پلمب ۱۸۰ مکان فروش مرغ زنده در یاسوج

عبدالله بهمنش عصر سه‌شنبه در جلسه تکریم و معارفه رؤسای جدید و سابق اداره دامپزشکی لنده حفظ سلامت و بهداشت عمومی دام و دامداران را از مهمترین وظایف اداره دامپزشکی خواند و گفت: عشایر و دامداران باید برای مقابله و پیشگیری از بیماری‌های دامی و یا شیوع آن آموزش لازم را ببینند.

وی به خدمات رئیس سابق اداره دامپزشکی شهرستان لنده اشاره و افزود: تغییر و تحول در هر اداره‌ای یک فرایند طبیعی بوده ولی این تودیع و معارفه با درخواست رئیس سابق دامپزشکی شهرستان صورت گرفته و هیچ دلیل دیگری نداشته است.

مدیرکل دامپزشکی استان ادامه داد: این تغییر و تحولات اگر در جهت رشد و توسعه مناطق مختلف صورت پذیرد می‌تواند به استفاده صحیح از همه ظرفیت‌ها و توانمندی‌های  کمک کند.

وی در ادامه به برداشت‌های غلط از وظایف دامپزشکی اشاره و گفت: برخی تنها وظیفه دامپزشکی را واکسیناسیون دام و طیور می‌دانند در حالی که وظایف این اداره فراتر از این می‌باشد.

بهمنش افزود: هرجایی که نامی از دام و طیور وجود دارد، حیطه و وظایف دامپزشکی را شامل می‌شود.

وی ادامه داد: بیش از ۲هزار بیماری دامی شناخته شده وجود دارد که از این تعداد قریب به ۸۰۰ مورد مشترک میان انسان و دام می‌باشد.

مدیرکل دامپزشکی استان کهگیلویه و بویراحمد به مشکلات مالی و اعتباری اداره کل دامپزشکی استان اشاره و خاطر نشان کرد: در سال گذشته به دلیل کمبود اعتبارات بیش از ۸ ماه نتوانستیم مأموریت پرسنل را پرداخت نماییم ولی با جدیت به کار خود و ارائه خدمات ادامه داده‌ایم.

بهمنش به لزوم همکاری ادارات و نهادها با اداره دامپزشکی اشاره و گفت: پرسنل دامپزشکی به عنوان ضابط قضایی معرفی شده‌اند به گونه‌ای که هر جایی لازم باشد قوه قضائیه همکاری و همراهی را در جهت تأمین سلامت بهداشتی دام و طیور و انسان‌ها اتخاذ خواهد کرد.

وی به لزوم جدیت در جهت پلمب مکان‌های فروش مرغ زنده در شهرستان اشاره و افزود: به جهت مقابله و جلوگیری از شیوع بیماری‌های دامی در مرکز استان () بیش از ۱۸۰ مکان فروش مرغ زنده پلمب شده است.

مدیرکل دامپزشکی استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: جمع‌آوری مکان‌های فروش مرغ زنده و ممانعت از فروش و عرضه شیر خام در بازار از جمله برنامه‌هایی است که در سطح شهرستان لنده و دیگر شهرستان‌های استان باید با جدیت اجرایی شود.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *