محقق: منطقه‌گرایی کمر استان را شکسته است / جلسه اضطراری با حضور تاجگردون برای تزریق اعتبار / انتصاب بهترین مدیران فرهنگ و هنر در این دوره

کارگردان مستند برگزیده بین‌المللی ممیرو گفت: منطقه‌گرایی آسیبی است که کمر استان کهگیلویه و بویراحمد را شکسته است. …

مستند برگزیده بین‌المللیئ گفت: منطقه‌گرایی آسیبی است که کمر را شکسته است.

به گزارش کبنانیوز از یاسوج، عصر امروز در نشست هنرمندان استان با با بیان اینکه کمبود زیرساخت‌های فرهنگی خیلی رنج‌آور است، اظهار کرد: فقر و نداری در استان بیداد می‌کند، بطوریکه فقر همانند جوان خوش پوشی می‌ماند که گونه‌های دختران مناطق محروم این استان را می‌سوزاند.

محقق در ادامه با بیان اینکه منطقه‌گرایی آسیب جدی است که کمر استان را شکسته، تصریح کرد: منطقه‌گرایی توسعه یافتگی استان را به تعویق می‌اندازد و می‌طلبد که استاندار کهگیلویه و بویراحمد و سایر مسئولان در این خصوص چاره‌ای بیندیشند.

این کارگردان مطرح کهگیلویه و بویراحمدی با اشاره به اینکه کمبود اعتبار مشکل اساسی حوزه فرهنگ و هنر است، اظهار کرد: پیشنهاد می‌دهم نشستی با حضور نابغه بودجه کشور آقای تاجگردون، وزیر فرهنگ و ارشاد، استاندار کهگیلویه و بویراحمد، مدیرکل فرهنگ و ارشاد و اهالی فرهنگ و هنر برگزار شود تا در آن نشست به شکل کارشناسی شده وضعیت بودجه و اعتبار حوزه فرهنگ و هنر این استان بررسی شود.

محقق اضافه کرد: کمبود بودجه ما را رنج می‌دهد و البته ما هنرمندان مناسبت‌های بین‌المللی، وضعیت مالی دولت، تلاش‌های استاندار و مدیرکل فرهنگ و ارشاد استان را درک می‌کنیم، اما لازم است که فوری فوتی پول برای حمایت از هنرمندان استان تزریق شود.

محقق در ادامه با قدردانی از مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه و بویراحمد گفت: بهترین مدیران در عرصه فرهنگ و هنر در این دوره چینش شده است و این مدیران نیز در مسیر فرهنگ و هنر حرکت می‌کنند که جای تقدیر و قدردانی دارد.

وی افزود: نیز به سالن نمایش و پلاتو دارد چرا که جریان فیلم‌سازی در این شهر مستعد است.

این هنرمند کهگیلویه و بویراحمدی گفت: جریان فکری «» که پیشانی فرهنگ ما است نباید به دست فراموشی سپرده شود.

 


منبع : کبنانیوز

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *