چرا استاندار به فکر تغییر مدیرکل ورزش نیست؟

مهدی پور

جامعه ایران یکی از جوامع اسلامی در دنیاست که بسیاری از قوانین و راهبردهای زندگی بر حسب دستورات اسلام می باشد. یکی از مباحث در جوامع اسلامی انتخاب مدیران شایسته و با صداقت و پاک در راس امور است که میتوان بهترین الگوی انتخاب مدیران در جوامع مختلف بویژه در کشورهای اسلامی را سفارشات امام علی (ع) خطاب به مالک اشتر دانست. صداقت از مهمترین سفارشات بزرگان دینی در انتخاب مدیران امور مختلف بوده و میطلب این ویژگی بسیار مورد توجه گزینش یک مدیر قرار گیرد.

بگذریم؛ هدف ما در این مقاله نقد در خصوص انتخاب یک مدیری در استان است که مدت دو سال و نیمی از دوران مدیریتش نیز سپری شده است. مدیری که در اوایل انتصاب و معارفه اش اظهار کرد چند ماهی بیشتر سکاندار سازمانی با عنوان ورزش و جوانان نخواهد بود و آمده است تا نیروی شایسته ای از استان انتخاب شود و بعد خواهد رفت و این چند مدت کوتاه گفتاری وی که چندماه دیگر به سه سال خواهد رسید شد سالها پسرفت ورزش در این استان پر استعداد در زمینه قهرمان پروری. یادمان می آید روزی در نشست ها و سخنرانی هایش میگفت من زیاد تو این استان نخواهم ماند و هر لحظه هم مرا نخواستید خودم استعفا داده و میروم.

جهانبخش ایزدپور در همان اوایل مدیرکل شدنش در اقدامی عجیب برای محکم نمودن جایگاه خود نشان داد کارایی و خدمت برایش نیست و از هر نماینده خواست یک معاون معرفی نمایند تا سه معاونتش را سهم سه نماینده استان کرده که از این بابت تعاملات خود با نمایندگان را آغاز کند. خود بهتر از هر کسی میدانست انتصاباتش با هدف جلب رضایت نمایندگان بوده نه هدف کارایی و همین نیز موجب خاموشی فعالیت در حوزه های ورزش و جوانان گردید.

چندی است که زمزمه های برکناری ایزدپور به گوش میرسد و بازوان وی در وزارت ورزش نیز در تلاش برای ماندگاری وی هستند اما در این بین به احتمال زیاد قدرت لابی گری وی بیشتر از استاندار و مجمع نمایندگان است که نتوانسته اند برای تغییر این مدیرکل ضعیف اقدامی انجام دهند.

هرچند مدتی یکبار اشخاصی مطرح میشوند برای سکان مدیریت در این سازمان دولتی در استان اما ایزدپور با نفوذی که در وزارت ورزش و جوانان دارد برای تخریب آنها هیچ کوتاهی نکرده و ای کاش از نفوذ خود در راه جذب بودجه استفاده میکرد نه در راه تخریب کسانی که احتمالشان می رود گزینه ای برای جانشینی اش باشند.

البته حق هم دارد برای جذب بودجه خودش را هزینه نکند چرا که دغدغه ای برای توسعه این استان ندارد و به جای تلاش برای جذب اعتبارات برای ماندن و یکه تازی های خود تلاش می کند.

البته تعجبمان از استاندار و مجمع نمایندگان استان کهگیلویه و بویراحمد است که نسبت به این امر هیچ واکنشی نشان نمیدهند. آیا ندیدند که ورزشکاران استان چگونه با پلاکارد و پوستر از دست به دامن رئیس جمهور شدند؟ آیا صدای فریاد مظلوم ورزشکاران را در سالهای اخیر نمیشنوند؟

در عجبیم دولتی که با شعار امید در حال تلاش است اما ورزشکاران این استان از این دولت ناامید شده اند و در بی تفاوتی ایزدپور به ورزش این استان همین بس که پای صورتجلسه تخریب استادیوم تختی به عنوان قلب ورزش که ورزشکاران زیادی در آنجا مشغول به ورزش هستند را امضاء نموده است.

بسیاری می‌گویند استاندار از همان اوایل با ایزدپور مخالف بود اما این چه مخالفتی است که هیچ اقدامی اساسی در خصوص تغییر صورت نگرفته است؟

آیا استاندار نمیتوانست به وزیر مکاتبه ای همچون نهاد کتابخانه ها داشته باشد که یا مدیرکل را تغییر دهید یا در جلسات ایشان را راه نداده و به ورزش و جوانان نیز بودجه ای تعلق نمیگیرد و در آنصورت شکی نبود فورا ایزدپور تغییر میکرد. البته ورزشکاران استان نیز بر این باورند که ورزش و جوانان از یاد مجمع نمایندگان استان و نماینده دولت تدبیر و امید در کهگیلویه و بویراحمد رفته است و یا بهتر بگوییم برایشان اهمیتی ندارد.

والسلام

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *