فرماندار دولت تدبیر و امید ۲۰۰ کارگر بهمئی را از پالایشگاه بید بلند اخراج کرد

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی خبر رسان، علی مظفری فرماندار دولت تدبیر و امید در بهبهان صبح امروز با حضور در جمع کارگران فاز دوم پالایشگاه بیدبلند، از کارگران اهل خواست که از بقیه جدا شوند و در گوشه ای باایستند و بعد از شناسایی، بلافاصله همه آنها را از پالایشگاه اخراج کرد.

علی مظفری در پاسخ به دلیل این حرکت، گفت: خاک خاک بهبهان است، برق برق بهبهان است و دلیلی ندارد یک بهمئی اینجا کار کند.

کارگران بهمئی بعد از این اقدام ناشیانه فرمانداری بهبهان درب فرمانداری بهمئی تجمع کردند و خواهان پیگیری حقوق خود شدند.

یکی از کارگرها گفت: به گفتیم که طبق بنری که پشت سرتان در پالایشگاه نصب است، مقام معظم رهبری نام سال را سال تولید و اشتغال انتخاب کرد؛ پس چرا ما را که در جغرافیای این منطقه هستیم از شرکت اخراج می کنید، اما گفت"این به من مربوط نیست، بروید از خودش کار بخواهید".

یکی دیگر از کارگرها گفت: به فرماندار بهبهان گفتیم که چطور وقت اعزام به جبهه و جنگ با هم برادربودیم و فرزندان بهمئی همپای شما در جنگ شرکت کردند و شهید دادند اما امروز با وجود حضور نیروهای غیر بومی از تمامی نقاط کشور در این پروژه ملی، تنهافرزندان بهمئی را اخراج می کنید؟ او گفت: این هم به من مربوط نیست".

به گفته چند مسئول بهمئی از زمان انتصاب مظفری به عنوان فرماندار بهبهان تاکنون تنش های قومیتی بین شهرستان بهمئی و بهبهان به اوج رسید و این فرماندار در اقدامی دیگر به بهانه های واهی مانع انتقال خط لوله آب آشامیدنی به بخشی از شهرستان بهمئی شد.

فرماندار بهبهان باید بداند که مسئول مستقیم  این حرکت شتاب زده و بیکاری صدها جوان  در روزهای آغازین سال جدید بوده  و عواقب آن بر عهده وی و یا تیم تصمیم گیرنده این حرکت است.

لازم به توضیح است که فاز دوم پالایشگاه بیدبلند یکی از پروژه های ملی و بیخ گوش شهرستان نفت خیز و شهید پرور بهمئی است که یکی از بزرگترین منابع تغذیه آن چاه های نفت و گاز واقع در شهرستان بهمئی می باشد.

این درحالی است که مقام معظم رهبری شعار امال را با نام اقتصادمقاومتی تولید و اشتغال نامگذاری کرده است و ضروری است مسئولان نیز به این امر مهم توجه ویژه داشته باشند و از اخراج کارگران با هر قومیت و گرایشی خوداری کنند.

از سوی دیگر اخراج کارگران بهمئی از سوی فرماندار دولت تدبیر و امید باعث ایجاد حساسیت و تنش قومی در دو شهرستان بهمئی و بهبهان خواهد شد که در این شرایط حساس می تواند عواقب ناخوشایند را در پی داشته باشد. 

منبع:سایت خبری آوای ماغر

انتهای پیام/۲۰۰

منبع : صبح زاگرس

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *