مسابقات نماز و عترت دانش‌آموزی در بهمئی (+تصاویر)

مسابقات قرآن، نماز و عترت دانش‌آموزی سراسر استان، در شهرستان بهمئی در حال برگزاری است. …

خبر رسان؛

مسابقات قرآن، نماز و عترت دانش‌آموزی سراسر استان، در شهرستان بهمئی در حال برگزاری است.

به گزارش خبر رسان بهمئی، میزبان ۲ هزار و ۲۸ دانش‌آموز برگزیده قرآنی است.

در آئینی باشکوه و با استقبال گرم و پرشور مردم شهر لیکک هزار و ۹۲ دانش‌آموز برگزیده قرآنی سراسر استان وارد شهر لیکک شدند.

در آئین آغازین با زیارت گلزار ۳ شهید گمنام راهپیمایی دانش‌آموزان با نوای دل‌نشین قرآن به طول ۲ کیلومتر انجام شد.

«صادق جریده مدیر آموزش‌وپرورش شهرستان بهمئی» در جمع دانش‌آموزان قرآنی سراسر استان، گفت: در این مسابقات دانش‌آموزان برگزیده قرآنی ۱۳ شهرستان و منطقه استان در ۱۴ رشته شرکت کردند.

«صادق جریده مدیر آموزش‌وپرورش شهرستان بهمئی» با اشاره به اینکه، مسابقات در ۴ سطح آموزشگاهی، شهرستانی و منطقه‌ای، استانی و کشوری برگزار و ۷۲ دانش‌آموز دختر و ۸۴ دانش‌آموز پسر و درمجموع ۱۵۶ دانش‌آموز از هر شهرستان به مرحله استانی راه می‌یابند افزود: بیش از ۲۰۰ عامل اجرایی، مسئولیت برگزاری این مسابقات را بر عهده‌دارند و مسابقات به مدت یک هفته برگزار می‌شود.

«صادق جریده مدیر آموزش‌وپرورش شهرستان بهمئی» بابیان اینکه، در این مسابقات ۴۶۸ دانش‌آموز در مرحله استانی برگزیده و تجلیل می‌شوند افزود: دانش‌آموزان منتخب این دوره از مسابقات در رشته‌های حفظ، قرائت، اذان، مداحی، تفسیر، نهج‌البلاغه، صحیفه سجادیه و احکام به مرحله کشوری اعزام خواهند شد.

در این آئین مدیرکل آموزش‌وپرورش استان کهگیلویه وبویراحمدگفت: در مرحله آموزشگاهی مسابقات قرآن، عترت ونماز ۹۶ هزار دانش‌آموز پسر ودختر استان شرکت کردند.

افزود: در سال گذشته دانش‌آموزان استان در مرحله کشوری ۳۴ رتبه ملی در مسابقات ۱۴ گانه قرآن-عترت ونماز کسب کردند.

وی گفت: این مسابقات هرسال در یکی از شهرستان‌ها ومناطق وامسال با مشارکت مردم ودستگاههای اجرایی دربهمئی اجرا شد.

معاون پرورشی وفرهنگی آموزش‌وپرورش استان ودبیر استانی برگزاری مسابقات هم گفت: حدود ۱۵ هزار دانش‌آموز پسر ودختر در شهرستان‌ها با هم رقابت کردند و ۲ هزار و ۲۸ دانش‌آموز به مرحله استانی راه یافتند که هزار و ۹۲ نفر در این مرحله حضور داشتند.

سید بهاءالدین ملک حسینی افزود:۸۴ دانش‌آموز در ۱۴ رشته انتخاب وبه مرحله کشوری اعزام می‌شوند.

وی گفت: هم‌اکنون استان در بخش قرآن رتبه پنجم کشور را داراست.

سرپرست آموزش‌وپرورش بهمئی ودبیر اجرایی این مسابقات نیز گفت: در طول ۳ روز مسابقات دانش‌آموزان در برنامه‌های محافل انس با قرآن-شبی با قرآن-اردوهای زیارتی وسیاحتی وتفریحی شرکت می‌کنند.

گفتنی است در این مرحله حدود ۲ هزار ۲۸ دانش‌آموز در قالب ۱۴ رشته ازجمله، قرائت قرآن، ترتیل، حفظ تحقیق و تفسیر، اذان، انشاء نماز، نهج‌البلاغه، صحیفه سجادیه، احکام و مداحی به مدت ۷ روز با هم رقابت می‌کنند.


گزارش: مسلم مختاری

    


منبع : کبنانیوز

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *