نامه تهدید آمیز نماینده گچساران به مسئولان بوشهر:مانع استخدام نیروهای ما در پارس جنوبی نشوید

نماینده گچساران در نامه ای تهدید آمیز به مسئولان استان بوشهر، خواستار برداشتن موانع جذب نیروهای این منطقه در پارس جنوبی شد، چرا که به گفته وی ادامه این رویه منجر به کمپین ضد انتقال آب به استان بوشهر می شود!

مخاطب نامه خود را حجت الاسلام خدری نماینده بوشهر، گناوه و دیلم و نیز استاندار بوشهر قرار داده و خواستار جلوگیری از آنچه به تعبیر وی ” اقدامات تحریک آمیز” عنوان شده، در قبال نیروهای این استان در صنایع نفت و گاز گردید.

دو سال پیش نیز حجت الاسلام بزرگواری نماینده کهگیلویه و بهمئی ،چر ام و لنده مشابه اظهارات تاجگردون را بیان کرده و گفته بود: «آب سد کوثر برای بوشهر رواست و درب عسلویه نیز باید برای ما باز باشد.

وی در تذکر شفاهی خود که در شهریور ۹۳ از صحن علنی بهارستان بیان شد، خطاب به زنگنه وزیر نفت گفت: به زیرمجموعه خود در پارس جنوبی و عسلویه دستور دهد تا نسبت به جوانان بیکار کهگیلویه و بویراحمد بویژه حوزه انتخابیه کهگیلویه ، بهمئی ، چرام و لنده توجه بیشتری نشان دهند نه اینکه آنان را غیربومی خوانده و بین جوانان ایران اسلامی تبعیض قائل شوند.

اکنون تاجگردون نیز مشابه این ادبیات را در بیانیه ای که در سایت و کانال تلگرامی وی منتشر گردیده، نثار مسئولان استان بوشهر کرده است.

اکنون بیانیه وی ظاهرا به اظهارات اخیر خدری نماینده بوشهر، گناوه و دیلم نیز مرتبط می باشد که هفته پیش در دیدار با مدیرعامل نفت و گاز گچساران، بر سهم ۱۰۰ درصدی نیروهای بومی در مشاغل حراستی این شرکت در شهرستان های شمالی و اختصاص بخشی از بودجه فرهنگی ورزشی شرکت به گناوه و دیلم شده بود.

دو هفته پیش نیز رئیس شورای هماهنگی اسلامی کار استان فارس مدعی اخراج نیروهای این استان پروژه های نفتی و گازی شده و گفته: براساس دستور  برخی مسئولان بوشهر، تمامی شرکت های نفت و گاز در منطقه عسلویه در حال اخراج نیروهای غیر بومی بوشهر هستند، نیروهایی که بیشترین آنها اهل استان فارس می باشند و اینجا کاری ندارند.

مهرزاد مویدی با بیان اینکه پروژه های عسلویه با پول بیت المال ساخته شده و مخصوص بوشهر نیست که در انحصار یک استان خاص در بیاید گفته بود: از این رو در فارس یا باید رویه بوشهر در پیش گرفته شود و پیمانکاران غیر بومی اخراج شوند و یا باید رایزنی شود که جلوی اخراج نیروهای فارس از پروژه های انرژی بوشهر گرفته شود.

به گزارش راک نیوز ،یک سایت خبری در بوشهر نوشته :البته به عقیده آگاهان بیش از آنکه مسئولان استان ما توان اخراج غیربومی ها از فازهای پارس جنوبی و احقاق حق استان را داشته باشند، این موضوع ناشی از تعدیل نیرو پس از بهره برداری فازهای پارس جنوبی است که منجر به گلایه مندی و فضاسازی مسئولان استان همسایه شده است.(پایان نقل وقول)

متن نامه غلامرضا تاجگردون را در ادامه می خوانید:

جناب آقای سالاری استاندار محترم بوشهر

جناب حجت‌الاسلام‌والمسلمین خدری نماینده محترم مردم شریف شهرستان‌های بوشهر، دیلم و گناوه  در مجلس شورای اسلامی

با سلام و احترام

مستحضرید ارتباط تنگاتنگ قومی و عشیره‌ای بین مردم استان کهگیلویه و بویراحمد بالأخص مردم شریف شهرستان گچساران با مردم شریف آن استان و بالأخص مردم شریف دیلم و گناوه به دیرباز برمی‌گردد و سال‌هاست که مردم گچساران میزبان عزیزان بندری بوده و به همزیستی با آنان افتخار کرده و می‌کنند.

در طول دوران نمایندگی‌ام افتخار داشتم در هر موضعی که قرار داشتم از حقوق و فرایند خطه جنوب و بالأخص آن استان که همواره خود را برادر آنان می‌دانستم، دفاع کنم. پیشنهاد شخصی این‌جانب و تصویب آن در مجلس مبنی بر بهره‌مندی مناطق دارای پتروشیمی در مناطق ویژه که ۹۰ درصد آن مربوط به منطقه ویژه عسلویه می‌باشد، مقاومت و ایستادگی در تأمین مالی طرح‌های پارس جنوبی که حتماً نطق‌های این‌جانب را دراین‌باره شنیدید و… ازجمله اقداماتی بود که به‌عنوان وظیفه انجام دادم.

چند صباحی است با اظهار نظراتی توسط برخی از مسئولین آن استان مواجه، که ضرورت دیدم این یادداشت را تقدیم نمایم. تحریک مردم توسط یکی از مسئولین سیاسی در آن استان و تعرض به کارکنان و تأسیسات شرکت نفت، عدم جذب نیرو از این استان در منطقه عسلویه و… ازجمله این اقدامات می‌باشد.

تمایلی نداشتم این‌گونه سخن بگویم ولی ازآنجاکه راغب می‌باشم ارتباط حسنه و قدیمی این دوخطه تداوم یابد از حضورتان درخواست دارم مانع از ادامه این حرکات بخصوص توسط مسئولین دولتی گردید. ضمناً فراموش نفرمایید مردم شریف گچساران و این استان در شرایطی که هنوز شهر دوگنبدان، دهدشت، لنده، سوق، چرام و لیکک از آب شرب سد کوثر بهره‌مند نیستند و مناطق محروم باباکلان و دشت گز از آب کشاورزی سد چم شیر بی‌بهره‌اند، مقاومتی در قبال این انتقال آب انجام نداده‌اند و بیم آن دارم به‌واسطه این تحریکات غیرمسئولانه توسط مقامات سیاسی آن استان، کمپین ضد انتقال آب در این منطقه صورت گیرد و دود آن به چشم همگان و بالأخص مردم عزیز بنادر برود.

امیدوارم این توصیه حقیر را بپذیرید و ضمن برداشتن ممنوعیت به‌کارگیری نیروهای این استان در پارس جنوبی (بر اساس قانون) شرایط را برای تداوم هر نوع حرکت تحریک‌آمیز بالأخص در خصوص صنعت نفت قطع و از دخالت غیرمسئولانه نیز جلوگیری به عمل آید.

ارادتمند غلامرضا تاج گردون

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *