مدیرکلی که مردم را در برابر مدیران و قانون قرار می‌دهد؟؛ عصبانیت «هاشمی» از دست «دیودیده» / سرمایه‌گذاران قانون‌گریز / تبعیض‌ عجیب بین دو کارخانه

مدیرکل محیط زیست استان در جلسه ستاد تسهیل استان با انتقاد از دیودیده مدیرکل صنعت و معدن استان گفت: چرا وقتی موضوعی غیرقاتونی در میان است آن را در …

خبر رسان؛

مدیرکل استان در جلسه استان با انتقاد از مدیرکل استان گفت: چرا وقتی موضوعی غیرقاتونی در میان است آن را در نشست کارگروه مطرح می‌کنید و مردم را در برابر ما قرار می‌دهید؟

به گزارش خبر رسان، نشست ستاد تسهیل و رفع موانع تولید به ریاست مجید محنایی معاون امور اقتصادی استانداری در حالی برگزار شد که مشکلات برخی از واحدهای تولیدی در آن مورد بررسی قرار گرفت، کارخانه سنگ شکن زواره پشنگ در روستای بیژکن سادات محمودی یکی از این واحدهای تولیدی بود.

این طرح مدت ۴ سال است که با رای دادگاه تعطیل شده است و مالک آن که در این نشست حضور داشت نسبت به این موضوع اعتراض کرد.

زوراه پشنگ با انتقاد از تعطیلی کارخانه خود، اظهار کرد: کارخانه من به دلیل نداشتن مجوز محبط زیست ۴ سال تعطیل است اما یک واحد دیگر که تنها ۶۰ متر با کارخانه من فاصله دارد مشغول به کار است و آن واحد نیز مجوز زیست محیطی ندارد و چرا بین این دو طرح تفاوت قایل می شوید؟

مدیرکل محیط زیست استان کهگیلویه و ویراحمد با استناد به قوانین، این کارخانه را در حریم مناطق مسکونی عنوان کرد و بیان داشت: به همین دلیل مجوز محیط زیست صادر نمی‌شود.

پشنگ چندین بار به میان حرفهای هاشمی آمد و جواب وی را می داد که در این لحظه هاشمی با انتقاد از دیودیده گفت: چرا وقتی کارخانه ای مشکل حقوقی و قانونی دارد مردم را در برابر مدیران قرار می‌دهید؟ برخی فکر می‌کنند که کارشکنی وجود دارد در صورتی که همه موارد بر اساس قانون است.

پشنگ تصریح کرد: چطور به کارخانه‌ای با مشخصات کارخانه من مجوز محیط زیست می‌دهند، اما به کارخانه من نداده‌اند. چرا از ابتدا به ما اعلام نکردند که کار شما خلاف است و بعد از اینکه ۶۰۰ میلیون سرمایه‌گذاری کرده‌ام، کارخانه من را تعطیل کرده‌اند.

دیودیده در پاسخ به هاشمی گفت: وظیفه این ستاد رفع موانع و تسهیل تولید کارخانه های استان است و باید این مشکلات نیز در اینجا مطرح شده و برای آنها چاره اندیشی شود.

 

نماینده آب و منطقه‌ای نیز در این جلسه گفت: اکثریت صنعتگران استان ما قانون گریز هستند که باید این مسئله بررسی و آسیب شناسی شود.

این مسئول نیز در این نشست تأیید کرد که کارخانه نزدیک به کارخانه زواره پشنگ دارای مجوز محیط زیست است.

 

 

 


منبع : کبنانیوز

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *