مسؤولان کهگیلویه به یاد شهدا نهال غرس کردند (+تصاویر)

خبر رسان؛

به مناسبت ۱۵ اسفندماه به یاد شهدای شهرستان نهال کردند.

به گزارش خبر رسان از ،به مناسبت  ۱۵ اسفندماه روز درختکاری و آغاز هفته منابع طبیعی مسؤولان شهرستان ظهر امروز در محوطه اداره منابع طبیعی و آبخیزداری نهال غرس کردند.

در این مراسم صیانت و حفاظت از انفال و منابع طبیعی را وظیفه همگانی دانست و اظهار داشت: در راستای پاسداشت هفته منابع طبیعی برنامه‌هایی در شهرستان تدارک دیده شده است.

رئیس اداره منابع طبیعی کهگیلویه با بیان اینکه سه گلزار در روستاهای شهرستان زیتون‌کاری خواهد شد،تصریح کرد: روز چهارشنبه با هماهنگی بسیج، بنیاد شهید،جوامع محلی و سمن‌ها در یادمان شهدای گمنام نهال غرس می‌شود.

وی با اشاره به مشکلات اداره منابع طبیعی نیروی انسانی و وسایط نقلیه را از عمده‌ترین نیازهای این اداره برشمرد و گفت: ۳۲۶ هزار هکتار منابع طبیعی تنها با ۱۲ نفر قرق‌بان اداره می‌شود.

آویزش افزود: سالجاری ۱۴۹ فقره پرونده تخلف در حوزه منابع طبیعی و آبخیزداری روانه مراجع قضایی شده است.

وی از خلع ید ۴۹۸ هزار متر مربع از اراضی منابع طبیعی طی ۱۱ ماه گذشته خبر داد و افزود: در حوزه حقوقی ۱۷۱ رأی به نفع سازمان صادر شد.

آویزش تصریح کرد:با همکاری نیروهای محلی و سازمان‌های مردم نهاد ۵۰۰ هکتار گیاه آنغوزه در دیشموک و ۲۵۰ کیلو گیاه دارویی در مناطق گرمسیری زیر کشت رفت.

وی از تمدید ۳۰۰ فقره پروانه مرتع‌داران،اجرای ۵۳۹ متر مکعب پروژه آبخیزداری و تولید ۵۰ هزار نهال از گونه‌های اکالیپتوس،ابریشم هندی و کنار در مناطق خلیفه‌ای،کوهبرد و نهضت آباد به دیگر عملکرد منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان طی سالجاری نام برد.


منبع : کبنانیوز

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *