پتروشیمی مارگون بویراحمد در زمینی به مساحت ۹۰ هکتار احداث می‌شود

خبر رسان؛

رئیس ، معدن و تجارت گفت: امروز و با نزدیک شدن به پایان سال ۹۵، این استان در حوزه صنعت و معدن در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی روسفید است.

به گزارش خبر رسان از یاسوج، داریوش پیش از ظهر امروز در نشست ستاد تسهیل و رفع موانع تولید با دستئور کار هماهنگی برای احداث بویراحمد اظهار داشت: بهره برداری از کارخانه ۳ هزار و ۳۰۰ تنی سیمان از مصادیق روسفیدی صنعت، معدن و تجارت این استان است.

وی از پرداخت ۱۰۱ میلیارد تومان تسهیلات رونق و ۳۱ میلیارد تومان تسهیلات مستقیم بانک‌ها خبر داد و افزود: پرداخت این میزان تسهیلات با هدف رونق تولید در استان در این باده زمانی بی‌سابقه است.

دیودیده ابراز کرد: در سال ۹۵، ۲۰۰ واحدصنعتی راکد و نیمه فعال به عنوان یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های مسئولان ارشد کهگیلویه و بویراحمد تعیین تکلیف و تفاهم‌نامه ۵ هزار کیلومتر مربع اکتشاف معدن نیز منعقد شد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد ادامه داد: با پیگیری‌های انجام شده برخی از واحدهای صنعتی راکد و نیمه فعال بعد از ۱۰ سال بلاتکلیفی مجدد به چرخه تولید برگشت.

دیودیده از صدور جواز تاسیس چند طرح بزرگ صنعتی در استان خبر داد و گفت: صدور مجوز پتروشیمی مارگون بویراحمد نیز از جمله اقدامات انجام شده در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی مد نظر مقام معظم رهبری است.

وی با اشاره به اینکه کهگیلویه و بویراحمد دومین تولیدکننده نفت و گاز کشور است بیان کرد: چهار خط عمده انتقال گاز از این استان عبور می کند که تاکنون استفاده بهینه از این فرصت نشده است.

دیودیده تصریح کرد: خوراک این پتروشیمی به میزان سالانه ۷۰۰ میلیون مترمکعب گاز طبیعی از محل خطوط لوله سراسری گاز در منطقه که از پارس جنوبی، گاز شمال ایران و گاز صادراتی کشور را منتقل می کنند تامین می‌شود.

وی اظهار داشت: پتروشیمی مارگون بویراحمد در زمینی به ۹۰ هکتار با سرمایه گذاری ارزی ۹۲۹ میلیون یوروز و ریالی ۲۸۵ میلیارد تومان احداث می‌شود.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد گفت: ۱۵ میلیون متر مکعب آب برای ایجاد این پتروشیمی نیاز است که امیدواریم از طریق مختلف از جمله رودبشار تامین شود.


منبع : کبنانیوز

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *