قیمت گوشت مرغ ،گوشت قرمز میوه و کالاهای اساسی ایام نوروز در کهگیلویه و بویراحمد

مسئول ستاد تنظیم بازار خدمات سفر کهگیلویه و بویراحمد گفت: قیمت هر کیلو گوشت مرغ منجمد در ایام نوروز ۵ هزار و ۷۷۰ تومان و هر کیلو گوشت قرمز منجمد نیز ۲۳ هزار تومان تا پایان ایام نوروز است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی خبر رسان، سالار حسین پور در جمع خبرنگاران افزود: در ایام نوروز برای تنظیم و وضعیت ثبات قیمت ها ۶۰ بازرس در قالب ۳۰ گروه کار نظارت بر در سراسر استان را بر عهده دارند.

حسین پور عنوان کرد: قیمت گوشت بره و بزغاله در ایام نوروز ۳۱ هزار تومان و گوشت گوسفند ۲۵ هزار تومان است و گرم نیز ۷ هزار و ۵۰۰ تا ۸۵۰۰ است با توجه به اینکه قیمت آن تابع عرضه در بازار است و در تمام کشور اینگونه است.

معاون صنعت، معدن و تجارت اظهار کرد: در سال های گذشته با کمبود مرغ در بازار مواجهه می شدیم اما امسال تدبیری اندیشیده شده که این اتفاق تکرار شود و برای این کار با مدیرکشتارگاه مرغ صحبت کردیم که این عید همچون سال های گذشته بدون مرغ نباشد و چنانچه کشتارگاه نتواند این میزان را تامین کند از استان  همجواز از جمله فارس گوشت مرغ وارد می کنیم.

مسئول ستاد تنظیم بازار خدمات سفر کهگیلویه و بویراحمد ادامه داد: ۲۰۰ تن مرغ منجمد و ۲۰ تن گوشت قرمز منجمد برای ایام نوروز در سردخانه پشتیبانی امور دام استان ذخیره سازی شده است و در صورت نیاز این میزان از طریق شرکت پشتیبانی امور دام قابل افزایش و در دست پیگیری است.

حسین پور عنوان کرد: قیمت هر کیلو برنج ۱۱۲۱ در کهگیلویه و بویراحمد ۳۸ هزار تومان است برنج سفید نیز هر کیلو ۲۷ هزار تومان در بازار استان عرضه می شود.

وی با اشاره به ذخیره سازی انواع میوه ها برای شب عید مردم استان گفت: ۲۰۰ تن سیب که ۱۰۰ تن آن سیب زرد و ۱۰۰ تن دیگر سیب قرمز است ذخیره سازی شده و برای شب عید مردم در بازار استان توزیع می شود همچنین ۳۱۴ تن پرتقال برای شب عید مردم استان ذخیره سازی شده است.

وی بیان کرد: همه تلاش خود را می کنیم که گران فروشی در سطح استان وجود نداشته باشد و مسافران و گردشگران نوروزی با خاطره ای خوب از استان خارج شوند.

انتهای پیام/۲۰۰

منبع : صبح زاگرس

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *