پیام: ضرورت ایجاد بازار روز در شهر مادوان / شهری که از نبود مبلمان شهری رنج می‌برد

حاتم پیام از نامزدهای انتخابات شورای شهر مادوان، با برشمردن چند نیاز ضروری این شهر، قول داد تا در صورت کسب اعتماد مردم یک مرکز خرید با عنوان بازار …

خبر رسان؛

از نامزدهای شورای شهر ، با برشمردن چند نیاز ضروری این شهر، قول داد تا در صورت کسب اعتماد مردم یک مرکز خرید با عنوان را در دایر کند.

حاتم پیام در گفت‌وگو با خبرنگاران به سؤالاتی پیرامون نیازهای پیش روی مردم شهر مادوان پاسخ داد و گفت که همه ما می‌دانیم که مادوان روستایی است که فقط نام شهر را به خود گرفته است بنابراین کار در این شهر نوپا باید در گام نخست روی اقدامات زیرساختی و نیازهای اولیه شهروندی متمرکز شود.

شهر مادوان از ابتدایی‌ترین امکانات هم محروم است اما با روی کار آمدن یک پارلمان برنامه‌ریز و سیاستگذار قوی، کاربلد، پویا و کارآمد عبور از این وضعیت کار آسانی هست.

مردم نجیب شهر مادوان شایسته خدمت هستند و این خدمت با تشکیل پارلمانی متشکل از اعضایی با تجربه ،اندیشه نو، توان علمی، برنامه ریزی و کار کارشناسی مرتبط در حوزه مدیریت شهری و محلی عملیاتی می‌شود.

پیام که دارای تجربه چندین ساله فعالیت در عالی‌ترین سطح شوراهای استان می‌باشد و با ساختار و وظایف این پارلمان محلی آشنایی بسیار خوبی دارد، معتقد است همه چیز دست مردم است چرا که این رسالت خطیر و حیاتی درگرو انتخاب افراد اصلح و شایسته از سوی مردم عزیز و همیشه آگاه و از سوی دیگر نیازمند اتخاذ تصمیات قانونمند و منظم بعنوان رسالت اصلی شورا با اصل قراردادن رعایت عدالت اجتماعی و آسایش رفاه عمومی شهروندان است.

او یکی از وظایف شورا را فراهم نمودن دسترسی سریع مردم به خدمات اجتماعی و عمومی ازجمله: حمل نقل عمومی، تامین محل مناسب برای خرید و فروش مایحتاج شهروندان، فضای سبز مناسب برای گذراندن اوقات فراغت و شادی نشاط مردم، مراکز ورزشی، فراهم نمودن فضای شهر برای رونق کسب کار، دسترسی به مراکز خدماتی، اداری، آموزشی و بهداشتی دانست.

پیام ضمن تاکید بر نبود برنامه‌ریزی شهری اصولی از قبل تعریف شده برای رشد و توسعه شهر نیارهایی چون کمبود فضای آموزشی، نبود محلی برای گذراندن اوقات فراغت، فضای سبز و پارک عمومی شهر،ن بود فضای ورزشی مناسب و فقدان یک مرکز خرید فروش روزانه مردم و چندین نیاز اساسی دیگر مرتبط با حقوق شهروندی ،عمران و توسعه شهری را از مشکلات مهم این شهر می‌داند و ادامه می‌دهد: رشد اقتصادی هرجامعه از اشتغال مفید و تولیدی افراد جامعه تاثیر می پذیرد و شوراها فرصت اشتغال را برای ساکنین شهرها می توانند فراهم کنند در حال حاضر عمده مشتریان و فروشندگان جمعه بازار شهر یاسوج اهالی شهر مادوان وروستاههای اطراف این شهر هستند که مجبورند برای امرار معاش یا تأمین مایحتاج خود به یاسوج بروند و آنجا خرید و فروش کنند در حالی که این حداقل کاری است که شورای شهر وظیفه دارد تا زمینه دسترسی آسان مردم به خدمات و امکانات برای مردم این منطقه را در شهر محل زندگی فراهم کنند.

پیام به طور مشخص به احداث مرکز خرید تحت عنوان بازار روز یا جمعه بازار در شهر مادوان اشاره می‌کند و می‌گوید که این کار علاوه بر صرفه جویی هزینه های مردم در ایاب و ذهاب موجب رونق کسب کار و ایجاد اشتغال برای شهروندان در محل سکونت افراد می‌شود. و از طرفی از نظر اقتصادی به صرفه و صلاح مردم و شهرداری می باشد چرا که با پرداخت نرخ کرایه کمتر نسبت به یاسوج  عوارض حاصله به خود شهرداری مادوان برگشته که این عوارض یقینا صرف خدمات رسانی مطلوب‌تر به شهروندان و مردم  شهر می‌شود.


منبع : کبنانیوز

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *