وضعیت نامناسب ورودی پارک جنگلی یاسوج در روز تحویل سال۹۶ + تصاویر

تنها جاده ورودی و خروجی پارکی که بزرگترین پارک جنگلی جنوب کشور محسوب می شود توسط دستگاه های خدمات رسان تخریب و قرار بود تا فرارسیدن تعطیلات عید نوروز۹۶ بهسازی و آسفالت شوداما یک روز مانده به تحویل سال ۹۶ هنوز هم مسدود و به حال خود رها شده است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی خبر رسان پایتخت طبیعت ایران، نامی آشنا برای طبیعت دوستان ایران، از طرفی دیگر همه به صراحت به زیبایی ها و جاذبه های تفریحی و توریستی استان ، از زیبایی های دنا گرفته تا آبشارهای خروشان یاسوج و زیبای های شلال دون و جاذبه های تاریخی بلاد شاپور و حتی طبیعت وصف ناپذیر یاسوج مرکز استان چهار فصل که طبیعتی زیبا و دل پذیر داشته آشنا بوده و آن را می ستانید.

یاسوج به عنوان پایتخت طبیعت ایران دارای مناظر زیبا، بکر و حتی ناشناخته ای بوده که با کمی توسعه روز افزون و بودجه عمرانی در توسعه زیر ساختهای آن می توان این منطقه را مقصدی جدید در جنوب غربی ایران در کنار قله های زیبا و سر به فلک کشیده زاگرس برای مسافران قلمداد کرد.

اما شاید این نام ( پایتخت طبیعت ایران)در برهه ای توانست این شهر(یاسوج) را در بین مردم به  عنوان یک جاذبه توریستی و مقصدی جدید گردشگری تبدیل کند، اما نبود زیر ساختهای لازم  حوزه صنعت مهم گردشگری باعث شده که آنچنان که باید و شاید از ظرفیت های بالقوه خدادادی در این استان بهره کافی برده نشود.

به عنوان مثال که برخی آن را به عنوان بام پایتخت طبیعت یا همان الماس نهفته این دیار می شناسند، این روزها حال و وضع مناسبی ندارد.

تنها جاده ورودی و خروجی پارکی که بزرگترین پارک جنگلی جنوب کشور محسوب می شود توسط دستگاه های خدمات رسان تخریب و قرار بود تا فرارسیدن تعطیلات عید نوروز۹۶ بهسازی و آسفالت شود اما بعد از گذشت بیش از یک ماه و دقیقا یک روز قبل از آغاز سال جدید هنوز مسیر ورودی این پارک تعمیر نشده و با توجه به گردشگر پذیر بودن شهر یاسوج این امر صحنه های تاسف باری را برای مسافران این دیار به نمایش گذاشته است.

این پارک که حتی مأمن و زیارتگاه چند تن از شهدای گرانقدر گمنام دفاع مقدس نیز هست ، زیبای های وصف ناپذیری دارد که این زیبای ها به دلایل نداشتن راه آسفالته مناسب در حال فراموشی است.

لازم به ذکر است ، پارک بزرگ جنگلی شهر یاسوج به وسعت ۸۰ هکتار جاذبه ای بسیار زیبا است که در شمال شهر یاسوج واقع شده که علاوه بر زیبایی های بکر آن در فصل پاییز و زمستان در اویل فصل بهار و با زنده شده طبیعت فضای بسیار زیبا را برای طبیعت دوستان و شهروندان این شهر به وجود می آورد.

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 

گزارش و عکس / مرضیه غلامی

انتهای پیام/۲۰۰

منبع : صبح زاگرس

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *