همایش بزرگ پیاده روی در یاسوج به همراه جایزه خودروی پراید

معاون حوزه فنی و عمران شهرداری گفت:همایش پیاده روی ساعت ۷ صبح روز جمعه از میدان انقلاب شهر شروع و از مسیر جاده کمربندی در پارک ولایت با برگزاری جشن قرعه کشی پایان می یابد و پارک های شهر نیز افتتاح می شود.

سالم نوروزی افزود: با بهره برداری از چهار بوستان موضوعی یاسوج عملا ۴۰ هکتار به فضای سبز شهری این شهر افزوده می شود.

وی بیان کرد: احداث این بوستان ها با هدف تامین زیرساخت های نشاط،  شادابی و افزایش سرانه فضای سبز ساخته شده است. وی در ادامه به تشریح ویژگی های بوستانهای احداث شده پرداخت و گفت: پارک ولایت در زمینی به مساحت ۱۵ هکتار و با اعتباری بالغ بر ۸۸ میلیارد ریال احداث شده است.

نوروزی احداث آبشار ،راه پله سنگی و بلوکی با توجه به اختلاف ارتفاع موجود، رینگ پیاده روی ، استخر آبی، آب خوری های مناسب – پارکینگ مناسب – سرویس بهداشتی را از جمله ویژگی های این بوستان برشمرد و گفت: با بهره برداری از این بوستان که در بهترین نقطه شهر یاسوج و مشرف بر رودخانه زیبای بشار احداث شده است می توانیم زمینه تفریح، شادابی و نشاط همشهریان و گردشگران را مهیا کنیم.
معاون حوزه فنی و عمران شهرداری یاسوج با اشاره به پارک غدیر افزود: این پارک در زمینی به مساحت ۱۴ هکتار احداث شده است. وی، زمین ورزشی فوتبال ، فضای مناسب برای بازی و نشاط کودکان ، پارکینگ ، پیست دوچرخه سواری و سه باب سرویس بهداشتی مناسب را از امکانات موجود در این پارک بر شمرد و بیان کرد: بیش از ۴۳ میلیارد ریال برای احداث این پارک هزینه شده است .

سالم نورزی در ادامه چشمه نباتی را یکی از چشم اندازهای زیبا ودیدنی شهر یاسوج عنوان کرد و گفت: در راستای ایجاد فضای سبز و محیطی آرام و نشاط آور برای همشهریان و گردشگران، بوستان چشمه نباتی را در مساحت ۸ هکتاری و با اعتباری بالغ بر ۸ میلیارد و پانصد میلیون ریال احداث کرده ایم که امید است بتوانیم زمینه شادابی و نشاط خانواده ها را در این بوستان فراهم کنیم.

وی همچنین ایجاد کافی شاپ و رستوران، نصب آلاچیق، ایجاد فضای مناسب برای بازی کودکان، سرویس بهداشتی و همچنین ایجاد پارکنیگ را از ویژگی های این بوستان برشمرد.
معاون حوزه فنی و عمران شهرداری یاسوج ، بانوان را نیمی از پیکره جامعه شهری دانست که تا کنون زمینه ای مناسب برای ایجاد پارک اختصاصی در شهر یاسوج برای آنان فراهم نشده بود و افزود: در این راستا و با توجه به اهمیت موضوع ونگاه ویژه شهردار و شورای شهر به ایجاد فضایی اختصاصی برای بانوان ، بوستان بانوان شهر یاسوج با مساحت ۲ و نیم هکتار احداث شد.

وی ساختمان نگهبانی ، ساختمان مدیریت زنان بی سرپرست، آبخوری مناسب ، پارکینگ و سرویس بهداشتی و همچنین محصور کردن پارک با فضای امن و مناسب را بخشی از امکانات ایجاد شده در بوستان بانوان دانست و گفت: برای احداث این بوستان اعتباری بالغ بر ۲۳ میلیارد ریال هزینه شده است.

گفتنی است این پارک ها روز جمعه ۲۶ شهریورماه همزمان با پیاده روی بزرگ همگانی شهر یاسوج و با حضور شهروندان این فضاها رسما افتتاح می شود.

در پایان این همایش پیاده روی که زا شبکه سه سیما نیز پخش می شود جوایز ارزنده ای به همراه یکدستگاه خودروی پراید نیز به قید قرعه به شرکت کنندگان اهدا خواهد شد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *