لغو سخنرانی حسن عباسی نشان داد عده ای به دنبال دوقطبی کردن جامعه هستند/مسئولان استان اجازه ندهند همچنین اتفاقی بیافتد

مسئول نهاد رهبری در دانشگاههای استان کهگیلویه و بویراحمد: لغو سخنرانی حسن عباسی نشان داد که عده ای به دنبال دوقطبی کردن جامعه هستند.

حجت‌الاسلام قاسم مقدم در گفت و گو با خبرنگار پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی خبر رسان ، در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه علت لغو سخنرانی آقای عباسی چه بوده است، افزود: در مورد لغو سخنرانی باید چند سوال مطرح کرد که آیا وی انقلابی هستند یا نه؟ اگر وی انقلابی هست و مسئولان ما هم انقلابی هستند باید بستر برای سخنرانی این نیروها فراهم شود.

وی ادامه داد: من نمی خواهم اظهار نظری در مورد بسته بودن سالن ترویج کشاورزی استان داشته باشم چرا که شاید هزار و یک علت داشته باشد.

مسئول نهاد رهبری در دانشگاههای استان در پاسخ به سوال خبرنگار این پایگاه خبری مبنی بر اینکه سالن ترویج کشاورزی استان برای سخنرانی آقای عباسی آماده بود و حتی هماهنگی ها از قبل صورت گرفته شده بود اما دقیقه ۹۰ بسته شد نظر شما چیست، اینگونه جواب داد و گفت: این بدسلیقگی آن مسئول را نشان می دهد که همچین نظری داشته و سالن را بر روی دانشجویان و آقای عباسی بسته است.

حجت الاسلام مقدم تصریح کرد: شخصیتی که وارد استان شده همه او را می شناسند حتی شخص آقای استاندار هم رشته وی بوده و ایشان را می شناسد و می داند که نگاه عباسی انقلابی است و شخص اقای استاندار هم یک نیروی انقلابی است، البته بحث ها ربطی به استانداری ندارد و این مسئولان کوچک متاسفانه یک مشکلی را ایجاد می کنند که دامنه آن به فرمانداری و استانداری کشیده می شود.

وی با بیان اینکه که مسئولان ارشد استان باید مسئول لغو این سخنرانی را شناسایی کنند، تصریح کرد: اگر اخلالی در این موضوع بوده باید نگذارند این موج ها دوباره اتفاق بیافتد، با توجه به اینکه امسال، سال انتخاباتی است باید نگذارند جامعه را دو قطبی بکنند و این اتفاقی که در یاسوج رخ داد نشان از این است که عده ای به دنبال دوقطبی کردن جامعه هستند.

مسئول دفتر نهاد رهبری در دانشگاههای استان کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه این عده با دو قطبی کردن می خواهند سود ببرند، تاکید کرد: این در حالی است که مقام معظم رهبری فرمودند که جامعه دو قطبی نشود و حتی به بعضی از افراد سیاسیون جامعه عنوان کردند که شما در انتخابات شرکت نکنید تا جامعه دو قطبی نشود و این آدم هایی که همچین نگاهی دارند و پست اجرایی هم دارند آدم های واردی نیستند و باید یک بازنگری در مسئولیت آنها شود و اگر هم عضو اجرایی نیستند مسئولان ارشد استانی باید مواظب باشند و نگذارند همچنین اتفاقی بیافتد.

وی در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر مسئولیت معاون سیاسی و امنیتی استاندار و حرفهای وی در مورد لغو سخنرانی حسن عباسی نیز واکنش نشان داد و اظهار کرد: اگر ایشان هم اطلاعی از لغو سخنرانی ندارد بیاید بگوید به چه دلیل این سخنرانی لغو شده است تا دوباره این اتفاق ها نیافتد، نظر من این است که اساساً باید بچه های دانشجوی مومن و انقلابی این جلسات را در دانشگاهها برگزار کنند البته برای شروع این چنین جلساتی در سالن های شهر خوب بود اما با توجه به اینکه اکثر این جمعیت دانشجو هستند باید فضایی در دانشگاهها فراهم شود.

حجت الاسلام مقدم در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر افراد متشنج کننده سخنرانی حسن عباسی چه افرادی هستند، نیز اینگونه گفت: این عده ای از افراد هستند که در بیرون از دانشگاهها این کارها را انجام می دهند، آدم هایی که واقعا می خواهند سوال بپرسند اشکالی ندارد چرا که این جلسات نیز برای سوال هست و اما به وضوح انسان می بیند که این افراد، افرادی  تحریک شده و مغرضی هستند و باید جلولش گرفته شود.

وی افزود: با توجه به اینکه سال انتخابات است آدمها باید علمی و معقول سوال بپرسند اگر قرار باشد جلسات این افراد به هم ریخته شود، اصلاح طلبان بر اصول گرایان و اصول گریان بر اصلاح طلبان، پس این جامعه اکادمیک چگونه می تواند پاسخگو به جامعه باشد.

مسئول دفتر نهاد رهبری در دانشگاههای استان کهگیلویه و بویراحمد تاکید کرد:من از مسئولان دانشگاه انتظار دارم که با افراد تحریک شده ای که جلسات را بر هم می زنند برخورد محکمی داشته باشد و از هیچ چیزی نترسند، این فضا باید در دانشگاه ایجاد شود تا بحث هایی مانند انتخابات که علمی است بسترش فراهم شود نه اینکه جلسات را برهم بزنند و بگویند که بسترش در دانشگاهها نیست و صورت مسئله را پاک کنند و بیرون از دانشگاهها کشیده شود چرا که این کار درستی نیست.

وی به صحبت های رئیس جمهور در دیدار با اعضای ستاد انتخابات که گفت نگذارید جامعه دو قطبی شود اشاره داشت و یادآور شد: من نگاه رئیس جمهور با نگاه این دوستان را جدا می دانم چرا که رئیس جمهور مملکت نگاهش به دو قطبی کردن جامعه نیست و کسانی که خودشان را دوست رئیس جمهور می دانند نباید از این آب گل آلود بهره خودشان را ببرند ،اینها افرادی هستند که خودشان را به رئیس جمهور می چسپانند اما بهره سیاسی کافی ندارند و بچه های متدین جامعه و حزب الهی باید مراقب باشند که مواضع اینها را با رئیس جمهور جدا است و از رئیس جمهور نیز می خواهیم که مواضع خودشان را شفاف تر عنوان کنند.

حجت الاسلام مقدم به انتظارات خود از مسئولان ارشد استانی پرداخت و ادامه داد: انتظار دارم که یک شخصیتی مثل حسن عباسی که به استان می آید یک جلسه ای شورای تامین بگذارد و ما را دعوت کند و پیرامون این موضوع صحبت کنیم و نگذاریم این جریان به اینجا برسد که این برنامه لغو شود و بعدا ما بخواهیم جلسه بگذاریم.

وی یادآور شد: بعد از لغو سخنرانی آقای نقوی حسینی قرار بود یک جلسه ای بگذارند و در مورد این موضوع بحث شود، جلسه ای تشکیل شد اما متاسفانه علت سفر معاون یک وزیر لغو شد، با توجه به اینکه امسال، سال انتخابات است و دوستان مختلف از طیف های مختلف به استان برای سخرانی می آیند این جلسات باید پربارتر باشد و باید اجازه ندهیم این اتفاق ها بیافتد.

مسئول دفتر نهاد رهبری در دانشگاههای استان کهگیلویه و بویراحمد در پایان اضافه کرد: از رسانه انتظار دارم که این مسئله را از مسئولان پیگری کنند تا شفاف سازی بیشتری صورت بگیرد و اینکه صادقانه قلم بزنند.

انتهای پیام رج/۴۱۲۰

 

منبع : صبح زاگرس

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *