محوطه مجتمع مسکونی یاس یاسوج توسط راه و شهرسازی فروخته شد

بخشی از محوطه مجتمع یاس توسط راه شهرسازی به بخش خصوصی واگذار و دیوار این محوطه تخریب شد.

مجتمع یاس شهرک امام حسین(ع) یاسوج در سال ۸۳ احداث و به متقاضیان واگذار شد ولی بعد از ۱۲ سال بخشی از محوطه این مجتمع توسط راه و شهرسازی به ۳ فرد حقیقی واگذار و دیوار محوطه تخریب شد.

این اقدام راه و شهرسازی سبب نگرانی ساکنان ۹ بلوکی مجتمع یاس شهرک امام حسین(ع) شده است بنا به دغدغه‌ مردم تصمیم گرفتیم موضوع را از طریق مسئولان متولی پیگیری کنیم.

شهرداری مانع ادامه تخریب شد

معاون شهرسازی و معماری شهرداری یاسوج از ممانعت از ادامه تخریب محوطه مجتمع مسکونی یاس یاسوج توسط شهرداری خبر داد و گفت: به محض اطلاع از تخریب محوطه این مجتمع مسکونی شهرداری وارد عمل شد و مانع از ادامه فعالیت تخریب تا زمان بررسی دقیق موضوع شد.

ذبیح‎الله رمضانی افزود: با توجه به برنامه‌ریزی‌های انجام شده تا زمان بررسی دقیق موضوع که آیا این اقدام از قبل مراحل قانونی خود را پشت سر گذاشته یا نه، اجازه ادامه فعالیت و یا تخریب را نمی‎دهیم زیرا باید برای هرگونه ساخت و ساز از قبل اقدامات لازم از طریق شهرداری انجام شود.

محوطه مجتمع یاس متعلق به راه و شهرسازی است

معاون املاک راه و شهرسازی کهگیلویه وب ویراحمد با تایید خبر تخریب دیوار محوطه مجتمع مسکونی یاس یاسوج گفت: از روز اولی که در سال ۸۳ این مجتمع احداث شد فقط اعیان را به مردم فروختیم و عرصه متعلق به راه و شهرسازی است.

حمیدرضا پیمانجو اظهار داشت: بخشی از محوطه مجتمع مسکونی شهرک امام حسین(ع) طبق قانون توسط راه و شهرسازی به سه جانباز با درصد بیش از ۲۵ درصد واگذار شده و این کار به طور کامل قانونی است.

وی در پاسخ به این سوال که دلیل جلوگیری شهرداری از ادامه فعالیت تخریب دیوار محوطه مجتمع مسکونی یاسوج چیست گفت: در جریان این موضوع نیستم ولی راه و شهرسازی تنها زمین را واگذار می‌کند و فرد خودش باید پیگیر اقدامات بعدی از جمله اخذ پروانه ساخت باشد.

انتظار می‌رود مسئولان متولی مسکن و شهرسازی کهگیلویه و بویراحمد با رعایت جوانب مختلف مسئله تخریب دیوار محوطه مجتمع مسکونی یاس یاسوج را در کمترین زمان ممکن تعیین تکلیف کنند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *