پاسخ «جاوید» به کاندیداهای شورای شهر یاسوج

شهرداریاسوج ازکاندیداهای شورای اسلامی شهریاسوج خواست که هنگام رویارویی با شهروندان فقط به میزان آسفالت و جداول دراین شهرنپردازند. …

خبر رسان؛

شهرداریاسوج ازکاندیداهای شورای اسلامی شهریاسوج خواست که هنگام رویارویی با شهروندان فقط به میزان و جداول دراین شهرنپردازند.
به گزارش کبنا، محمد علی صبح امروز در جمع خبرنگاران، افزود: درفرصت رویارویی ،مطالبه شهروندان و روشنگری فقط بررسی کمبود آسفالت و جداول درسطح شهر نباشد بلکه ارتقاء شاخص های شهری نیز تبادل نظر شود.
وی اظهارداشت: متاسفانه شاهدیم به رغم گذشت شانزده سال از تاسیس شوراهای اسلامی هنوز این تفکرنهادینه نشده و عامه جامعه و حتی متخصصان امور نسبت به این موضوع بسیار مهم بی توجه هستند و حضور شوراها را صرفا در راستای ساماندهی امورات شهرداریها و انتخاب شهردار تصور می کنند.
جاوید افزود: که وجود این تفکر گاها باعث به بیراهه کشیده شدن شوراها شده و بررسی گفتمان فضای امروزو مجازی حاکم برجامعه پیرامون مطالبه کاندیداهای شورا نیز موید این مطلب است که همچنان این تفکر حکمفرماست.
وی یادآورشد: به خاطر اینکه شائبه انتخاباتی ایجاد نشود قبل از برگزاری پاسخی برنقدهای این روزها داده نخواهد شد لیکن خیلی از این نقدها منصفانه نیست و آنچه که در شهرداری وشوراهای اسلامی دور چهارم به وقوع پیوست در واقع یک انقلاب مدیریتی است.
شهرداریاسوج مدیریت شهری را یکی از پیچیده ترین مدیریت ها برشمرد و گفت: پیچیدگی بیشتر این نوع مدیریت درکشور به دلیل نبود مدیریت واحد شهری است درحالیکه شوراهای اسلامی شگل گرفته اند تا بخش زیادی از این خلا قانونی را پرکنند .
جاوید تصریح کرد: در صورتیکه مقوله هایی چون فرهنگ، آموزش، نظم و امنیت، بهداشت، سلامت، کار و اشتغال، بازار و خدمات وسایر موارد مشابه مقوله های بسیار مهمی هستند که شهرداریها کمترین نقش را هم درایجاد و یا کنترل آنها ندارند واین ناشی از همان نبود مدیریت واحد شهری درکشور است.
وی اظهارداشت: بااین حال درقانون آمده است که پرکردن این خلا از وظایف شوراهای اسلامی شهرهاست و دراین خصوص شوراها وظیفه نظارتی، برنامه ریزی و مطالبه گری دارند.
وی میزان کارعمرانی انجام شده را کمتر از مجموع سه دوره فعالیت های عمرانی در طول تاسیس شوراهای اسلامی شهرها ندانست و گفت: این درحالیست که نه تنها بدهی جدیدی در شهرداری ایجاد نشده است بلکه تقریبا تمامی بدهی های معوقه نیز پرداخت شده است.
شهرداریاسوج تاکید کرد: مهمترین رسالت این دوره شهرداری شکستن تابوی شورا سالاری بوده که در همه این سالها بر سر این شهر و شهرداری سایه افکنده بود.
وی بااشاره به اینکه همه سنتهای ناصوابی که سالها ریشه دوانده بود و به عرف محکم تر از قانون تبدیل شده بودند شکسته شد گفت: نتیجه این نوع تفکر باعث شده تا امروز شهرداری یاسوج به نهادی مقتدر، به روز، غیر بدهکارو تخصصی تبدیل شود که در آن خدمت صادقانه ولذت بخش است.
وی اظهار کرد: در حالیکه شهرداری در بدترین وضعیت ممکن قرار گرفته بود، شاهد بیشترین تحریم ها و کمترین کمکها بوده اما به همه رسالت های از پیش تعیین شده دست یافته است.
جاوید درخصوص تکثر کاندیداها شورای اسلامی شهرگفت: تکثر کاندیداها یک فرصت ارزشمند برای ارایه خدمت به شهروندان این شهر است.
وی افزود:حضوراین تعداد داوطلب جهت خدمت درعرصه مدیریت شهری نشان از شور و درک اجتماعی بالا، حس مشارکت و مسئولیت پذیری، دغدغه خدمت به همنوعان و وجود مشکلات زیاد در حوزه مدیریت شهری است.
وی اظهارامیدواری کرد: که خیلی از کمبودهای شهری دربخش زیر سازی و آسفالت معابر، فضاهای سبز، سرویس های بهداشتی ، مبلمان شهری، روشنایی معابر، سامان دهی پارکهای محله ای و مسائل ترافیکی تا شهریورماه سال جاری تکمیل خواهد شد.
وی در پایان همه این موفقیت ها را نتیجه توکل به خداوند، تعهد به مردم ، تسلط برقانون وبه ویژه پشتیبانی، از خودگذشتگی و همفکری تنی چند از اعضای شورای اسلامی کنونی ذکر کردو افزود: که شهروندان فهیم به دور از هرگونه گرایش‌های قومی و قبیله ای و جناحی و بادرایت و تیزبینی و عدم توجه به شعارهای عوام فریبانه در روز بیست ونهم اردیبهشت ماه سالجاری با حضور حداکثری بهترین ها را برای خود رقم بزنند و مطمئن باشند هر آنچه که در این روز کاشته شود در طول چهارسال درو خواهد شد.


منبع : کبنانیوز

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *