همایش مدرسه ماندگار در گچساران (+تصاویر)

نخستین همایش مدرسه ماندگار در قدیمی ترین مدرسه گچساران برگزار شد. …

نخستین همایش مدرسه ماندگار در قدیمی ترین مدرسه گچساران برگزار شد.
به گزارش کبنانیوز از گچساران، در این همایش که با حضور مسئولان کشوری، استانی و دانش آموختگان این دبیرستان ۷۳ساله برگزار شد.
و ، توسعه و تجهیز مدارس کشور گفت: مکان شرایط استقبال مردم دانش آموختگان وحفاظت و نگهداری مطلوب از عوامل ماندگار شدن مدارس است.
محمدتقی نظرپور گفت: تجهیز و انجام تعمیرات در طول سال در مدارس ماندگار از اولویت های سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس است.
وی گفت: به همت دکتر نماینده مردم گچساران و باشت اعتبارات بسیار خوبی برای بخش آموزش و پرورش در مجلس اختصاص یافته است.
هم گفت: برگزاری این همایش اقدامی ارزشمند و نکوداشت عرصه تعلیم و تربیت استان است.
غلامرضا تاجگردون که خود در سال ۶۶ دانش آموز این مدرسه بوده، گفت: همایش مدرسه ماندگار فرصتی را فراهم کرد تا خاطرات زیبای دوران تحصیل بازخوانی شود.
مسئول امور پیگیری مدارس ماندگار وزارت آموزش و پرورش هم گفت: مدارسی که از شرایط مطلوب آموزشی، پرورشی، ورزشی و رفاهی برخوردار و پیش از ۵۰ سال قدمت دارند، بعنوان مدارس ماندگار انتخاب می شوند.
عبدالله محبی گفت: هم اکنون ۴۷ مدرسه ماندگار در ۲۳ استان کشور وجود دارد. نهادینه کردن فرهنگ مدارس ماندگار، تأمین اعتبارات و ساختار فعالیت از مهمترین مشکلات مدارس ماندگار است.
مسئول امور پیگیری مدارس ماندگار وزارت آموزش و پرورش گفت: حفاظت و نگهداری از مدارس ماندگار باید در اولویت قرار بگیرد.
باقری مدیرکل میراث فرهنگی و گردشگری استان هم گفت: هم اکنون ۴۹ اثر معنوی ثبت شده در استان وجود دارد، و این مدرسه بزودی در فهرست آثار معنوی قرار می گیرد.

دبیر این همایش گفت: این دبیرستان در سال ۱۳۲۲ احداث و فرصتی برای تحصیل فرزندان منطقه گچساران فدیم ایجاد کرد.

گفت: با هدف نکوداشت امر تعلیم و تربیت و معرفی دانش آموختگان این مدرسه که از نمایندگان، مسئولان ملی و استانی و پزشکان برجسته جهانی هستند، این همایش برگزار شد.

به گزارش کبنا، در این آئین از مقام ۱۰ شهید این مدرسه، مدیران ادوار مختلف، نخبگان علمی و فرهنگی دانش آموخته مدرسه تجلیل شد.

در پایان در آئین روزی به یاد دیروز کلاس درس متشکل از دانش آموزان سال های مختلف تشکیل و یکی از معلمان در کلاس درس تدریس کرد.


منبع : کبنانیوز

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *