مرثیه‌ای برای دوپشته دشت‌روم

خبر رسان؛
دشت‌روم منطقه‌ای زیبا در حوالی شهر است که با بی تدبیری مسوولان به ‌دان تبدیل شده است.

به گزارش کبنا، امروز روز طبیعت است و بویراحمدی‌ها هر کدام از طوایف مختلف در منطقه ویژه خود که در گذشته به یورد معروف بوده روز طبیعت را سپری می‌کنند.

اما در این میان مردم منطقه حسین‌آباد دشت‌روم به مانند گذشته جایگاهی برای طبیعت‌گردی و گذران روز ۱۳ به در ندارند.

مردم این منطقه در گذشته یکی از زیباترین مناطق گردشگری را به نام دو پشته داشته‌اند که اکنون به زباله‌دان تبدیل شده است.

منطقه‌ای که بنا به اقوال مردم این منطقه یکی از زیباترین مناطق گردشگری بوده است و امروزه به کوهی از زباله تبدیل شده است.

دوپشته امروزه منطقه‌ای غیر بهداشتی و با بوی متعفن شده که نه تنها دیگر منطقه‌ای برای گردشگری محسوب نمی‌شود بلکه منطقه‌ای نا امن از نظر بهداشتی برای مردم در همه فصول سال است.

بوی مشمئز کننده زباله، هجوم جانواران وحشی ناقل بیماری، حشرات موذی و همچنین سرایت شیرابه‌های زباله به منابع آب موجب شده که این منطقه اکنون منطقه‌ای نا امن برای مردم دشت‌روم باشد.

امروزه دیگر کسی جرأت حضور در منطقه دو پشته دشت‌روم را ندارد و مسؤولان هم هیچ دغدغه‌ای برای تغییر مکان زباله‌دانی در این منطقه ندارند و ده‌ها هکتار زمین بکر و منابع طبیعی که از لحاظ عرفی متعلق به مردم منطقه حسین‌آباد است از اکنون دیگر هیچ کارایی برای مردم این منطقه ندارد.

به قول مردم روستای حسین‌آباد حتی در زمستان هم حشرات موذی به دلیل وجود این زباله‌دانی امکان زندگی راحت را از مردم سلب کرده است.

و اما مسوولان بی‌خیال و بی‌تفاوت که تنها دم از مردم می‌زنند هیچ راهکاری برای رفع این مشکل ندارند و تنها با وعده و وعید این موضوع را پشت گوش انداخته‌‌اند.

—————————————–

گزارش: بهنیازاده


منبع : کبنانیوز

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *