فعالیت های سپاه در قالب بسیج برای کمک به مردم است

فرمانده سپاه فتح استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: سپاه تعامل خوبی با بخش پزشکی استان و سایر نهاد ها دارد و هر کمکی در قالب بسیج انجام می دهد در واقع کمک به همه قشرهای مختلف جامعه است.

 نشست بسیج جامعه پزشکی با حضور ، دکتر اورنگ ایلامی رئیس دانشگاه علوم پزشکی و سایر مسئولین در محل سالن جلسات سپاه فتح برگزار شد.

فرمانده سپاه فتح استان کهگیلویه و بویراحمد در این نشست ضمن تسلیت به مناسبت دهه فاطمیه گفت: آنچه که بهداشت و درمان استان به عنوان برنامه اعلام نمود رویکرد خوبی است و ما هم آرزوی موفقیت برای دانشگاه علوم پزشکی داریم.

سردار یدالله بوعلی بیان داشت: همه نسخه هایی که از طرف تهران می نویسند شفا بخش نیست و ما هم در قبال مردم استان در اولویت اول مسئولیت داریم یعنی آنچه که نظام تکلیف کرده به ما، اولویت اول مردم استان هستند.

وی در ادامه رضایت مندی مردم را نخستین اولویت برای مسئولان دانست و گفت: البته باید از ظرفیت های مرکز هم استفاده شود و اگر از ظرفیت های استان به درستی استفاده شود قطعا می توان در این راستا موثر بود .

فرمانده سپاه فتح گفت: متاسفانه در خیلی از زیر ساخت ها نه فقط بحث درمان بلکه در این استان در خیلی از مسائل شاخص ها پایین است و کم برخوردار بوده ولی حسن های خوبی هم دارد.

سردار بوعلی با بیان اینکه مطالبات مردم اگه پیگیری و حل بشود کمک بسیار بزرگی به موفقیت های بعدی می کند، گفت : خیلی از مردم گرفتار درمان در استان های همجوار هستند و به راحتی می توان بخشی از این مشکلات را در خود استان حل کرد.

وی در ادامه اظهار داشت: سپاه تعامل خوبی با بخش پزشکی استان و سایر نهاد ها دارد و هر کمکی در قالب بسیج انجام می دهد در واقع کمک به همه قشرهای مختلف جامعه است.

فرمانده سپاه فتح افزود: سپاه متولی اینکه مردم و ظرفیت های که درسایر نهادها دارند به کمک آن بخشی که نیازمند یک کار فوری است بیاید و هر چیزی می تواند باشد و زمانی دفاعی و زمانی نیز عمرانی باشد  یا ممکن است یک حادثه غیرمترقبه باشد در واقع نقش سپاه و بسیج در اینجا معلوم می شود .

وی در ادامه بیان داشت: به طور مشخص کار و سیاستی که در سپاه دنبال می شود نه موازی، نه در تعارض و نه در تقابل در هیچ کدام از این ها نیست و فقط کمک کننده است.

سردار بوعلی  اظهار کرد: پیشرفت و بالندگی هر یک از قسمت های استان باید باعث خوشحالی سایر نهاد ها شود و اگر چنین رویکردی باشد ما قطعا در استان به پیشرفت و تحول می رسیم.

فرمانده سپاه فتح استان کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه استان از نظر کمیت هیچ وقت نمی تواند استان برتری باشد و تنها آنچه که می تواند این استان را برجسته کند و متفاوت از دیگران معرفی کند بخش ایده پردازی و ابتکار است .

وی در پایان بیان داشت: هیچ چیز در سمینارها و همایش ها بیرون نمی آید و در واقع آن چیزی واقعا می تواند اثرگذار باشد که در میدان اتفاق می افتد و هرچه بگوییم درمان مهم است هیچ اتفاقی نمی افتد باید در عمل نشان دهیم و انجام گیرد.

رئیس بسیج جامعه پزشکی کهگیلویه و بویراحمد نیز ضمن گزارش دستاوردها و عملکرد بسیج در حوزه پزشکی گفت: ۳ بیمارستان صحرایی در سال جاری با همکاری سپاه فتح استان و نهادهای سلامت استان در مناطق تنگ هیگون دهدشت، بیمارستانی ثابت در بیماستان ها و یک بیمارستان هم در کنگره ملی شهدای استان برپا و افتتاح شد.

سید هوشنگ رحیمیان در ادامه افزود: ۱۷۰ تیم تخصصی، بهداشتی و درمانی در سال جاری با نیاز سنجی و اولویت سنجی به مناطق مورد نظر اعزام شدند.

وی در ادامه افزود: ۲۰ نفر از پزشکان فرهیخته پژوهشگر فردا در کنگره شهید رهنمون اهواز شرکت می کنند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه کهگیلویه و بویراحمد جزء استان های کمتر برخوردار است، گفت: شاخص های سلامت استان و زیر ساخت های درمانی همه از میانگین کشوری پایین تر است.

دکتر اورنگ ایلامی اظهار کرد: شاخص های بیمارستانی در کشور برای هر ۱۰۰۰ نفر ۱٫۷  تخت بیمارستانی تعریف شده است .

وی افزود: در استان کهگیلویه و بویراحمد ما بحثی داریم به عنوان تخت های استاندارد و تخت های فعال به عنوان مثال بیمارستان امام سجاد (ع) یاسوج یک بیمارستان ۹۶ تختخوابی است ولی بیش از ۲۵۰ تختخواب فعال دارد که به صورت غیراستاندارد در این فضا جا سازی شده است.

ایلامی ابراز داشت: با وجود شاخص های پایین زیرساخت ها استان کهگیلویه و بویراحمد واقعاً نیازمند ظرفیت های عمرانی سپاه در زمینه ساخت بیمارستان ها و مراکز بهداشتی است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اظهار کرد: در بسیاری از مواقع همکاران نسبت به کمبود تخت اظهار نگرانی می کنند زیرا هم در به عنوان آی سی یو و هم سی سی یو  از آنها استفاده می شود.

دکتر ایلامی با بیان اینکه استان ما یک استان رزمنده پروری هست گفت : آمادگی جهت اعزام متخصصین برای کمک به رزمندگان مدافع حرم را داریم و  همکارن پزشک ما علام آمادگی کردند .

وی در ادامه افزود : استان کهگیلویه و بویراحمد در حوزه طب سنتی ظرفیت های بسیار خوبی دارد و پیگیر یک مرکز علمی طب سنتی در استان هستیم .

طب ایرانی اسلامی ادغام یافته با دستورات دینی ما، ارزان و جامعه نگر بوده و از ویژگی های آن در دسترس بودن است اما طب غرب جزء نگر و منطقه ای نگر هست و طب ایرانی کل نگر هست .

رئیس دانشگاه علوم پزشکی با اشاره به سازمان های بیو تروریسم بیان داشت: دفاع بیولوژیک در دفاع از سازمانهای بیو تروریسم باید در استان با همکاری سپاه و دانشگاه علوم پزشکی استان ایجاد بشود ضمن اینکه در سطح کلان این موضوع با همکاری وزارت دفاع انجام شده و استان ما هم در این رشته ظرفیت های خوبی وجود دارد.

 

منبع: پایگاه اطلاع رسانی سپاه فتح

انتهای پیام/۲۰۰

منبع : صبح زاگرس

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *