مهمترین رسالت منابع طبیعی، حرکت در مسیر توسعه گیاهان داروئی است

سرپرست فرمانداری شهرستان لنده خطاب به مدیران منابع طبیعی و جهادکشاورزی گفت: مدیران جهاد کشاورزی و منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان لنده باید بااستفاده از ظرفیت ها و پتانسیل های خوب این شهرستان در حوزه کشت گیاهان داروئی به درستی استفاده شود تا این شهرستان به قطب تولید گیاهان داروئی تبدیل شود.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی خبر رسان، دارا کریمی نژاد سرپرست فرمانداری شهرستان لنده در مراسم تجلیل از همیاران طبیعت اداره و آبخیزداری گفت: ظلم های بیشماری در یک قرن اخیر به محیط زیست و از سوی انسان ها صورت گرفته است.

وی افزود: پدیده ریزگردها ناشی از طلم خودمان به طبیعت است که نتیجه آن امروز در جامعه ملموس است و همتی عمومی برای مبارزه با آن را می طلبد.

سرپرست فرمانداری شهرستان لنده تصریح کرد: همه ما باید همیار طبیعت باشیم و مهمترین از این باید ابتدا غمخوار طبیعت باشیم تا بتوانیم از طبیعت محافظت کنیم.

وی تاکیدکرد: منابع طبیعی یکی از مهمترین محورهای توسعه ای شهرستان لنده است که تا پایان خرداد ماه سال اتی می بایست بحث شناسائی گونه های مختلف اتمام و نمونه های آن در قالب موزه ای در این اداره نگهداری شود.

کریمی نژاد گفت: با ایجاد کانال های مختلفی با دانشگاه های کشور و سرمایه گذران معتبر در حوزه گیاهان داروئی می توان این شهرستان را به قطب صادرات گیاهان داروئی تبدیل کرد.

سرپرست فرمانداری شهرستان لنده اظهارکرد: به دلیل اراضی شیب دار و کوهپایه ای بودن بیشتر زمین هادر روستاها زمینه کاشت انجیر فراهم بوده ولی جهاد کشاورزی باید از این ظرفیت عظیم غافل نماند و به سراغ اشتغالزایی در این حوزه سوق داده شود.

وی تاکیدکرد: باکشت گیاهان مرتعی و داروئی علاوه بر نیاز داخلی می توان در زمینه صادرات نیز گام های بلندی برداشت که به هیچ وجه ممکن دور از انتظار نیست.

سرپرست فرمانداری شهرستان لنده خطاب به مدیران منابع طبیعی و گفت: مدیران جهاد کشاورزی و منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان لنده باید توجه کافی داشته باشند تا با استفاده از ظرفیت ها و پتانسیل های خوب این شهرستان در حوزه کشت گیاهان داروئی به درستی استفاده شود تا این شهرستان به قطب تولید گیاهان داروئی تبدیل شود.

منبع:پایگاه اطلاع رسانی خبرلنده

انتهای پیام/۷۰۴۴

سیداسماعیل میری

منبع : صبح زاگرس

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *