واکنش استاندارکهگیلویه وبویراحمد به بالا بودن قیمت گوشت قرمزو مرغ دراستان

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی خبر رسان سید موسی خادمی ظهر امروز در نشست فوق‌العاده ستاد خدمات سفرکه با موضوع بررسی تصادفات نوروزی در استانداری برگزار شد با تبریک آغاز سال جدید خطاب به مردم و مسافرانی که این استان را برای تعطیلات نوروزی انتخاب کرده‌اند، گفت: مردم و مسافران باید جغرافیای استان را بهتر بشناسند زیرا استان کوهستانی بوده و جاده‌های آن استاندارهای لازم را ندارد.

استاندار بیان کرد: به همین دلیل باید مردم و مسافران دقت و مراقبت بیشتری در رانندگی داشته باشند.

وی با اشاره به افزایش تصادفات در محورهای استان و نامطلوب بودن وضعیت استان در این خصوص گفت: باید برای کاهش تصادفات در جاده‌های استان تا پایان تعطیلات نوروز تلاش بیشتر شود و انتظار می‌رود که اداره‌کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای و نیروی انتظامی برای کاهش تصادفات تلاش بیشتری کنند.

خادمی اظهار کرد: علی‌رغم اینکه نمی‌توان در این ایام کار عمرانی خاصی در جاده‌ها انجام داد اما با نصب علائم راهنمایی و رانندگی، افزایش گشت‌های پلیس راه و نصب علائم هشداردهنده می‌توان از وقوع بسیاری از تصادفات جلوگیری کرد و آمار تصادفات را کاهش داد.

خادمی عنوان کرد: هر جایی که مدیران اجرایی استان به جدیت پای کار بوده‌اند کارها و فعالیت‌ها به خوبی انجام شده که در زمینه کاهش تصادفات نیز باید اینگونه باشد.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه عوامل مختلفی در بروز تصادفات اخیر در جاده‌های استان دخیل بوده، افزود: از مهمترین عوامل افزایش تصادفات می‌توان به پرتردد بودن جاده‌ها، حجم بالای ترافیک و بارندگی اشاره کرد، ضمن اینکه جاده‌های استان استاندارد لازم را ندارند.

وی تصریح کرد:تلاش و اقدام جدی برای کاهش تصادفات در جاده‌های استان با وجود این عوامل بی‌اثر نخواهد بود.

خادمی وضعیت بازار استان اشاره کرد و یادآور شد: نباید مردم و مسافران نوروزی اجناس را گرانتر از استان های همجوار بخرند که این امر به چهره استان خدشه وارد می‌کند و باعث قضاوت بد گردشگران و مسافران در خصوص استان می‌شود لذا بالا بودن قیمت گوشت قرمز و مرغ قابل قبول نیست.

  در پایان افزود: اگر شرایط جوی اجازه داد با اجرای برنامه های شاد و جشن ها سعی شود فضای و نشاط در استان و برای مردم فراهم شود.

انتهای پیام/م.غ/۲۰۰

 

 

 

منبع : صبح زاگرس

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *