واکنش امام جمعه گچساران به سخنان معاون برنامه و بودجه استان

در خصوص برخی اظهارات معاون آمار و اطلاعات سازمان برنامه و بودجه کهگیلویه و بویراحمد درجلسه شورای اداری این شهرستان واکنش نشان داد.

حجت الاسلام سید امین الله حجازی  امام جمعه گچساران در این خصوص خطاب به استاندارکهگیلویه وبویراحمدنوشت:

بسم الله الرحمن الرحیم

محضر استاندار محترم استان کهگیلویه و بویراحمد جناب آقای دکتر خادمی

ضمن عرض سلام و ادای احترام

انتظار می رود محبت فرمایید سخنان جناب آقای علی شهابی فر معاون برنامه و بودجه استان که امروز سه شنبه ۱۶/۶/۹۵ در جلسه شورای اداری شهرستان گچساران افاضه فرمودند را با دقت مطالعه کنید و در صورتی از طرف دفتر مقام معظم رهبری حفظه الله یا شورای سیاست گذاری ائمه جمعه کشور حکمی و دستوری مبنی بر اینکه امام جمعه باید از معاون برنامه و بودجه استان یا فرماندار یا استاندار یا وزیر و وکیل موظف است در هر صورت اطاعت کند حتی در بحث کنسرت ها و هزینه هایی که بعضی جاهای اینچنینی مصرف می شود در اختیار حضرتعالی یا مجموعه محترم استانداری قرار گرفته است دستور فرمایید به حقیر و سایر ائمه جمعه استان اعلام شود تا با وظیفه خود آشنا شویم و به وظیفه عمل نماییم در غیر اینصورت به دوستانی که آشنایی با قوانین و وظایف مسئولین و ائمه جمعه کشور را ندارند دستور فرمایید تا از محدوده اختیارات خود خارج نشوند .

ضمنا مزیده اطلاع ، اردوی زیارتی ائمه جمعه استان و شجره طیبه صالحین سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به مشهد مقدس به منظور پابوسی آقا امام رضا (ع) قبلا وقت آن تعیین شده بود و امام جمعه عالم الغیب نیست و از چنین جلسه ای اطلاع نداشتند تا به خاطر قدوم مبارک مهمان این جلسه در شهرستان گچساران، زمان اردوی ائمه جمعه استان را تغییر یا اردو را کنسل نمایند .

ضمنا وقت دادن به سخنران قبل از خطبه های نمازجمعه در اختیار امام جمعه می باشد و به دلایل متعددی توفیق اجرای دستور آقای شهابی معاون برنامه و بودجه نسبت به تعیین سخنران قبل از خطبه های نماز جمعه را نداریم .

و در پایان قابل توجه جناب آقای شهابی فر ؛ در شهرستان گچساران خیلی از جلسات دیگری نیز تشکیل شد که ما اطلاع نداشته ایم که اگر نیاز بود خواهم گفت چه کسانی و چگونه جلسات را تشکیل داده اند.

گفتنی است علی شهابی فر معاون برنامه و بودجه کهگیلویه و بویراحمد در شورای اداری گچساران گفت:چرا در جلسه شورای اداری شهرستان که در خصوص سرشماری نفوس و مسکن برگزار شده ، امام جمعه گچساران در این نشست حضور ندارند.

وی افزود:خواست من از امام جمعه گچساران این است که در روز دوم مهرماه امسال در خطبه های نماز جمعه به موضوع سرشماری نفوس و مسکن که از اهمیت خاصی برخوردار است ، بپردازد و در این زمینه وقت مناسبی را برای سخنرانی فرماندار شهرستان در روز دوم مهرماه در نظر بگیرد.

به گفته شهابی فر فرماندار بالاترین مقام در آن شهرستان است و مسئولان دولتی وغیر دولتی باید از فرمانداران تبعیت کنند.

معاون سازمان برنامه وبودجه نیز در ادامه گفته بود:روز دوم مهرماه رئیس سازمان برنامه وبودجه در نماز جمعه ، برای آگاهی بخشی و اطلاع رسانی مردم کهگیلویه وبویراحمد در زمینه سرشماری نفوس و مسکن ایراد سخن خواهد کرد

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *