همایش عشایر و توسعه‌ی فرهنگ عمومی در دانشگاه یاسوج برگزار می‌شود

معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه یاسوج گفت: همایش عشایر و توسعه فرهنگ عمومی در دانشگاه یاسوج برگزار می‌شود.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی خبر رسان ، فریبرز نیکدل در جمع خبرنگاران افزود: فصل جدیدی از فعالیتهای فرهنگی و هنری در دانشگاه یاسوج آغاز شده است.
وی  یکی از سیاستها و رویکردهای جدید برنامه های فرهنگی در دانشگاه یاسوج را تجلیل از شخصیتهای فرهنگی و هنری استان عنوان و اشار کرد: این برنامه به طور جد در دستور کار معاون فرهنگی دانشگاه قرار گرفته است.
معاون فرهنگی دانشگاه یاسوج تصریح کرد: این برنامه‌ها، با برگزاری یادواره حسین پناهی هنرمند فقید هم استانی و حضور خانواده پناهی آغاز شده و با برگزاری و تجلیل از دیگر شخصیتهای استانی ادامه می یابد.
نیکدل با اشاره به اینکه همایش عشایر و توسعه فرهنگ عمومی با حضور و تجلیل از عطا طاهری بویراحمدی نویسنده کتاب کوچ کوچ برگزار می شود، ادامه داد: در این همایش همچنین از خانم سیمین طاهری بویراحمدی اولین نویسنده زن استان تجلیل می شود.

وی تصریح کرد: این همایش روز شنبه ۱۴ اسفند ساعت ۱۲:۳۰ در سالن شهید چمران این دانشگاه برگزار می‌شود.
معاون فرهنگی دانشگاه یاسوج  به دیگر برنامه های برگزار شده در دانشگاه یاسوج اشاره کرد و افزود: برگزاری مناظره های دانشجویی، کرسی های آزاداندیشی، تریبون آزاد دانشجویی، کارگاههای آموزشی در رشته های مختلف، میزگردهای دانشجویی، پخش فیلم سینمایی در خوابگاههای دانشجویی و مسابقات قرآنی از مهمترین برنامه هایی است که از ابتدای شروع ترم تحصیلی بهمن در دانشگاه برگزار شده است.
نیکدل در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا برنامه های سیاسی در دانشگاه برگزار می شود، اینگونه جواب داد و گفت: برنامه های دانشگاه یاسوج دانشجو محور هستند و در صورت تقاضای تشکل‌های دانشجویی و تصویب شورای نظارت، محدودیتی برای حضور چهره های سیاسی در دانشگاه وجود ندارد.

انتهای پیام رج/

 

منبع : صبح زاگرس

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *