وضعیت بحرانی دفع زباله در یاسوج / با کوتاهی شهرداری یاسوج برخورد قاطع می کنیم

خبر رسان؛

مدیرکل محیط زیست با بیان اینکه وضعیت در مرکز استان بحرانی است، گفت: منابع طبیعی استان زمینی را برای ایجاد کارخانه کمپوست در اختیار قرار داد که شهرداری هنوز اقدامی در این راستا انجام نداده است.

به گزارش خبر رسان از یاسوج؛ سید اسدالله هاشمی ظهر امروز در نشست پیشگیری از وقوع جرم کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه وضعیت دفن زباله در مرکز استان بحرانی و وخیم است اظهار داشت: متاسفانه پسماند در یاسوج دفع نمی‌شود.

مدیرکل حفاظت محیط زیست کهگیلویه و بویراحمد گفت: منابع طبیعی استان زمینی را  برای ایجاد نخستین کارخانه کمپوست زباله در اختیار شهرداری یاسوج قرار داده است اما متاسفانه شهرداری هنوز اقدامی در این راستا انجام نداده است.

هاشمی ضمن تقدیر از زحمات دستگاه قضا و همکاری مطلوب با محیط زیست، عنوان کرد: انتظار می‌رود دستگاه قضا در استان دستور قاطعی برای رفع این معضل صادر کند.

وی تصریح کرد: در صورت عدم ساماندهی و دفن زباله در مرکز استان بحران‌های دیگر در راه است که از جمله نفوذ شیرابه زباله‌های شهری حتی در محدوده سد شاه قاسم منابع آبی استان را آلوده می‌کند.

مدیرکل استان نیز در این نشست خطاب به مسئولان شهرداری یاسوج، تصریح کرد: شهرداری یاسوج موظف است تا پایان اردیبهشت ماه ۹۶ نسبت به ساماندهی زباله‌های این شهر اقدام کند.

حجت الاسلام غلام رضا افزود: از یک خرداد ماه ۹۶ اگر کوتاهی و قصوری از سوی شهرداری باشد که توجیه قانونی نداشته باشد به طور قطع با آن برخورد می‌شود.

وی تصریح کرد: هر سازمانی که تولیت این امر را بر عهده دارد با توجه به عوارض  ناشی از عدم امحای زباله‌های شهری و مشکلات بهداشتی تا پایان اردیبهشت ماه سال آینده اقدامات مقتضی را انجام دهد.


منبع : کبنانیوز

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *