مسئولان در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی کار خاصی صورت نداده اند

مسئول نمایندگی شورای سیاست گذاری ائمه جمعه کهگیلویه و بویراحمدگفت: در واقع مقام معظم رهبری بر روی دو نقطه مهم اشتغال و تولید دست گذاشته اند اگر باز هم مثل سال های گذشته دولت ها فقط شعار دهند و در پایان سال چیزی برای گفتن نداشته باشند مشکل آنچنانی حل نمی شود.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی خبر رسان، حجت الاسلام جعفر پناهی در گفت و گو با خبرنگار این پایگاه خبری گفت: در ادامه نامگذاری سالها که توسط مقام معظم رهبری انجام می شود و با توجه به اینکه در سال های اخیر مباحث اقتصادی و فرهنگی در شعارها وجود داشت امسال نیز نامگذاری انجام شد که طبیعتا گمشده جامعه ماست و نیاز مبرم همه اقشار جامعه است.

مسئول نمایندگی ائمه جمعه با بیان اینکه جای تولید ایرانی خالی است افزود: اگر چه ما بتوانیم در ادامه تولید مان نیز ایرانی باشد طبیعتا به اشتغالزایی نیز می انجامد اما باید شرایط به گونه ای فراهم شود تا جوانان و اقشار مختلف که با بیکاری رو به رو هستند بتوانند مشغول به کار شوند در این صورت نیمی از مشکلات حل می شود.

وی بیان کرد: در واقع مقام معظم رهبری بر روی دو نقطه مهم که بحث اشتغال و تولید است دست گذاشته اند این دو مهمترین نیاز های جامعه ماست و اگر باز هم مثل سال های گذشته دولت ها فقط شعار دهند و در پایان سال چیزی برای گفتن نداشته باشند مشکل آنچنانی حل نمی شود.

حجت الاسلام پناهی عنوان کرد: امیدوار هستیم که در سال جدید همت دولت مردان ما بر این قرار بگیرد که در پایان سال بتوانند گزارش خوبی در حوزه تولید و اشتغال داشته باشند تا جامعه ما از این رکود، بیکاری و فلاکتی که با آن رو به رو است نجات پیدا کند.

زندگی مقام معظم رهبری عکس زندگی اشرافی گری است

وی به این جمله رهبر انقلاب که در لحظه تحویل سال فرمودند"من از همه چیز مطلعم و تلخی کام مردم را حس می کنم: اشاره کرد و گفت: مقام معظم رهبری از کانال های مختلف اطلاعات لازم به دستشان می رسد و در بطن جامعه هستند ایشان هم زندگی شان فقیرانه است همچون عموم و طبقه ضعیف جامعه و اصولا حیات انقلاب را اینگونه می بینند بر خلاف برخی که متاسفانه به زندگی اشرافی گری روی برده اند و به جایی می رسند که متاسفانه با کمال وقاحت اعلام می کنند که ما به همه وعده هایمان عمل کردیم و افتخار می کنیم که توانستیم جامعه را از این مشکلات دور کرده ایم.

مسئول نمایندگی شورای سیاست گذاری ائمه جمعه کهگیلویه و بویراحمد ادامه داد: رهبر انقلاب خودشان را در بطن جامعه و با جامعه مخصوصا با اقشار آسیب پذیر جامعه می بینند و وقتی که در بخش فقیر نشین و قشرهای متوسط این همه مشکل وجود دارد طبیعی است که مقام معظم رهبری به نحو احسنت و اکمل از اینها با خبر است و وقتی که عموم جامعه که صاحبان اصلی جامعه ، انقلاب هستند در زجر و ناراحتی و سختی باشند بدون شک نمی توانند آرامش داشته باشند.

حجت الاسلام پناهی تصریح کرد: این جمله رهبر هشداری است به کسانی که چشمشان را روی هم گذاشته اند و چند سالی که در مسند حاکمیت هستند اما در دوران انتخاباتی هستند و به گونه ای سخن می گویند مثل اینکه در جامعه مشکلی وجود ندارد و چنان حرف می زنند که آنها کلید رفع همه مشکلات بوده اند در حالی که مشکلی را از جامعه حل نکرده اند و روز به روز وضعیت اقتصادی و معیشتی مردم سخت تر می شود.

وی تصریح کرد: مقام معظم رهبری هشداری دادند به مسئولین که اگر میخواهند مردم با آنها همراه باشند ومردم آنها را از خودشان بدانند و حمایت کنند باید بر اساس نیازهای قشر متوسط به پایین برنام  ریزی کنند نه یک حالت اشرافی گری و همه امکانات در اختیار یک عده خاصی باشد.

هشدار رهبر انقلاب به مسئولان

مسئول نمایندگی شورای سیاست گذاری ائمه جمعه کهگیلویه و بویراحمد به صحبت های لحظه سال تحویل رهبر انقلاب شاره کرد و گفت:این صحبت ها دغدغه مقام معظم رهبری را نشان می دهد و هشداری به همه مسئولان است که در جهت رفع نیازمندی های قشر آسیب پذیر حرکت کنند.

حجت الاسلام پناهی در خصوص تحقق گذشته و اینکه تا چه اندازه مسئولان موفق بوده اند افزود: موفقیت را باید از مسئولان امر پرسید اما با توجه به اینکه ما نیز در جامعه حضور داریم  و با اقشار مختلف مردم در ارتباط هستیم اما متاسفانه چیزی ندیدم که در حد مردم باشد گاهی حرف ها و  آمارهای فریب دهنده و گول زننده منتشر می شود اما چیزی که ما می بینم این است که در جهت اقتصاد مقاومتی کار خاصی صورت نگرفته است.

مسئولان آمار کلی ندهند به مردم نشان دهند و بگویند چه کاری انجام شده

وی ادامه داد: وقتی رهبر انقلاب به مسئولان تشر می زند که به جای اینکه بگوید چه باید بشود بگویند چه کاری تا پایان سال انجام داده اید مسئولان استان ما نیز باید در پایان سال بگویند چه کاری کرده اند نه اینکه آمارهایی کلی بگویند به مردم بگویند که در کدام منطقه چه  کاری انجام شده بگویند که در فلان منطقه کار اقتصاد مقاومتی انجام شده مردم بروند و آثار آن را ببینند.

مسئول نمایندگی شورای سیاست گذاری ائمه جمعه کهگیلویه و بویراحمد اظهار کرد: بگویند که چند درصد از کارهایی که انجام شده به کار گرفته شده است و جامعه جوان ما از این وضعیت بیرون آمده است اگر چه در آمارها رشد چند درصدی در بحث اشتغالزایی است  و کم شدن فاصله استان با کشور را نشان می دهد و چند درصدی کاهش بیکاری را نشان می دهد اما ما که ندیدیم در جایی اشتغالزایی انجام شود و بیکاری فزاینده ای که در استان است  رفع شده باشد .

تصریح کرد: اما برحسب گزارشات آقایون شاید سه چهار پله وضعمان نسبت به کشور بهتر شده است خدا کند که اینگونه باشد اما بهتر این است که به مردم آدرس بدهند و بگویند که چه جمعیتی به کار گرفته شده است البته به این گونه نباشد که استخدام های فامیلی تبعیضیی بدون ضابطه انجام شده باشد که هرکس فامیل های خود را به کار گرفته باشد که تعدادشان هم آنقدر اندک هست که نمی توانیم بگوییم مشکلی از مشکلات مردم را به خوبی حل کرده اند.

انتهای پیام/د/۲۰۰

 

 

منبع : صبح زاگرس

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *