واکنش عدل هاشمی به عزل تنها مدیر لنده‌ای/ تبلیغات زودهنگام اصلاح‌طلبان در یاسوج/استاد دانشگاه یاسوج پژوهشگر برتر ایران/ خانه ای که کهگیلویه و بویراحمد از آن محروم است

مهمترین اخبار و رویداهای کهگیلویه و بویراحمد را در پایگاه خبری صبح زاگرس بخوانید.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس ،مهمترین اخبار و رویداهای را در پایگاه خبری بخوانید.

واکنش عدل هاشمی به عزل تنها مدیر لنده‌ای

در حاشیه افتتاح مرکز خدمات جامع سلامت روستایی دهستان قیام یکی از شهروندان لنده‌ای از نماینده مردم شهرستانهای کهگیلویه، بهمئی، چرام و لنده سوال کرد که چرا در شرایطی که غالب مردم شهرستان لنده بدلیل عدم استفاده از نیروهای انسانی این شهرستان در پست های مدیریتی شهرستان‌ها و استان به شدت گلایه دارند؛ تنها مسئول لنده‌ای در سطح استان کهگیلویه و بویراحمد عزل گردیده است؟

«عدل هاشمی‌پور» در پاسخ به این شهروند گفت: بهتر است این سئوال را از رئیس دانشگاه علوم پزشکی و مسئولان استانی بپرسید چرا از من سوال می‌کنید؟

که بلافاصله شخص سئوال کننده در پاسخ به نماینده کهگیلویه بزرگ گفت: چون شما نماینده مردم هستید از شما سوال کردم. و مجدداً نماینده مردم کهگیلویه بزرگ در توضیحاتی افزود :بنده با ایده شما مخالف هستم زیرا به قوم گرایی اعتقادی ندارم و کاری به ثلاث و بویراحمدی ندارم و با این ایده مقابله خواهم کرد. از نگاه بنده آقای دکتر شفایی فرزند این آب و خاک است.متاسفانه ما با همین اعتقادات و تفکرات در بن بست قرار گرفته ایم لذا باید ابتدا خودمان را از بن بست خارج  و ابتدا ذهن و فکر خودمان را توسعه و سپس به دنبال توسعه جامعه باشیم.

«هاشمی‌پور» تاکید کرد: وظیفه بنده دخالت در کار دولت نیست  دولت کار خودش را می‌کند و مجلس نیز به دنبال وظایف محوله می‌باشد.

در پی این توضیحات مجدداً فرد سئوال کننده بیان کرد که پاسخ سووال خود را نگرفته‌ام و خواهان توضیحات بیشتری هستم و اینکه آیا نماینده‌ی مردم در عزل مدیر شبکه بهداشت و درمان کهگیلویه دخالتی داشته یا خیر؟ که نماینده مردم ضمن تکذیب دخالت خود اظهار داشت: بهتر است این سئوال را از دکتر ایلامی بپرسید و البته هر مدیری که تغییر می‌کند معمولاً مدیران زیر مجموعه خود را عزل و یا ابقاء می‌نماید.

گفتنی است طی روزهای اخیر «شفایی» مدیر شبکه بهداشت و درمان کهگیلویه عزل و «داوری» به عنوان جایگزین وی منصوب گردیده است.

اصلاح‌طلبان انتخابات را در کهگیلویه و بویراحمد کلید زدند 

نخستین نشست شورای اصلاح‌طلبان کهگیلویه و بویراحمد با دستورکار بررسی انتخابات ریاست‌جمهوری و شوراها در یاسوج برگزار شد.

نخستین نشست شورای اصلاح‌طلبان کهگیلویه و بویراحمد با حضور اعضای این شورا برگزار شد، خواجوی، فرزانه آرامش رئیس دانشکده فنی و حرفه‌ای، جنتی معاون شرکت آب و فاضلاب کهگیلویه و بویراحمد، رحیمی رئیس انجمن صنف پیمانکاران، بنام مشاور جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد، محمدرضا شریعتی رئیس سابق آموزش و پرورش بویراحمد و سایر اعضا حضور داشتند.

بنا بر این گزارش، در این نشست هیئت رئیسه شورای اصلاح‌طلبان کهگیلویه و بویراحمد نیز انتخاب شدند و بعد هر کدام از اعضا پیرامون انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای در ابتدای سال ۹۶ به بحث و تبادل‌نظر پرداختند.

تشویق مردم به شرکت در انتخابات و تبیین خط و مشی و سیاست‌گذاری‌های انتخاباتی اصلاح‌طلبان و راهکارهای به دست گرفتن کرسی‌های بیشتر در انتخابات شوراها از دیگر مسائل مطرح شده در این نشست اصلاح‌طلبان بود.

استاد دانشگاه یاسوج رتبه چهارم پژوهشگران برتر نانو فناوری را کسب کرد

رئیس دانشگاه یاسوج گفت که دکتر 'مهراورنگ قائدی' عضو هیئت علمی این دانشگاه به عنوان یکی از ۱۰ پژوهشگر حوزه فناوری نانو ایران انتخاب شده است.

 محمودرضا رحیمی افزود: «دکتر مهراورنگ قائدی» موفق شده رتبه چهارم، برترین‌های جشنواره نانو فناوری ایران را کسب کند.
براساس آمار مرکز منطقه‌ای اطلاع رسانی علوم و فناوری (RICeST)، دکتر قائدی عضو هیئت علمی گروه شیمی دانشگاه یاسوج در لیست یک درصد دانشمندان تأثیرگذار جهان قرار دارد.
یک درصد نخبگان برتر دنیا، ۱۴ درصد از کل علم دنیا را تولید و همین گروه ۲۴ درصد از کل استنادهای دنیا را دریافت می‌کنند. 
 رئیس دانشگاه یاسوج گفت که این عنوان به دلیل تحقیقات دکتر قائدی در زمینه جاذب‌های نانو ساختار و همچنین انتشار ۴۹ مقاله ISI در زمینه نانو فناوری به وی اعطا شده است.
رحیمی تصریح کرد: یکی از برنامه‌های ستاد توسعه فناوری نانو، ارزیابی و رتبه‌بندی افراد و نهادهای مؤثر در توسعه علم و فناوری نانو است که این ارزیابی‌ها به صورت سالانه و در راستای چشم‌انداز، اهداف و برنامه‌های سند راهبرد آینده فناوری نانو است.
وی اضافه کرد: جشنواره برترین‌های نانو فناوری کشور در همین راستا طرح ریزی شده و دستاوردها و فعالیت‌های سالانه افراد و نهادها در بخش‌هایی چون مؤسسات پژوهشی و متخصصان، محصولات، مراکز رشد، آزمایشگاه‌ها و رسانه‌ها ارزیابی می‌شود.
جشنواره برترین‌های فناوری نانو مربوط به ارزیابی و رتبه‌بندی فعالیت‌ها و دستاوردهای افراد و نهادهای فعال در حوزه فناوری نانو است که به‌صورت سالانه توسط ستاد توسعه فناوری نانو برگزار می‌شود.
آیین معرفی برگزیدگان یازدهمین جشنواره برترین‌های فناوری نانو روز دوشنبه دوم اسفندماه امسال در محل سالن همایش‌های سازمان مدیریت صنعتی ایران برگزار شد.

خانه ای که جوانان کهگیلویه و بویراحمد از ان محروم اند

قبل از ظهر امروز جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان استان کهگیلویه و بویراحمد به ریاست فتاح محمدی معاون سیاسی استاندار برگزار شد.

در این نشست یکی از موضوعاتی که مورد بحث و بررسی قرار گرفت، خانه جوان بود، شاکری معاون امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان کهگیلویه و بویراحمد در این رابطه گفت: در سطح کشور تنها دو استان خانه جوان ندارد که یکی از این استان ها، استان کهگیلویه و بویراحمد است.

وی بیان کرد: خانه جوانان استان کهگیلویه و بویراحمد در زمان استاندار وقت آقای نیکزاد به شهرداری یاسوج واگذار شد و اکنون جوانان این استان، تشکل و سمن ها خانه ای ندارد.

محمدکاظم نظری فرماندار بویراحمد نیز به این مسئله اشاره و اظهار کرد: شهرستان بویراحمد و شهر یاسوج جزء پرجمعیت ترین شهرستان و شهر استان کهگیلویه و بویراحمد است و جوانان زیادی در مرکز استان وجود دارد و بدون شک وجود خانه جوان برای آنها ضرورت دارد.
وی با انتفاد از استاندار وقت، گفت: خدا استاندار وقت استان کهگیلویه و بویراحمد آقای نیکزاد را خیر بدهد که بر اساس تصمیم غیرکارشناسی امتیاز بزرگی به شهرداری یاسوج داد و خانه جوانان را که متعلق به جوانان این شهر و استان بود، به شهرداری واگذار کرد.
 
صابر مظاهری مدیرکل کار کهگیلویه و بویراحمد در این نشست گفت: نباید خانه جوانان صرفاً برای گذاشتن چند رایانه و کارهای اینترنتی راه اندازی شود، بلکه باید خانه جوانان در صورت راه اندازی به جوانان برای مشارکت های اجتماعی، عمرانی و اقتصادی انگیزه و روحیه دهد.
 
انتهای پیام/۲۰۰

منبع : صبح زاگرس

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *