مانور انتخابات الکترونیکی در یاسوج برگزار میشود/ تشریح انتخابات الکترونیکی

خبر رسان؛

دبیر ستاد انتخابات به روند سیستماتیک رای‌گیری تمام الکترونیک اشاره کرد و بیان داشت: دستگاه مرتبط با برگزاری انتخابات الکترونیک، یک مانیتور و صفحه کلید دارد که رای دهنده باید کد سه رقمی داوطلب را بر روی آن وارد کند، سپس تصویر و نام داوطلب بر روی مانیتور درج می‌شود، اگر شهری دارای ۷ کرسی شوراها باشد، رای دهنده می‌تواند کد ۷ داوطلب را وارد سیستم کند و چنانچه تمایلی به انتخاب هیچکدام از داوطلبان را نداشت می‌تواند دکمه رای سفید که در صفحه کلید تعبیه شده را فشار دهد.
وی ادامه داد: سپس رای دهنده، کلید اتمام رای‌گیری را فشار می‌دهد و پرینت رای نیز از طریق یک محفظه که قابل دسترسی نیست به نمایش در می‌آید و پس از کات شدن در داخل یک صندوق پلاستیکی که در زیر دستگاه قرار دارد، جای می‌گیرد.
پناهی تصریح کرد: این پرینت ها نگه داری می شوند و مورد شمارش قرار نمی‌گیرند؛ تا چنانچه داوطلبی تردیدی در فرآیند انتخابات داشت امکان شمارش رای کاغذی و مقایسه آن با آنچه که در حافظه دستگاه است، فراهم باشد.
دبیر انتخابات شهرستان در ادامه تشریح فرآیند برگزاری انتخابات تمام الکترونیکی، گفت: آراء اخذ شده در در حافظه دستگاه ذخیره می‌شود و با پایان مهلت رای گیری، مانند شعب معمولی پلمپ دستگاه شکسته و حافظه دستگاه تخلیه و داده‌ها استخراج می‌شود و بدین ترتیب نتایج آراء شعبه مزبور مشخص می گردد.
وی ادامه داد:  آرای شمارش شده شعبه الکترونیکی برای تجمیع ارسال می‌شود و پرینت آنها نیز نگه داری می‌شود تا مشخص شود که در یک شعبه  داوطلب چه مقدار رای آورده است.
پناهی با بیان اینکه در انتخابات الکترونیکی عملیات شمارش را دستگاه انجام می‌دهد و تعرفه کاغذی کاربردی ندارد ، تاکید کرد: همه پرینت‌ها و حافظه دستگاه‌ها تا زمان رسیدگی به شکایت‌ها نگه‌داری می‌شود؛ همچنین در جریان رای گیری نیز هیچکس هیچگونه اطلاعی از میزان آراء کاندیداها ندارد.
رئیس ستاد اجرایی با بیان اینکه امکان اختلال شبکه‌ای در برگزاری انتخابات الکترونیک وجود ندارد، تصریح کرد: بردهای صندوق‌های الکترونیکی انتخابات به گونه‌ای طراحی شده است که امکان اتصال به شبکه را ندارد؛ بنابراین با قطع شدن شبکه هیچگونه اختلالی در فرآیند انتخابات پیش نمی‌آید.
افزود: در دو روز گذشته آموزش سرکاربران و کاربران توسط کمیته فناوری شهرستان به خوبی انجام گرفت و برای همشهریان محترم در بعضی از مکانها در شهر یاسوج جهت اگاهی با نحوه رای دادن الکترونیکی برگزار می شود که از عموم مردم استدعا داریم شرکت نمایند و به دیگران هم اطلاع دهند.


منبع : کبنانیوز

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *