چرام هیچی ندارد / هنرمندانی که در قبرستان تمرین می‌کنند اما برگزیده کشوری می‌شوند / گچساران سینما ندارد

عصر امروز در نشست هنرمندان استان کهگیلویه و بویراحمد با وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد. …

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: این دیار با دست‌های خالی اما اراده پولادین کارها را پیش می‌برند.

به گزارش از یاسوج، رضا دهبانی‌پور عصر امروز در نشست هنرمندان با اسلامی، با یاد و خاطره ۱۸۰۰ شهید استان، اظهار کرد: امروز آقای صالحی‌امیری به خوبی بیان کرد که نباید کاری شود که شادی‌ها به زیرزمین‌ها برود و هنرمندان این دیار با دست‌های خالی جامعه را پر از امید می‌کنند.

وی با اشاره به برنامه‌های متعدد در ایام دهه فجر، بیان کرد: در جشن‌های انقلاب و برنامه‌های هفته فرهنگ و هنر که در سراسر استان برگزار شدند، آدم‌های تشنه زیادی را دیدم که ساعت‌ها را برای شنیدن و دیدن برنامه‌های فرهنگی آمده بودند.

دهبانی‌پور گفت: اجرای هر روز برنامه‌های فرهنگی در سطح استان از جمله فیلم فجر، نمایشگاه کتاب و … بیانگر این است که وزارتخانه درک درستی از فضا و جایگاه هنر دارد.

وی افزود: اگر جایی خلاء وجود دارد به شرایط که بر مملکت ما مستولی است، بستگی دارد.

به گزارش کبنا، در ادامه این نشست جمعی از هنرمندان به نمایندگی از سایر هنرمندان دیدگاه‌ها و نظرات خود را مطرح کردند.

خلیلی به عنوان نماینده هنرمندان شهرستان در این نشست، بیمه هنرمندان، احداث پلاتو، چاپ آثار هنرمندان، حمایت از برگزاری کنگره ملی شعر، خرید آثار هنرمندان را از جمله مشکلات و دغدغه‌های این شهرستان عنوان کرد و گفت: گچساران با این بار هنری و هنرمند سینما ندارد.

وی در ادامه خواستار بکارگیری نیروهای قرآنی و فرهنگی در ادارات شد و گفت: ادارات به بخشنامه‌های مربوط به هنرمندان توجه ندارند که اگر در این رابطه هم تصمیمی گرفته شود، جای قدردانی دارد.

خلیلی در ادامه از رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی گچساران تقدیر کرد و گفت: او خود از هنرمندان توانمند استان است که به معنای واقعی در این شهرستان عرضه می‌کند.

به گزارش کبنا، در ادامه سید قربانعلی موسوی به عنوان نماینده اهالی فرهنگ و هنر شهرستان چرام سخنرانی کرد و با بیان اینکه فرهنگ و هنر در این شهرستان با وجود نبود امکانات اما فعال است، اظهار کرد: نداشتن اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی در این شهرستان مشکل اساسی هنرمندان چرام است. که از شما خواستاریم که ما را از نمایندگی به اداره تبدیل کنید.
وی افزود: این شهرستان در بدو پیروزی انقلاب در حوزه‌های مختلف فرهنگ و هنر صاحب کسب و مقام‌های در سطح کشور شده‌اند، اما ما هیچی نداریم، نه سالن نمایش، نه پلاتو و نه فرهنگ سرا، هیچی نداریم.

موسوی گفت: هنرمندان این شهرستان در قبرستان‌ها تمرینات خود را انجام می‌دهند و با این وجود نمایش‌نامه‌های آنها در سطح کشور برگزیده می‌شوند.

وی با بیان اینکه چهل سال منتظر بودیم تا حرف‌هایمان را بزنیم، افزود: آقای وزیر اگر حرف‎های ما را می‌شنوید و به گوش شما می‌رسد، کاری برای ما انجام دهید.


منبع : کبنانیوز

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *