پروژه پاتاوه -دهدشت تا پایان سال ۹۶ تکمیل می‌شود

نماینده مردم کهگیلویه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اختصاص اسناد خزانه به پروژه پاتاوه به دهدشت گفت: در صورت تزریق این نقدینگی پروژه تا پایان سال آینده به بهره‌برداری می‌رسد.

امروز در حاشیه بازدید معاون وزیر راه و شهرسازی از محور پاتاوه به دهدشت اظهار داشت: حضور مسؤولان وزارتی در حوزه انتخابیه و بررسی پروژه‌ها از نزدیک می‌تواند در سرعت بخشیدن به عملیات اجرایی و به سر انجام رساندن آن‌ها مؤثر باشد.

نماینده مردم کهگیلویه در مجلس شورای اسلامی افزود: بر همین اساس مسؤولان در حوزه‌های مختلف دعوت برای حضور در شهرستان‌های چهار گانه دعوت می‌شوند و این بازدیدها دستاوردهایی هم در پی دارد.

وی با بیان اینکه امروز در بازدید معاون وزیر راه و شهرسازی از محور پاتاوه به دهدشت روند عملیات پروژه مورد بررسی قرار گرفت افزود: تصمیم‌هایی برای تسریع در پیشرفت پروژه گرفته شده و تا نتیجه نهایی پیگیری می‌شوند.

هاشمی‌پور نقش محوری راه‌ها در خروج از بن‌بست را مهم دانست و گفت: تا زمانی که از بن‌بست خارج نشویم نمی‌توانیم انتظار توسعه داشته باشیم.

وی خارج شدن شهرستان از بن بست را اولویت برنامه کاری خود برشمرد و گفت: باید به راه‌ها توجه ویژه داشته باشیم.

هاشمی‌پور افزود: در بازدید امروز تصمیم‌های جدی در پرداخت نقدینگی اوراق خزانه گرفته شد که با توجه به تأکید رئیس جمهور و مصوبه هیأت دولت جمع‌بندی خوبی در این باره گرفته شده است.

نماینده شهرستان‌های چهارگانه کهگیلویه و بویراحمد در مجلس شورای اسلامی افزود: مقرر شده است نقدینگی به کارگاه تزریق شود و اگر این پول تزریق شود و اوراق خزانه تحویل شود مطمئن هستم تا پایان سال آینده پروژه تکمیل می‌شود.

هاشمی‌پور پیشرفت پروژه پاتاوه به دهدشت را ۷۰ درصد عنوان کرد و گفت: ۳۰ درصد مابقی با رفع مشکلات نقدینگی به سرعت پیش خواهد رفت.
اختصاص ۳۸۰ میلیارد ریال از اسناد خزانه به محور ترانزیتی پاتاوه به دهدشت

معاون ساخت و توسعه راه‌ها از تزریق ۳۸۰ میلیارد ریال اعتبار از اسناد خزانه به محور پاتاوه به دهدشت خبر داد و گفت: در صورت تخصیص اعتبارات این پروژه تا ۲٫۵ سال آینده تکمیل می‌شود.

خیرالله خادمی نیز در این بازدید از محور پاتاوه به دهدشت با مهم خواندن این محور اظهار داشت: محور پاتاوه به دهدشت مرکز کشور را به بنادر جنوبی وصل می‌کند.

وی با بیان اینکه پروژه به طور کلی روند رو به رشدی دارد طول قطعه پاتاوه به دهدشت را ۱۴۰کیلومتر دانست و افزود:این قطعه به خاطر عوارض سخت طبیعی و عبور از زاگرس نیاز به حفاری ۹دهانه تونل و یک‌هزار و ۵۰۰ حلقه پل خاص دارد.

معاون ساخت و توسعه راه‌ها با بیان اینکه بخش عمده ۵۵ کیلومتر باقی مانده تونل و پل خاص است افزود:۵٫۵ کیلومتر از حفاری‌ها انجام شده و در ۴٫۵ کیلومتر عملاً قابل تردد است.

خادمی با اشاره به سفر هیأت دولت به استان و مصوبه اختصاص اعتبار به این پروژه بیان کرد:با توجه به توجهی که در این سفر به پروژه شده است در صورت تأمین اعتبار ۱۵۰ میلیارد تومان در نظر گرفته شده حداکثر تا ۲٫۵ سال آینده محور به بهره‌برداری می‌رسد.

وی اعتبار مورد نیاز برای تکمیل پروژه را ۲۰۰ میلیارد تومان برآورد و تصریح کرد: ۱۵۰میلیارد تومان در قطعه پاتاوه به دهدشت ومابقی برای تکمیل قطعه‌های دیگر مناطق هزینه می‌شود.

معاون ساخت و توسعه راه‌ها با اشاره به نقش ترانزیتی و محوری پروژه گفت: امیدواریم در آینده به عنوان یک کریدور اصلی نقش آفرینی کند.

خادمی با اعلام اینکه در این بازدید برنامه مالی پروژه تنظیم و در هفته آینده ارائه می‌شود گفت: از محل اسناد خزانه ۳۸ میلیارد تومان طی سه مرحله به پروژه اختصاص داده شده است.

وی بیان کرد: اگر این مبلغ تخصیص پیدا کند همه مطالبات محور قابل پرداخت است و با پرداخت مطالبات عملیات پروژه شتاب بیشتری می‌گیرد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *