فعال شدن ۷۰ درصد واحدهای صنعتی کهگیلویه و بویراحمد در دولت تدبیر

صبح امروز نشست ستاد تسهیل و رفع موانع تولید به ریاست معاون امور اقتصادی استانداری با حضور رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت و بانک‌های عامل در سالن استانداری …

صبح امروز نشست ستاد تسهیل و رفع موانع تولید به ریاست معاون امور اقتصادی استانداری با حضور رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت و بانک‌های عامل در سالن استانداری برگزار شد.

به گزارش کبنانیوز از یاسوج، در این نشست واحدهای تولیدی شرکت خودرو کار، تعاونی ۲۵۹۳ گاوشیری، کارخانه بهین کود و شرکت ۲۹۳۲ شن و ماسه چم بلبل مورد بررسی و مصوباتی صورت گرفت.

بنا بر این گزارش، مجید محنایی معاون امور اقتصادی استانداری کهگیلویه و بویراحمد در این نشست با اشاره به بخشودگی جرائم وام‌های زیر ۱۰۰ میلیون تومان در دولت تدبیر، گفت: مردم تا فرصت است از این فرصت استفاده کنند، و باید این بخشودگی در استان اجرا شود. بانک‌ها به پایان سال موکل نکنند، که بگویند مدت زمان آن تمام شده است.

محنایی افزود: در نشستی با بانک مرکزی کشور داشتیم، مصوبه ای را در تاریخ ۱۶ بهمن سال جاری برای تمام بانک‌های مرکزی مصوبات ابلاغ شد، میزان منابع و مصارف به صورت مساوی رعایت شود. ولی در استان‌های محروم نیاز به رعایت آن نیست.

وی در ادامه تصریح کرد: بانک‌ها در راستای ایفای مسئولیت‌های آموزشی ملزم است؛ واحد آموزشی در روستاها ایجاد کنند.

معاون امور اقتصادی استانداری کهگیلویه و بویراحمد در خطاب به معاون شرکت برق استان گفت: خواهش کردیم که واحدهای تولیدی در استان را تعطیل نکنید، و نمی دانم اسمش را چه بگذارم؛ هیچ! از اداره برق توضیح بخواهیم و برای تعطیلی شرکت شن و ماسه چم بلبل هیچ توضیحی نداشته باشد. فورا برق این واحد تولیدی را وصل نمایید.

بنا بر این گزارش، دیودیده رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد در این نشست گفت: ۴۴۶ واحد تولیدی و صنعتی استان با اعتبار چهارهزار و ۱۹۰ میلیارد ریال برای دریافت تسهیلات به بانک‌های عامل معرفی شدند.

دیودیده با اشاره به اینکه کهگیلویه و بویراحمد دارای رتبه ۲۶ کشوری در زمینه پرداخت تسهیلات رونق تولید است، افزود: بیش از یک‌هزار و ۱۰۰ میلیارد ریال تسهیلات رونق تولید به ۱۱۶ واحد تولیدی راکد استان در سال‌جاری به این واحدها پرداخت شده است. با تلاش کارگروه رفع تولید در دولت تدبیر و امید واحدهای فعال صنعتی کهگیلویه و بویراحمد به ۷۰ درصد رسیده است.

وی در ادامه با بیان اینکه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید در استان ۱۳۹ واحد تولیدی را بررسی کرده است، تصریح کرد: با ۳۱۶ مصوبه در این ستاد، ۱۷۴ مصوبه اجرا شده و ۱۴۲ مصوبه در دست اقدام است.  بدهی ۱۳۷ واحد تولیدی تعیین تکلیف شد، و برای ۳۹ واحد تأمین مالی و تسهیلات پیش بینی شده است.


منبع : کبنانیوز

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *