پرداخت ۱۳۰ میلیارد ریال تسهیلات اقتصاد مقاومتی در سال۹۵/هدف اصلی بسیج سازندگی محرومیت زدایی و توجه به اقتصاد مقاومتی است

جانشین سازمان بسیج سازندگی سپاه فتح استان کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به فعالیت چشمگیر این نهاد در دو سال گذشته، گفت: در این مدت به صورت تخصصی تر و در راستای اقتصاد مقاومتی گام های موثری برداشتیم.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی خبر رسان، جانشین سازمان سازندگی سپاه فتح استان از اردوهای جهادی نوروزی شهرستان سرکشی و بازدید کرد.

مجید پناهی در جمع جهادگران این اردوها، با تقدیر از زحمات خالصانه و خداپسندانه این افراد، گفت: توفیق فعالیت در عرصه جهادی و خدمت به مردم محروم نوعی نعمت و موهبت الهی است که تنها نصیب جهادگران می شود.

وی افزود: گروه های جهادی در پروسه های چند ساله با هدف فرهنگ سازی در کنار کارهای عمرانی و خدمات محرومیت زدایی به مناطق محروم شکل گرفتند که با تجربه های کسب شده در چند سال گذشته اکنون این گروه ها در استان به صورت تخصصی تر و با انسجام بیشتری در حال فعالیت هستند.

مدیر قرارگاه جهاد اقتصادی سازمان بسیج سازندگی سپاه فتح استان کهگیلویه و بویراحمد گفت:رسالت های اصلی سازمان بسیج سازندگی محرومیت زدایی و توجه به اقتصاد مقاومتی بود که بعداز فرمایشات و تاکیدات مقام معظم رهبری بر اقتصاد مقاومتی از سال ۹۱ به بعد، این رسالت سنگین تر شد و ما توانستیم با احساس تکلیف بیشتری گام های موثری در این راستا برداریم.

پناهی خاطر نشان کرد: گل سر سبد فعالیت های بسیج سازندگی  استان کهگیلویه و بویراحمد در سال های ۹۴ و ۹۵   با رسالت مردم یاوری و مردم نوازی و در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی بود که توانستیم فعالیتهای خود را با شتاب بیشتری ادامه دهیم و عملکرد  چشمگیر و موثرتری داشته باشیم.

وی گفت: هر چند دو مقوله تولید و اشتغال در دستور کار بسیج سازندگی بود اما بعد از فرمایشات مقام معظم رهبری در نامگذاری سال ۹۶ ، بحث توجه به تولید و اشتغال در دستور کار ویژه ما می باشد.

مدیر قرارگاه جهاد اقتصادی سازمان بسیج سازندگی سپاه فتح استان کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد:البته در سال گذشته در مجموع ۱۳۰میلیارد ریال تسهیلات اقتصاد مقاومتی به متقاضیان راه اندازی کارگاه های تولیدی زودبازده در سطح استان پرداخت کردیم که سهم شهرستان بهمئی ۹میلیارد ریال بود و از  تعامل و تلاش مسئولان بسیج سازندگی ناحیه بهمئی در این راستا تقدیر و تشکر داریم.

پناهی در پایان گفت: طرح‌های اشتغالزایی بسیج سازندگی استان کهگیلویه و بویراحمد همگی در راستای اقتصاد مقاومتی، راه اندازی کارگاه های تولیدی و  اشتغال بود که اکنون این طرح ها در عرصه کشاورزی، پرورش دام و طیور، صنایع دستی و سایر عرصه های مرتبط فعال می باشند.

 

منبع:سایت خبری آوای ماغر

انتهای پیام/۷۰۴۴

سید علمدار تقوی

منبع : صبح زاگرس

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *