پشت پرده دو انتصاب سوال برانگیز در سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد!

طی احکامی جداگانه، قدرت‌الله ویسی به عنوان سرپرست معاونت برنامه‌ریزی و علیرضا رستگار به عنوان سرپرست معاونت توسعه و مدبریت منابع انسانی این سازمان منصوب شدند.

ویسی، پیش از این معاون توسعه و مدیریت منابع انسانی و رستگار، معاون برنامه‌ریزی این سازمان بودند که طی احکامی به سمت‌های جدید منصوب شدند.

حال سوال اینجاست چرا این افراد که بیش از دو سال در این مسئولیت ها قرار داشتند و تقریبا با حوزه مسئولیت خود کاملا آشنا بودند و در آن به تجارب لازم رسیده بودند با چه توجیهی جابجا شدند!؟

در واقع اگر این افراد موفق در سمت خود موفق عمل کرده اند دلیل جابجایی انها چه بود و اگر ناموفق بوده اند چرا از افراد دیگر برای تصدی این مسئولیت های مهم از آنها استفاده نشد!؟

اینگونه انتصابات و جابجایی ها یا بر اساس عدم وجود نیروهای توانمند صورت می گیرد یا به دلیل دایره کوچک اطراف تصمیم گیرندگان است که افراد را دائما در مسئولیت ها چنان جابجا می کنند که گویی این افراد مدیر به دنیا آمده اند و برای مسئولیت ساخته شده اند!

بعضا در چنین مواردی این شائبه بوجود می آید که بخاطر برآورده نشدن انتظارات خاص مدیران اینگونه جابجایی ها صورت می گیرد و افراد هماهنگ تر برای مسئولیت های مهم تر انتخاب می شوند و برای اینکه نارضایتی از سوی افراد قبل و احیانا افشاگری صورت نگیرد برای راضی نگه داشتن افراد به آنها نیز سمتی می دهند! منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *