قفل پروژه‌های کهگیلویه و بویراحمد همچنان زنگ می‌خورد

هشتمین جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان کهگیلویه و بویراحمد با حضور برگزار شد.

 

صبح امروز هشتمین جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان کهگیلویه و بویراحمد با حضور خندان دل معاون عمرانی و توسعه شهری و روستای وزیر کشور، استاندار کهگیلویه و بویراحمد، نماینده بویراحمد و دنا و جمعی از مدیران دستگاه‌های دولتی در یاسوج برگزار شد.

در این نشست برخی از مدیران دستگاه‌های دولتی به مشکلات اعتباری پروژه‌های ادارات مربوطه خود اشاره کردند.

همچنین در این نشست مطرح شد که ۳۵ پروژه قابل واگذاری به بخش خصوصی داریم که از این تعداد ۲۵ پروژه استانی و ۱۵ پروژه ملی است.

رضا دهبانی‌پور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه و بویراحمد در این جلسه گفت: پروژه ملی تالار مرکزی یاسوج سال‌ها به دلیل کمبود اعتبار مانده است که ۲۳ هزار مترمربع زیربنا دارد.

دهبانی‌پور با بیان اینکه تالار مرکزی از پروژه‌های با کیفیت است و قابلیت‌های زیادی برای انجام کارهای فرهنگی و هنری دارد، گفت: این پروژه به ۵۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد و تا کنون ۱۷ میلیارد هزینه آن شده است.

پاسره مدیرعامل آب و فاضلاب روستایی استان کهگیلویه و بویراحمد نیز در این نشست، گفت: سه پروژه آبرسانی داریم که مشکل اعتبار دارند.

وی گفت: پروژه آبرسانی بهمئی ۱۲۵ روستا را تحت پوشش قرار می‌دهد و پروژه کهگیلویه نیز ۷۳ روستا را آبرسانی خواهد کرد که این پروژه‌ها با کمبود اعتبار مواجه هستند.

سید علی لدنی‌نژاد مدیرعامل آب و فاضلاب شهری استان کهگیلویه و بویراحمد نیز گفت: ۵ شهر از روستای استان تحت پوشش فاضلاب قرار دارند که در حال حاضر میانگین کشوری ۴۴ تا ۴۷ درصد است، اما در استان ۲۰ درصد است.

لدنی‌نژاد گفت: کمبود زیرساخت‌های استان موجب گردیده که مناقصه‌ها به مرحله اجرا نرسند و رایزنی‌ها نیز در این خصوص بی‌نتیجه مانده است.

وی افزود: تصفیه خانه سی‌سخت و چرام معطل اعتبار دارد و از طرفی کسی هم حاضر به سرمایه‌گذاری در این پروژه‌ها تاکنون نشده است.

هادی زارع‌پور مدیرکل آموزش و پرورش استان کهگیلویه و بویراحمد نیز در این جلسه، اظهار کرد: پنج پروژه را در قالب ماده ۲۷ قصد داریم به بخش خصوصی واگذار کنیم.

وی گفت: پروژه شش کلاسه مسکن مهر کهگیلویه از سال ۹۰ شروع گردید که تنها ۳۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشت.

 

در ادامه سایر مدیران نیز به وضعیت پروژه‌های دستگاه‌های مربوطه خود اشاره کردند و آنطوری که بیان شد همه پروژه‌های مطرح شده در این جلسه با کمبود اعتبار مواجه هستند و سرمایه‌گذاری هم برای راه‌اندازی آنها تاکنون پیدا نشده است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *