چهارمین تصادف نوروزی بر روی پل روستای گردوه در جاده ارتباطی پاتاوه به دهدشت/نداشتن حفاظ ایمنی پل ها و وجود پیچ های تند علت اصلی تصادفات

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی خبر رسان  ، سه روز پیش تصادفی در حد فاصل روستای گردوه بر روی پل این روستا در جاده ارتباطی پاتاوه به دهدشت حد فاصل روستای گردوه شهرستان دنا انجام شد، این و سانحه چهارمین اتفاق افتاده طی دو سال اخیر بعد از افتتاح بر روی این پل است.

 می توان گفت که مهمترین علت های این حوادث وجود دو قوس متضاد بروی یک پیچ که از لحاظ فنی غیرقانونی است و نداشتن حفاظ ایمنی اطراف پل  بوده که از مقدمات ایمنی اولیه است.

 قصه به اینجا ختم نمی شود و سال گذشته نیز یک تصادف روی همین پل رخ داد که به علت نبود حفاظ ایمنی بر روی آن یک خودرو به پایین سقوط کرد و آتش گرفت و راننده ماشین زنده زنده در آتش سوخت.

جای بسی تفکر است که پروژه ای که مدت زمان کوتاهی نیست که  افتتاح شده اما  هر هفته و یا هر روز خبری بر روی رسانه های استان مبنی بر سقوط یا تصادف بر روی این پل و پیچ ها و قوس هایی که در  این جاده وجود دارد اتفاق می افتد.

 باید دید چه کسی پاسخگوی خون مردم بی گناه در این زمینه است؟

 آیا ایمنی مردم مهمتر است یا زود افتتاح کردن یک پروژه نیمه کاره؟

متاسفانه در استان مشابه این پروژه ا بسیار زیاد است و مسئولان استانی به علت اینکه بخواهند پروژه ای در مناسبت های مختلف افتتاح کنند در اقدامی عجیب طرح هایی که هنوز به صورت کامل تکمیل نشده را افتتاح می کنند که باعث بروز چنین اتفاقاتی می شود.

مسئولان راه و شهرسازی کهگیلویه و بویراحمد نیز باید در این حوزه جوابگو باشند که چرا نقاط بسیار حساسی مثل پل گردوه که هیچ گونه حفاظی ندارد و منجر به تصادف می شود را حل نمی کنند.

مشکلات جاده پاتاوه به دهدشت به صورت کتبی و شفاهی به وزارت خانه اعلام می شود

در این رابطه مدیرکل راه و شهرسازی کهگیلویه و بویراحمد در گفت و گو با خبرنگار این پایگاه خبری گفت: جاده ارتباطی پاتاوه به دهدشت پروژه ملی بوده و زیر نظر شرکت زیرساخت راه ها و جاده های کشور است و این سازمان دخالتی نمی تواند داشته باشد.

محمد علی علیمردانی افزود: این اداره به عنوان نماینده وزارت راه و شهرسازی به صورت کتبی و شفاهی این مشکل را پیگیری می کند و  بنده نیز در اولین فرصت از این جاده بازدید خواهند داشت تا بیشتر با مشکلاتی که در رسانه ها عنوان شده از نزدیک مشاهده کنم.

 

 
 
 
 
 
 
 
انتهای پیام/۷۰۴۴

 

منبع : صبح زاگرس

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *