منسوخ شدن بازیهای سنتی و بی تفاوتی مسئولان/گروه های تبلیغاتی بانوان کاندید شورا در یاسوج/ شگرد جدید زمین خواران در دنا

منسوخ شدن بازهای محلی و سنتی ، فضای مجازی و گروههای تبلیغاتی بانوان نامزد در شورای شهر یاسوج، شگرد زمین خواری در دامنه های و… از جمله خبرهای داغ این روز خبر رسان هستند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی خبر رسان، خبرهای پر بازدید خبر رسان را در این بخوانید

منسوخ شدن بازیهای سنتی و بی تفاوتی مسئولان

استان کهگیلویه وبویراحمد با برخورداری از خرده فرهنگ های غنی و دست نخورده از دوران نیاکان تا به امروز می تواند یکی از استانهای باشد که حرفهای زیادی برای گفتن داشته باشد اما نادیده گرفتن برخی از این رسومات ،از جمله بازیهای محلی این استان باعث شده که این فرهنگ غنی رو به فراموشی بسپارد.

فضای مجازی و گروه های تبلیغاتی بانوان کاندید شورا در یاسوج

ثبت نام زنان برای شرکت در انتخابات شورای شهر و روستا در سطح شهرستان بویراحمد بیشتر از گذشته شده و حضورشان در فضای مجازی نیز برای کسب رای بیشتر با کاندیدای مرد رقابت می کنند.

ثبت نام ۱۱۹ زن در بویراحمد

۱۴۵۵ نفر در سطح شهرستان بویراحمد و بخش های مختلف آن برای شورای شهر کاندیدا شده اند که از این تعداد ۱۱۹ نفر زن هستند.

از این ۱۱۹ زن ۱۹ نفرشان برای شورای شهر یاسوج ثبت نام کرده اند باید دید که از این تعداد چند نفر کناره گیری می کنند و چند نفر تایید صلاحیت می شوند و در پایان چند نفر می ماند.

شکست نفت و گازگچساران در دقایق پایانی مقابل اروند خرمشهر

تیم فوتبال نفت و گاز گچساران در هفته چهارم از مرحله دوم لیگ دسته دو فوتبال کشورمقابل حریف خود در خرمشهر شکست خورد.

این دیدارکه از ساعت ۱۶ در ورزشگاه تختی آبادان آغاز شده بود در پایان با نتیجه ۲بریک به سود اروند خرمشهر به پایان رسید.

شگرد جدید زمین خواران در دنا

موضوع تعرضات به منابع ملی و اختلافات بین کشاورزان با منابع طبیعی بر سر اراضی موضوعی است که طی سالیان اخیر به محل بحث در مجامع مختلف تبدیل شده است.

اما از طرفی برخی ها که مدعی اند در اراضی شخصی و اجدادی خود به کشاورزی مشغول بوده اند با برخوردهای منابع طبیعی برای رفع تصرف مواجه شده اند، این افراد که از طرق مختلف و بعد از ادعای منابع طبیعی مبنی بر ملی بودن این اراضی مدام درگیر پرونده های قضایی هستند پرونده آنها در مراحل مختلف قضایی در جریان است و از طرفی برخی ها در انتظار اجرایی شدن ماده ۵۴ قانون حمایت از تولید و اشتغال هستند تا که شاید گره ای از مشکلاتشان باز شود.

اما در این بین قلع و قمع درختانی با عمر بیش از ۱۰ سال موجب نگرانی های گسترده بین کشاورزانی شده که بعد از حدود ۱۰ سال از تشکیل پرونده طی یکی دو سال اخیر اقدام به قلع و قمع درختان ثمری توسط منابع طبیعی البته با حکم قضایی شده است.درختانی که دیگر ثمری شده بودند و قرار بود معاش یک خانواده را تامین کند.

کهگیلویه وبویراحمد حائز رتبه نخست کاهش نرخ بیکاری کشور شد

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندارکهگیلویه وبویراحمد گفت: این استان در سال اقتصاد مقاومتی،اقدام و عمل (سال ۹۵) در میان استان های کشور مقام اول را در کاهش نرخ بیکاری کسب کرد.

وی ادامه داد: براساس این طرح، استان کهگیلویه وبویراحمد در سال ۱۳۹۵ دارای نرخ بیکاری ۱۳ و ۳ درصد بوده است که نسبت به سال ۱۳۹۴ که ۱۷ و۷ درصد بوده است ۴/۴ درصد کاهش داشته است.

به گفته محنائی،با این وضعیت از نظر کاهش نرخ بیکاری که یک شاخص مهم تلقی می شود در بین تمامی استان های کشور حتی با فاصله، مقام اول را کسب کردیم.

واکنش مدیر حوزه علمیه گچساران به ادعای تاجگردون

مدیر حوزه علمیه گچساران در صفحه اینستاگرامش به گفته های تاجگردون مبنی به کمک به حوزه علمیه واکنش نشان داد.

انتهای پیام/ر

 

منبع : صبح زاگرس

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *