ناله روستائیان لنده از وضعیت جاده / تصاویر شکوفه‌های بادام در باشت و لنده / نارضایتی از وضعیت اینترنت در چرام / درخشش کاراته کاران باشت در مسابقات قهرمانی (+تصاویر)

خبرهای کهگیلویه و بویراحمد / ناله روستائیان لنده از وضعیت جاده / تصاویر شکوفه‌های بادام در باشت و لنده / نارضایتی از وضعیت اینترنت در چرام / درخشش …

غبار فراموشی ۸ساله برچهره رنگ و رو رفته جاده بنه علیاری در (+تصاویر)

شاید امروزه خیلی از مسائل مهم مردم در لابه لای وعده های انتخاباتی و یا مسائل و جریانات سیاسی چنان گم می شود که گویی برخی از مسئولان در خصوص طرح مشکلات یک روستا دیگر بیماری آلزایمر گرفته اند ومهمترین مسائل مردم به فراموشی سپرده می شود.
غبار فراموشی, روستای بنه علیاری, شهرستان لنده, بخش موگرمون, جاده, جاده رنگ و رو رفته, سیلاب, زمستان, تخریب جاده, مشکلات روستاها, مقام معظم رهبری, توسعه, مشکلات راه های روستایی, عدم توجه مسئولان, اخبار لنده

ار احداث جاده روستایی در استان کهگیلویه وبویراحمد به واسطه کوهستانی بودن و پوشش درختان بلوط هموراه دشوار و سخت است، ولی این سختی کار نباید بهانه ای باشد برای فراموشی جاده های روستایی و بی توجهی به زیرساخت های روستایی که بیشترین نقش را تحقق اقتصاد مقاومتی و تجلی خودباوری دارند.

در سالهای گذشته در سطح تلاش های زیادی در حوزه راه و شهرسازی شده است که بیشتر توسعه راه ارتباطی استان مدنظر قرار گرفت و کمتر به راه های روستایی توجه شده است.

 

زیرسازی های صورت گرفته در روستاهای شهرستان لنده متاسفانه به دلیل عدم تخصیص اعتبار لازم جهت آسفالت و جلوگیری از تخریب زیرسازی های صورت گرفته تامین نشده و در کمال ناباوری زحمات و تلاش های صورت گرفته جهت زیرسازی جاده های روستایی از بین رفته است و نیازمند تخصیص اعتبارات جدید جهت زیر سازی و آسفالت می باشند.

روستای بنه علیاری با ۴۰خانوار و جمعیتی بالغ بر ۲۳۱ نفر در فاصله دو کیلومتری روستای وحدت و آسفالت قرارداد که در سالهای گذشته با عنایت بخشداران وقت زیر سازی شده است که متاسفانه به دلیل عدم آسفالت به موقع و بر اثر سرما و گرما این جاده به طور کامل از بین رفته و نیازمند زیرسازی و احداث دو دستگاه پل برای تردد روستائیان در فصل زمستان است.

 

با فرارسیدن فصل زمستان عبر ومرور برای مردم این روستا سخت و طاقت فرسا شده است چرا وجود دره بزرگ در طول مسیر کار مردم این روستا را در روز های بارانی سخت و دشوار کرده است.

آسفالت این جاده قراربود از محل اعتبارات آسفالت جاده کوه سیاه صورت گیرد که به دلیل عدم پرداخت مطالبات پیمانکار این پروژه فعلا تعطیل شده است.

گلایه و نگرانی مردم روستای بنه علیاری با بیش از ۲۳۱نفر جمعیت می بایست به عوان دغدغه اصلی مسئولان قرارگیرد تا این حجم از مردم یک روستا به دلیل عدم دسترسی به جاده آهنگ مهاجرت را کوک کنند و رهسپار شهرک های لنده شوند.

امیداوریم مسوولانی که دائماً از توسعه شهرستان لنده سخن می گویند و این مهم از چشم انداز ها و برنامه های آینده کاریشان است با حل مشکلات جاده ای روستاهای شهرستان از مهاجرت بی رویه آنان جلوگیری کنند تا بیش از این به روستاهای خالی از سنکه افزوده نشود.

روستای بنه علیاری در فاصله۱۴کیلومتری شهرلنده واقع و از توابع بخش موگرمون در شهرستان لنده است.

————————————

گزارش:سیداسماعیل میری

————————————

های در زمستانی ترین روزهای سال درلنده+تصاویر

در حالی که مناطق سردسیر استان چهارفصل کهگیلویه وبویراحمد پوشیده از برف زمستانی است، مناطق گرمسیر این استان به خصوص شهرستان لنده پوشیده از سرسبزی و شکوفه های بادام کوهی است.

یکی از نشانه های بهار، شکوفه دادن درخت بادام کوهی در شهرستان لنده است که جلوه و منظره ای زیبا از قدرت لایزال خداوند را خلق و به نمایش گذاشته است.

منطقه گچ لنده، سرگچ روستای ایدنک، چهارراه آل طیب، چهارراه سلمان شهروئی، مونه، شیتاب، موگرمون، مناطق دلیک، برمل و سایر مناطق دهستان قیام رویشگاه بادام کوهی است که این موقع از سال شاهد شکوفه دادن و خلق تصاویری زیبا از این درختچه میوه دار هستیم.


شکوفه های بادام کوهی در روستای ده بزرگ +تصاویر

درخشش کاراته کاران باشت در مسابقات قهرمانی استان+تصاویر

تیم کیوکوشین کاراته باشت با ۱۰ نفر شرکت کننده در مسابقات سبک آزاد استان توانست با درخشش جوانان خود به ۵ مدال طلا و ۵ مدال نقره دست یابد.

 

این مسابقات به مناسبت دهه فجر و گرامیداشت شهدای آتش نشان در بخش آقایان، به میزبانی شهرستان برگزار شد و بیش از ۱۳۰ نفر در رده های سنی مختلف شرکت کردند.

 

در پایان این مسابقات، تیم باشت توانست با شرکت کنندگان جوان خود آقایان، مهدی محمدپور (مقام اول)، هادی حسینی(مقام اول)، وحید زارعی(مقام اول)، علی شعبانی(مقام اول)، امیرحسین دشتی(مقام اول)، عبدالناصر رضوانی(مقام دوم)، داوود دهدار(مقام دوم)، مجید برنگ(مقام دوم)، رضا ابراهیمی(مقام دوم)، مهدی انصاری(مقام دوم) به عنوان برتر این مسابقات دست یابد.

 

محمد ظفری رئیس هیئت کاراته شهرستان باشت گفت: باشگاه کیوکوشین کاراته از سال ۱۳۸۰تاسیس شده و تاکنون در یک فضای کوچک با مساحت۸۰متر مربع به کار خود ادامه میدهد.

وی افزود: این باشگاه فاقد هرگونه تجهیزات و لوازم مورد نیاز این رشته است و با وجود بی توجهی مسئولان و امکانات ضعیف تا کنون درتمامی مسابقات برگزار شده موفق بوده و در فرایند برگزاری مسابقات زبان زد تمامی ورزشکاران و شرکت کنندگان بوده است.

ظفری در ادامه گفت: تاکنون چندین بار برای مسابقات استانی و کشوری از این باشگاه دعوت شده است ولی به دلیل نبود امکانات، تجهیزات و نداشتن بودجه نتوانسته ایم در این مسابقات شرکت کنیم.

رئیس هیئت کاراته شهرستان باشت بیان کرد: امید است نماینده محترم، مسئولان زیربط شهرستان و استان و خیرین عزیز جهت هرچه بهتر شدن ورزش شهرستان و خاموش نشدن استعداد های درخشان در این شهرستان دست یاری به کار گیرند.

 

 


نارضایتی شدید چرامی ها از قطعی مکرر و شبکه های دیجیتال/چرا کسی به فکر نیست؟
مردم شهرستان چرام به شدت از وضعیت فعلی خطوط اینترنتی موبایل و شبکه های دیجیتال ناراحت بوده و رنج می برند.
شاید در دنیای امروزی راه اندازی خطوط اینترنتی و شبکه های دیجیتال که زیرشاخه ی کوچکی از تکنولوژی است،پیش پا افتاده باشد.

در سراسر دنیا استفاده از اینترنت و شبکه های تلفن همراه و همچنین دریافت شبکه های دیجیتال،کاری آسان برای خدمت رسانی به مردم یک کشور است.

در شهرستان چرام نیز پس از گذشت چندین سال از شهرستانی این منطقه هنوز که هنوز است با مشکل اختلال شبکه های دیجیتال، موبایل و اینترنت روبه رو است که آرامش را در این شهرستان از مردم گرفته است.

شهروند چرامی می گوید:ما در تعجب هستیم که چطور ممکن است شبکه های دیجیتال یک شهرستان در مواقع خاص قطع شده و بصورت مکرر اختلال داشته باشد.

وی افزود:مگر ممکن است یک شهرستان پس از چندین سال هنوز مشکلات کوچکی همچون اختلال شبکه های تلفن همراه یا اختلالات اینترنتی داشته باشد؟چرا کسی به فکر نیست؟

شهروند دیگر چرامی بیان کرد:واقعا جای بسی تاسف دارد که هنوز شهرستانی در کشور ایران از چنین مشکلاتی برخوردار باشد.

این شهروند چرامی اضافه کرد:مگر ما برای دریافت شبکه های اینترنتی یا تلفنی هزینه پرداخت نمی کنیم؟پس چرا با گرفتن هزینه شبکه ها هنوز اختلال دارند؟

یکی از مغازه داران چرامی گفت:شغل ما در طول شبانه روز با خطوط اینترنتی سروکار دارد که اختلال این خطوط به شغل ما آسیب جدی می زند.

به هرحال شهرستان چرام با پتانسیل های فراوانی که دارد از نعمت اینترنت روزانه محروم است که در این شهرستان خطوط اینترنتی و شبکه های تلفن همراه وضعیت تاسفباری دارد.مردم این شهرستان علاوه بر نگرانی که در این خصوص دارند از بسیاری از مشاغل خود عقب مانده اند.

تا کنون سایت ها و خبرگزاری های مختلف در این رابطه اخباری را  نشر داده و برخی مسئولان هم قول هایی داده اند اما هنوز دارای اختلالند.

 در پایان مسئولان می توانند با کمی تدبیر و فکری شایسته این مشکل را حل کرده و نگرانی مردم این شهرستان را از بین ببرند.از مسئولان مربوطه تقاضا می شود که به جای دادن وعده هایی که محقق نمی شود،با الگوگیری از شعار سال به مرحله عمل روی بیاورند و چنین مشکلاتی را حل کنند.

 

 

 


منبع : کبنانیوز

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *