نشست ستاد پیشگیری و پیش‌بینی از جرائم و تخلفات انتخاباتی در یاسوج (+تصاویر)

نشست ستاد پیشگیری و پیش‌بینی از جرائم و تخلفات انتخاباتی در دادگستری استان کهگیلویه و بویراحمد برگزار شد. …

خبر رسان؛

نشست از جرائم و تخلفات انتخاباتی در سالن دادگستری برگزار شد.

به گزارش خبر رسان از ، صبح امروز نشست ستاد پیشگیری و پیش‌بینی از جرائم و تخلفات انتخاباتی به ریاست رئیس دادگستری و با حضور دادستان استان، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی، فرماندهی نیروی انتظامی و فرماندار بویراحمد برگزار شد.

به گزارش کبنا، در این نشست گفت: آگاه هستیم که سوء مدیریت در کشور است، ولی عنصر اصلی جمهوری اسلامی ایران نظام امن و آرامش است که این امنیت در سایه جامعه پایدار خواهد بود.

مزارعی با اشاره به اینکه دغدغه رهبر مقام معظم رهبری امنیت جامعه است، افزود: در کشورهای ابرقدرت ناامنی بسیاری است؛ ولی با ازخودگذشتگی سربازان گمنام و نیروی انتظامی نعمت امنیت فیزیکی و اجتماعی در سایه جمهوری اسلامی ایران وجود دارد.

وی بابیان اینکه رسانه چشم رسای، امن و امین مردم در جامعه است، تأکید کرد: قلم و گفتار رسانه از توپ و آر پیچی اثر بیشتری دارد، با انتشار برخی از واقعیت‌ها در جامعه تنش‌هایی ایجاد می‌شود، رسانه باید به‌عنوان بازوی توانمند نظام در جامعه باشد.

رئیس‌کل دادگستری کهگیلویه و بویراحمد بیان داشت: امروز دشمن در تلاش برای ایجاد آسیب به نظام جمهوری ایران است، نباید اجازه دهیم با انتشار مطالبی موجب انفجار یک فقدان روانی در امنیت جامعه شود. جایگاه رسانه به‌عنوان زبان گوی مردم قوی‌ترین بازوی از هر مجموعه‌ای برای آرامش جامعه است.

وی با اشاره به اینکه انتخابات گذشته استان کهگیلویه و بویراحمد بدون حاشیه بود و وضعیت استان در انتخابات کشور سفید عمل کرد، گفت: کاندیدای انتخاباتی باید در فرصت مناسب، چارچوب قانون و مهلت قانونی تبلیغات انتخاباتی را انجام دهند. دستگاه قضایی در برخورد با جرائم انتخاباتی در حوزه فضای مجازی و خارج از فضای مجازی بدون تعارف برخورد قانونی می‌کند.

مزارعی در خطاب به کاندیدای انتخاباتی شورای شهر و روستا در استان، گفت: فرهنگ کهگیلویه و بویراحمد را به خاطر رأی در کشور خرد نکنید. خانه به خانه دنبال رأی نروید، مردم باید بدانند که قوم‌وخویش ملاک نیست بلکه شایسته‌سالاری ملاک انتخاب اصلح است.

وی اظهار داشت: رسانه باید اخلاق‌مداری، ادب و نزاکت را در مطالب رعایت کند، در جامعه مطالب باید طوری باشد که ادب رسانه را مخدوش نکند.

 


منبع : کبنانیوز

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *