معرفی ۵ کاندیدای کهگیلویه و بویراحمدی ریاست جمهوری (+عکس)

خبر رسان؛

۱۶۳۶ نفر در دوازدهمین دوره کاندیدا شدند که ۱۸ نفر آنها چهره برجسته هستند، اما در این میان پنج نفر از استان نامزد ریاست جمهوری شدند که در ادامه به طور مختصر به آنها می‌پردازیم؛

 
«امین پاکبار» دانشجوی دکترا سومین فرد کهگیلویه و بویراحمدی بود که نامزد دوازدهمین دوره ریاست جمهوری شد و در اظهاراتی بیان کرد: پیشنهاد می کنم آقایان روحانی و احمدی نژاد به نفع بنده کنار بروند و فرصت را به نسل جوان و با اندیشه بدهند.


پاکباز هدف خود را از نام نویسی در این انتخابات، توجه بیشتر به نسل جوان و استفاده از ظرفیت های نیروی جوان و همچنین ضرورت ایجاد اشتغال عنوان کرد.

این کاندیدای ریاست جمهوری اهل روستای نقاره خانه شهرستان بویراحمد است.
رسول جریده معاونت حزب ایران زمین را دارد که با حضور در وزارت کشور نامزد دوازدهمین دوره ریاست جمهوری شد.

 

جریده گفت: بصورت مستقل در انتخابات ثبت نام کردم و در تلاشم که عدالت اجرا شود.

وی افزود: در سیستم مدیریتی پست خاصی نداشتم اما توان مدیریت اجرایی کشور در قوه مجریه را دارم و از تمامی قوانین اجرایی آن آگاهم.

جریده در پاسخ به این سوال که آیا در صورت قبولی روحانی را به عنوان کابینه خود در نظر می گیرد، ابراز داشت: روحانی مرد عمل و سیاست است در صورت قبولی وی را به عنوان مشاور خود قرار می‌دهم چرا که فردی توانمند و از رجل سیاسی این کشور است.

وی ادامه داد: شان و منزلت روحانی بزرگ است و صحیح نیست وی را به عنوان معاون اول رئیس جمهوری منصوب نماییم.

«جریده» دکترای حقوق بین الملل، معاون سیاسی حزب اسلامی ایران زمین، مدیر عامل یک موسسه حقوقی، صاحب ۳ عنوان کتاب و ۶ مقاله علمی پژوهشی است.

رسول جریده متولد سال ۱۳۶۴ در بخش مارگون شهرستان بویراحمد است.

کاندیدای که نگران «گرازها» بود

سید علیرضا علوانی که مکانیک خودرو است با حضور در وزارت کشور نامزد انتخابات ریاست جمهوری شد.

گفت‌وگوی او با رسانه‌ها بازتاب زیادی در سطح رسانه‌های ملی و استانی داشت.

علوانی در گفت‌وگو با خبرنگاری درخصوص گرازها، طبیعت، هوا و برق داشت و مدعی شد تا ۵ سال آینده برق در کشور نیست و نسل آدم ها از بین می رود! و اظهار کرد: می تواند کاری کند که کشور از این آسیب در امان بماند!؛

کلیپ صحبت‌های او در فضای مجازی و شبکه خبر بارها باز نشر شد.

علوانی هنگام ورود به وزارت کشور با لباس‌های نامناسبی بود که او را از وزارت کشور بیرون انداختند و بعد مجبور شد با کت و شلوار بیاید.

وی اهل مهریان یاسوج است.

حمید تابان دیگر جوان کهگیلویه و بویراحمدی که دارای کارشناسی ارشد حقوق و  دانشجوی دکترای حقوق جزا و جرم‌شناسی نیز با حضور در وزارت کشور برای انتخابات ریاست جمهوری ثبت نام کرد.

داریوش اسلامی‌نیا که اهل شهرستان بهمئی است نیز با حضور در وزارت کشور برای انتخابات ریاست جمهوری ثبت نام کرد.

وی کارمند شرکت نفت است که با شعار جوانگرایی، توجه و دادن فرصت بیشتر به جوانانی که از مشکل اشتغال و مسکن و ازدواج رنج می‌برند پا به عرصه انتخابات گذاشته است.

به گزارش کبنا، انتخاب شوندگان باید دارای شرایط زیر باشند؛

بر اساس ماده ۵۵ قانون انتخابات ریاست‌جمهوری «داوطلبان ریاست جمهوری یا نمایندگان تام‌الاختیار آن‌ها که کتباً معرفی شده باشند باید ظرف ۵ روز از تاریخ انتشار دستور شروع انتخابات به وزارت کشور مراجعه نموده و پرسشنامه اعلام داوطلبی را پس از دریافت و تکمیل همراه با چهار برگ تصویر کلیه صفحات شناسنامه و دوازده قطعه عکس ۴×۶ از آخرین عکس خود را که در همان سال گرفته باشند به وزارت کشور تسلیم و رسید دریافت دارند.»

براساس ماده ۳۵ قانون انتخابات ریاست‌جمهوری انتخاب شوندگان بایددارای شرایط زیر باشند:

۱- از رجال مذهبی، سیاسی

۲-ایرانی‌الاصل

۳-تابعیت کشور جمهوری اسلامی ایران

۴-مدیر و مدبر

۵-دارای حسن سابقه و امانت و تقوی

۶- مومن و معتقد به مبانی جمهوری اسلامی ایران و مذهب رسمی کشور

دیروز نیز  وزیر کشور به فرمانداران سراسر کشور دستور  تشکیل هیات‌های اجرایی را صادر کرد.

انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری، پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا و میان‌دوره‌ای مجلس شورای اسلامی روز ۲۹ اردیبهشت برگزار می‌شود.


منبع : کبنانیوز

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *