پرداخت تسهیلات به نورچشمی‌ها در استانداری تا هیچکاره‌هایی که خود را در مقام تصمیم‌گیری می‌بینند!

باید شفاف این موضوع را به مردم و مقامات ارشد بگویم که در یک معاونت غیرتخصصصی با فعالیت‌های کشاورزی افرادی دارای نفوذ و نورچشمی را برای دریافت تسهیلات قرض‌الحسنه …

چند روزی است که آرامش این چند ساله‌ی مدیریتی استان یک مرتبه دستخوش نا آرامی و هیاهو و افشاگری ها آن هم در درون یک جناح و البته مدیران شده است به گونه‌ای که به نظر می‌رسد هر چه به زمان انتخابات ریاست جمهوری نزدیکتر می‌شویم، باید منتظر تندخویی‌ها و افشاگری‌های بیشتری از سوی مدیران جریان حاکم باشیم.

در این چند سال هر چند برخی انتقادات به مدیران در حوزه‌ی تحت مدیریت آن‌ها می‌شد اما تاکنون اینگونه انتقادات در حد و اندازه ی یک انتقاد معمولی و کاری باقی می ماند و به تنش و افشاگری ختم نمی شد.
ماجرای های غیر قانونی هم نتوانست به تفاهم موجود در میان مدیران استان چندان خللی وارد کند و خیلی راحت، از کنار این موضوع گذشتند و خم به ابرو نیاوردند. اما پس از انتشار موضوع حضور برخی از اصلاح طلبان در تهران برای پافشاری بر عزل خادمی که تا حدودی بحث های سیاسی را از جدل های اصولگرا – اصلاحطلب به منازعات درون گروهی اصلاح طلبان کشاند ! به ناگاه ورق برگشت و برخی مدیران استانی ، به موضع گیری پرداختند تا این چند ماهه ی مانده به دولت را برای مدیریت خادمی سخت و سخت تر کنند.
هیچکاره‌هایی که خود را در مقام تصمیم گیری می بینند!
پس از انتشار خبری مبنی بر حضور تعدادی از اصلاحطلبان در تهران به منظور تلاش برای پایین کشیدن خادمی از مدیریت ارشد استان ، به ناگاه همه چیز به هم ریخت و کار را به جایی رساند که محنایی معاون استاندار در اقدامی تقزیبا غیر منتظره ، دست به قلم شود و تمام قد از استاندار و برنامه های وی و دولت دفاع کند و البته به کسانی هم که انتظارات بی مورد دارند گوشزد کند که نمی توان  استان را با نگرش های ملوک الطوایفی اداره کرد و وقت و منابع متعلق به مردم را صرف راضی کردن کسانی کرد که صرفا دنبال سهم خواهی هستند.(اینجا)
محنایی گفت: استاندار کهگیلویه و بویراحمد در چینش مدیران از همه نیروها، طیفهای حامی دولت، شهرستانها و بخشها استفاده کرده است و ایشان شخصیتی صبور، حلیم و با ظرفیت است. ما ضمن احترام به برخی دغدغه ها و انتقادات در این حوزه معتقدیم که برخی ها نیز سهم خواهانه در این فضا در پی سوءاستفاده و فشار بر مدیریت استان برای اعمال نفوذ و رسیدن به مطامع خود هستند که اگر قرار بر کوتاه امدن در مقابل چنین خواسته هایی باشد نه تنها مدیریت استان از کنترل خارج می شود که هر کسی با هر پیشینه و با اندکی هیاهو می تواند خود را ذی حق به حساب بیاورد. مطابق تاکید ریاست محترم جمهوری و در جهت حفظ تعامل سه قوه طبیعی است که رایزنی و مشورت در چینش نیروها با نمایندگان محترم استان صورت گیرد و کماکان نیز ما معتقدیم که استفاده از نظرات مشورتی و دلسوزانه فعالان و حامیان دولت یک راهبرد برای ما می باشد و از آن استقبال میکنیم.
وی در ادامه یادداشت خود افزود :موارد بالا نباید سبب شود که افرادی که هیچ گونه اختیارات و مسئولیتی ندارند تا در قبال مردم و هیئت دولت پاسخگو باشند خود را در مقام تصمیم گیرنده و احیانا طلبکار برای استان و مدیریت استان ببینند. قانون و دستورات رسمی کشور و فرمایشات مقام معظم رهبری و شعارها و برنامه های رئیس محترم دولت برای همه مدیران در تمام سطوح فصل الخطاب هستند و نمی شود استان را با نگرش های ملوک الطوایفی اداره کرد و وقت و منابع متعلق به مردم را صرف راضی کردن کسانی کرد که صرفا دنبال سهم خواهی هستند.
پرداخت تسهیلات به ‌ها
اما مورد دیگر که نشان می‌دهد، مدیران کلان استان کهگیلویه و بویراحمد با هم دچار ناهماهنگی‌هایی مهم! در مدیریت استان هستند، صحبت‌های رئیس سازمان جهاد کشاورزی است که می‌توان آن را نوعی افشاگری دانست!
جعفر گوهرگانی در شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی اظهار کرد: باید شفاف این موضوع را به مردم و مقامات ارشد بگویم که در یک معاونت غیرتخصصی با فعالیت‌های کشاورزی افرادی دارای نفوذ و نورچشمی را برای دریافت تسهیلات قرض‌الحسنه در بخش گلخانه معرفی کردند که به معنای واقعی هدر دادن پول بیت‌المال است.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد افزود: این افراد تسهیلاتی میلیاردی را با بهره ۴ درصد باید میگرفتند که با هر قیمتی جلوی آن را می‌گیریم چرا که این حق تولیدکنندگانی است که به علت مشکلات سرمایه در گردش، مشکلات زیادی را تحمل می‌کنند.
گوهرگانی با بیان اینکه این تسهیلات از محل دفتر روستایی استانداری باید به گلخانه‌دارهای دارای شرایط داده می‌شد که متأسفانه بدون هماهنگی با جهاد کشاورزی افراد خاصی را معرفی کردند
وی تصریح کرد: افراد معرفی شده نه تنها اهلیت ندارند بلکه پیش از این تسهیلات میلیاردی ارزان قیمت دریافت کرده بودند و با فرض اینکه افراد گلخانه‌دار و دارای اهلیت هم بوده باشند چون یکبار تسهیلات کم بهره از محل صندوق توسعه ملی دریافت کرده بودند دیگر نمی‌توانند این تسهیلات را دریافت کنند.
گوهرگانی گفت: با این کار مخالفت کردم و پای مخالفت خود نیز می‌مانم چرا که بنای ما توزیع عادلانه امکانات و اعتبارات است.
وی با ابراز تعجب تصریح کرد که چگونه است یک معاونت غیرتخصصی تشخیص می‌دهد که این تسهیلات بسیار مناسب را چه کسان بدهد ولی نه از اتحادیه گلخانه‌داران و نه از سازمان متولی آن سؤالی نمی‌پرسند.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی این افشاگری مهم را در جلوی مدیران کل و معاون اقتصادی استاندار مطرح کرد که با واکنش مجید محنایی مواجه شد.
محنایی گفت که بدون شک تسهیلات باید با هماهنگی دستگاه تخصصی و به افراد دارای شرایط داده شود و این موضوع باید پیگیری و حل شود.
گفته می‌شود این اقدام مغایر با سیاست‌های دولت که نوعی فساد است در حوزه معاونت عمرانی و بانک سینا انجام شده است و در بین معرفی شدگان فامیلها و بستگان چندین مدیر دیده می شود.


منبع : کبنانیوز

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *