مخالف شدید پایدار و اکبری تبار

شهردار یاسوج نامه ای به شورای شهر نوشته بود و در آن نامه خواستار خرید کارخانه سنگ شکن و آسفالت شد که مورد بحث های زیادی در شورای شهر یاسوج قرار گرفت، برخی از اعضای شورای شهر یاسوج دست بر روی پشت پرده این کارخانه گذاشتند و بعضی نیز بیان کردند که خرید این کارخانه هیچ توجیه اقتصادی ندارد و شهرداری خود می تواند با هزینه کمتر یک کارخانه احداث کند.

شهردار یاسوج نامه ای به شورای شهر نوشته بود و در آن نامه خواستار خرید کارخانه سنگ شکن و آسفالت شد که مورد بحث های زیادی در شورای شهر یاسوج قرار گرفت، برخی از اعضای شورای شهر یاسوج دست بر روی پشت پرده این کارخانه گذاشتند و بعضی نیز بیان کردند که خرید این کارخانه هیچ توجیه اقتصادی ندارد و شهرداری خود می تواند با هزینه کمتر یک کارخانه احداث کند.

سعید پایدار عضو شورای شهر یاسوج از طرح مجدد خرید کارخانه سنگ شکن و آسفالت دلی بجک برای ششمین بار در شورای شهر خبر داد و گفت: خرید این کارخانه به مبلغ ۴ میلیارد تومان هیچ توجیه اقتصادی برای ندارد.

سعید پایدار اظهار داشت: در گذشته شهردار یاسوج در نامه‌ای به شورای شهر خواستار موافقت با خرید کارخانه سنگ شکن و آسفالت واقع در دلی بجک شد که بعد از بررسی‌ها لازم این طرح رد شد. shora

وی عنوان کرد: در بررسی‌های انجام شده مشخص شد کارخانه سنگ شکن و آسفالت دلی بجک متعلق به یکی از اعضای شورای شهر یاسوج است که این فرد در نشست شورا سوگند یاد کرد که این کارخانه را در گذشته به یکی از بستگانش فروخته و هیچ ربطی به وی ندارد.

این عضو شورای شهر یاسوج با تاکید بر اینکه خرید این کارخانه سنگ‌شکن و آسفالت با قیمت ۴ میلیارد تومان هیچ توجیه اقتصادی برای شهرداری ندارد افزود: شهرداری یاسوج با طی مراحل قانونی و گرفتن زمین از منابع طبیعی می‌تواند همین کارخانه را با قیمت بسیار مناسب‌تر و در حد یک میلیارد تومان احداث کند.

پایدار ابراز کرد: به طور حتم در صورتی کارخانه سنگ‌شکن و آسفالت دلی بجک یاسوج توجیه اقتصادی داشت حرفه‌ای‌های این طرح‌ها نمی‌گذاشتند به شهرداری برسد و سریع خریداری می‌کردند.

وی با طرح این سوال که چه دلیلی دارد خرید این کارخانه‌ها بعد از چندین بار رد شدن مجدد با نامه شهرداری در شورا طرح می‌شود گفت: با شرایط پیش آمده احتمال موافقت شورا بسیار بالا بوده که در این صورت این معامله مبهم با موفقیت به پایان می‌رسد.

پایدار عنوان کرد: شورای شهر باید از حق و حقوق مردم دفاع کند و نگذارد ریالی از پول بیت‌المال بنا به بهانه‌های مختلف حیف و میل شود.

علی‌اکبری تبار دیگر عضو شورای اسلامی شهر یاسوج قبلاً در گفت و گو با خبرنگاران مخالفت خود را با خرید کارخانه سنگ شکن و آسفالت اعلام کرده بود، اظهار کرد: خرید کارخانه سنگ شکن از مسائل ضروری شهرداری یاسوج است، اما نه بدون طرح توجیهی و اقتصادی.

اکبری‌تبار گفته بود؛ خرید کارخانه شن و ماسه برای شهرداری یاسوج لازم است و با توجه به اینکه شهر یاسوج در حال توسعه می باشد و قسمت عظیمی از کارهای عمرانی از جمله روکش آسفالت، جدول گذاری، آسفالت و بهسازی معابر و دیگر کارهای عمرانی هزینه های زیادی را در بخش خریداری شن و ماسه برای مجموعه شهرداری در بر دارد، خرید کارخانه شن و ماسه کاهش چشمگیر هزینه‌ها را خواهد داشت.

وی از دلایل اصلی مخالف خود با خرید کارخانه شن و ماسه مطرح شده در این جلسه به قیمت پیشنهادی این کارخانه اشاره کرد و گفت: مبلغ ۳۷میلیارد ریالی پیشنهادی ارائه شده برای این کارخانه بیش از سقف اختیارات معاملات شورای اسلامی شهر می باشد و اعضای شورا باید قبل از هرگونه اقدام در این خصوص از وضعیت فیزیکی، امکانات، ادوات و سایر موضوعات مربوط به این کارخانه بازدید کنند.

این عضو شورای اسلامی شهر یاسوج با تاکید بر این که خرید کارخانه شن و ماسه باید طبق قانون و با نظر کارشناس رسمی و ارائه طرح توجیهی باشد، اظهار داشت: با توجه به توان مالی شهرداری یاسوج نخست باید این موضوع مدنظر قرار گیرد که خرید این کارخانه آن هم با قیمت ۳۷ میلیارد ریال برای این شهرداری مقرون به صرفه خواهد بود؟

متاسفانه گاهاً شهردار یاسوج برای جلب رضایت برخی از اعضای شورای شهر یاسوج و با هماهنگی های قبل اقدام به این نوع نامه نگاری ها می کنند که البته این ضعف نیز به نبود نظارت دقیق اعضای شورای شهر بر می گردد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *