متاسفانه اهالی کاکان یک ذره صداقت ندارند

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بویراحمد، گفت:اهالی کاکان دروغگو هستند و متاسفانه یک ذره صداقت ندارند و در صورتی که حقابه به گونه ای است که روستای های منصور خانی و غضنفر خانی باید استفاده کنند.

منوچهر با بیان اینکه در دهستان کاکان ۱۲ روستا وجود دارد، افزود: با توجه به اینکه ضرورت دهستان کاکان در حوزه آب کشاورزی دارد و کشاورزان نیز نگران بودند برای مصرف بهینه  آب و ستوه یکپارچه باغات آبیاری سیستم های نوین را در دستور کار قرار دادیم که تا به الان ۴۵۰ هکتار از باغات روستاهای غضنفرخانی، زرده خانی و حسین خانی این کار انجام شده است.

وی اظهار کرد: در دهستان کاکان کار نقشه برداری و طراحی تمامی سطوح زراعی و باغی به اتمام رسیده است و حتی آبیاری تحت فشار روستای غضنفرخانی که ۱۲۰ هکتار بود با حضور وزیر جهاد کشاورزی همزمان با سفر هیئت دولت به استان افتتاح شد.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بویراحمد تصریح کرد: در گذشته جداول آب رسانی به باغات روستای عباسعلی خانی بازسازی شد اما با توجه به اجرای سیستم تحت فشار دیگر ضرورت احداث این جداول وجود ندارد و به زودی عملیات اجرایی این سیستم در روستای منصور خانی و عباسعلی خانی  شروع می شود.

محمدی به انجام شدن مطالعات و نقشه برداری سیستم آبیاری تحت فشار در روستاهای عباسعلی خانی و حمزه خانی اشاره داشت و گفت: با توجه به اینکه هوا در این منطقه بسیار سرد است عملیات اجرای این آبیاری در اوایل سال ۹۶ آغاز می شود.

وی به راه اندازی چاه مشترک آب کشاورزی بین سه روستای غضنفر خانی، منصور خانی و حمزه خانی اشاره کرد و یادآور شد: با راه اندازی این چاه تا حدودی مشکل آبیاری این کشاورزان رفع شده است.

اهالی کاکان ها دروغگو هستند و متاسفانه یک زره صداقت ندارند

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بویراحمد در پاسخ به سوال خبرنگار این پایگاه خبری مبنی بر اینکه مردم روستای حمزه خانی عنوان می کنند که نصف آب این چاه مربوط به این روستا است، اینگونه جواب داد و افزود:  نصف آب این چاه مربوط به منصور خانی است نسبت ۵۳  به ۴۷ است، اما در این چهار سالی که این چاه به بهره برداری رسیده است همه آب آن را روستای حمزه خانی استفاده کرده است این را هم بدانید که اهالی کاکان دروغگو هستند و متاسفانه یک ذره صداقت ندارند و در صورتی که حقابه به گونه ای است که روستای های منصور خانی و غضنفر خانی باید استفاده کنند.

وی در پاسخ به سوال خبرنگار پایگاه خبری مبنی بر اینکه چرا سردخانه روستای عباسعلی خانی تعطیل است، اظهار کرد: این سردخانه مربوط به بخش خصوصی است، اما ما در بخش کاکان دو سردخانه داریم که فعال هستند و این آمادگی را داریم که اگر بخش خصوصی متقاضی ساخت سردخانه باشد نهایت کمک ریالی را به آنها خواهیم داشت.

محمدی به مشکل دیگر کشاورزان دهستان کاکان با منابع طبیعی اشاره داشت و اضافه کرد: در مورد باغات این افراد بخش نامه و قانون ماده ۵۴ رفع تداخل اراضی جهاد کشاورزی و منابع طبیعی را حل و فصل می کند وجود دارد که کشاورزان صاحب نسخ با تهیه درخواستی مبنی بر همین موضوع و مهر و امضاء شورای اسلامی روستای محل سکونت خود به مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان بویراحمد مراجعه کنند و این اداره نیز برای اجرای ماده قانونی ذکر شده با حضور در پلاک مورد نظر با حضور منابع طبیعی پلاک را رفع تکیلف و سطحی که سابقه کشت و زرع قدیمی و دارای بافت کشاورزی باشد در تملک کشاورزی قرار می دهد.

جهت مشاهده اعتراضات مردم کاکان برروی تیتر زیرکلیک کنید.

سفر” خبرنگاران صبح زاگرس” به روستای کاکان بویراحمد/ آنچه درکاکان گذشت

 

انتهای پیام رج/

منبع : صبح زاگرس

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *