پیشرفت ۷۵ درصدی اتصال جاده مارگون بویراحمد به خوزستان

معاون ساخت و توسعه راه های اداره کل راه و شهرسازی گفت: طرح ملی اتصال جاده ارتباطی مارگون بویراحمد به استان های خوزستان و چهارمحال و بختیاری ۷۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

شیرمحمد راستا  اظهار داشت: طول این جاده ارتباطی ۱۰۵ کیلومتر است که تاکنون ۷۹ کیلومتر آن اجرا شده و ۲۶ کیلومتر مابقی نیز در حال ساخت است.
وی به زمان آغاز عملیات اجرایی این جاده ارتباطی و میزان اعتبار هزینه شده برای ساخت ۷۹ کیلومتر آن اشاره ای نکرد.
معاون ساخت و توسعه راه های اداره کل راه و شهرسازی کهگیلویه و بویراحمد افزود: ۱۳۰ میلیارد ریال از محل اعتبارات ملی برای اجرای ۲۶ کیلومتر مابقی این جاده ارتباطی در نظر گرفته شده و هم اکنون نیز توسط ۲ پیمانکار در حال اجراست.
راستا بیان کرد: پیش بینی می شود که این جاده ارتباطی تا تیر ۹۶ به بهره برداری برسد.
وی عنوان کرد: شاخص بهره مندی روستاهای کهگیلویه و بویراحمد از راه ارتباطی ۴۲ درصد بوده در حالی که این میزان به طور میانگین در کشور حدود ۷۵ درصد است.
راستا ابراز داشت: اولویت ساخت جاده های ارتباطی در مناطق روستایی کهگیلویه و بویراحمد با روستاهای بالای ۲۰ خانوار است.
شهر مارگون مرکز بخش مارگون از توابع شهرستان بویراحمد است که با جمعیتی افزون بر ۹ هزار نفر در ۷۰ کیلومتری یاسوج مرکز کهگیلویه و بویراحمد واقع است.
۶ هزار و ۵۴۸ کیلومتر راه ارتباطی در کهگیلویه و بویراحمد وجود دارد که از این میزان چهار هزار و ۷۱۵ کیلومتر روستایی، یکهزار و ۲۳۸ کیلومتر فرعی، ۵۰۵ کیلومتر اصلی و ۹۰ کیلومتر نیز بزرگراه است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *