوده نشود.

روستای بنه علیاری در فاصله۱۴کیلومتری شهرلنده واقع و از توابع در شهرستان لنده است.

منبع:پایگاه اطلاع رسانی خبرلنده

گزارش:سیداسماعیل میری

انتهای پیام/۴۱۲۰

انتهای پیام/م

سیداسماعیل میری

منبع : صبح زاگرس

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *