مهاجرت بیش از ۶۵ هزار نفر از کهگیلویه و بویراحمد

معاون اشتغال و کارآفرینی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: ۶۵ هزار و ۶۴۱ نفر بین سال های ۹۰ تا ۹۴ از این استان به استان های دیگر مهاجرت کرده اند که براساس بررسی های صورت گرفته بیشتر آنها با هدف یافتن کار بوده است.

آیت الله ارمغانی اظهار کرد: استان های فارس، خوزستان، اصفهان و بوشهر به ترتیب بیشترین مقصد جمعیت مهاجر کهگیلویه و بویراحمد است.

وی عنوان کرد: ۲۶ هزار و ۲۹۴ نفر از این تعداد از شهرستان بویراحمد، ۱۱ هزار و ۹۲۷ نفر از گچساران و ۱۵ هزار و ۱۱۷ نفر از این تعداد از کهگیلویه و سایر مهاجران از شهرستان های باشت، چرام، لنده، بهمئی و دنا بوده اند.
ارمغانی بیان کرد: ۶۵ هزار و ۱۷۵ نفر نیز بین سال های ۹۰ تا ۹۴ به کهگیلویه و بویراحمد مهاجرت کرده اند که پنج هزار و ۴۴۲ نفر از این تعداد از استان فارس به این استان مهاجرت کرده اند.
وی گفت: ۲۹ هزار و ۱۸۷ نفر از این تعداد به شهرستان بویراحمد به مرکزیت یاسوج مرکز کهگیلویه و بویراحمد سفرکرده اند.
ارمغانی اظهار داشت: شهرستان های کهگیلویه با ۱۳ هزار و ۹۲۸ نفر، گچساران با ۱۱ هزار و ۶۳۲ نفر و دنا با سه هزار و ۱۷۴ نفر بعد از بویراحمد بیشترین پذیرش جمعیت مهاجر را داشته اند.
وی با بیان اینکه شهرستان بویراحمد بیشترین خروجی و ورودی جمعیت مهاجر را داشته است، گفت: در چهار سال منتهی به ۹۴ از شهرستان بویراحمد ۲۶ هزار و ۲۹۴ نفر مهاجرت کرده اند و ۲۹ هزار و ۱۸۷ نفر مهاجر وارد این شهرستان شده اند که میزان مهاجرت به این شهرستان در این مدت ۲ هزار و ۸۹۳ نفر بیشتر از خروجی آن بوده است.
ارمغانی تصریح کرد: ۴۸ هزار و ۴۴۴ نفر مهاجرت داخل استانی در چهار سال منتهی به ۹۴ انجام گرفته است که ۲۰ هزار و ۹۵۷ نفر ازاین تعداد به شهرستان بویراحمد مهاجرت کرده اند.
وی گفت: کهگیلویه با ۱۲ هزار و ۵۶۹ نفر، گچساران با ۶ هزار ۱۸۶ نفر دنا با ۲ هزار و ۲۱۲ نفر بعد از بویراحمد بیشترین پذیرش جمعیت مهاجر داخل استانی را داشته اند.
ارمغانی افزود: میزان مهاجرت از کهگیلویه و بویراحمد به دیگر استان ها ۴۶۶ نفر بیشتر از جمعیت مهاجر ورودی آن است که بیشتر مهاجرت ها از این استان با هدف یافتن کار در دیگر استان ها صورت می گیرد.
نرخ بیکاری در کهگیلویه و بویراحمد ۱۷٫۷ درصد است که بالاتر از میانگین کشوری است.
کهگیلویه و بویراحمد با ۷۰۰ هزار نفر جمعیت دارای هشت شهرستان و بیش از یک هزار و ۷۶۷ روستا و آبادی است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *