چه کسی رئیس ستاد انتخاباتی «حسن روحانی» در کهگیلویه و بویراحمد می‌شود؟ (+نمودار)

خبر رسان؛

 

واقعه مهم سیاسی‌ کشور در حال اتفاق است و در سایه  این رخداد یعنی انتخابات دوازدهم ریاست جمهوری موضوع تعیین در به یک مسئله جدی تبدیل شده است و این روزها در فضای سیاسی استان بر روی آن بحث زیادی می‌شود.

به گزارش خبر رسان از یاسوج، موضوع انتخاب رئیس ستاد انتخاباتی «حسن روحانی» برای انتخابات دوازدهم ریاست جمهوری به یک مسئله مهم سیاسی تبدیل شده و گروه‌های مختلف سیاسی اصلاح‌طلب و حتی برخی از نمایندگان مجلس در استان کهگیلویه و بویراحمد با حساسیت آن را دنبال می‌کند.

«مهرداد باقری» مسئولیت ستاد انتخاباتی «حسن روحانی» را در انتخابات یازدهم ریاست جمهوری بر عهده داشت، اگر چه وی به دلیل نداشتن تجربه کافی سیاسی و مدیریتی نتوانست اهداف اصلاح‌طلبان، هواداران و اعضای ستاد را در بدنه مدیریتی استان دنبال کند و به همین دلیل هر کدام از اعضای ستاد وی با در دست داشتن حکمی از ستاد «حسن روحانی» شخصاً پیگیر امورات خود در سطح ملی و استانی شدند، البته آن زمان به دلیل شرایطی که حاکم بود هیچ کدام از جریان‌های سیاسی اصلاح‌طلب تصور نمی‌کردند که باید از «روحانی» رئیس جمهور فعلی حمایت کنند و به همین خاطر مسئولیت در ستاد روحانی را خیلی جدی نمی‌گرفتند.

اکنون شرایط با قبل بسیار فرق کرده و خیلی‌ها برای ریاست و عضویت در ستاد «حسن روحانی» تلاش خواهند کرد، از بین افرادی که برای ریاست ستاد انتخاباتی «حسن روحانی» مطرح بود، نظرسنجی را در بین افراد ذیل؛(۱-مهرداد باقری، ۲-سید رضا عسکری، ۳-، ۴-، ۵-، ۶-سید رحمان وفانژاد، ۷- و  ۸-) به دو شکل کامنت‌گذاری و رأی دادن برگزار شد که در ادامه نتایج آن ارائه می‌شود.

در مجموع در این نظر سنجی پنج هزار نفر به شکل کامنت‌گذاری و رأی دادن شرکت کردند که حدود۲۸۰۰ نفر رأی دادن و ۳۲۰۰ نفر با کامنت و یا تأئید کامنت‌ها در این نظر سنجی شرکت کردند.

در بخش رأی دادن؛ ۱۵۶ نفر یعنی ۷ درصد رأی دهندگان افرادی غیر از افراد مطرح شده را مناسب ریاست ستاد انتخاباتی «حسن روحانی» در کهگیلویه و بویراحمد دانستند که در بخش کامنت‌گذاری نیز بر روی آن تأکید هم شد.

هوشنگ جهانبخش مدیرکل تعاون روستایی و عضو حزب تدبیر و توسعه ایران در این رقابت ۸ درصد رأی‌‌ها را به خود اختصاص داد و در بخش کامنت‌گذاری با او برای تصدی این مسئولیت مخالفت شدیدی شده است.

سید رحمان وفانژاد جوان اصلاح‌طلب که مشاور فرماندار بویراحمد نیز است علی‌رغم اینکه در بخش کامنت‌گذاری مقبولیت خوبی را به دست آورد، اما در بخش رأی ۹ درصد آرا را کسب کرد.

علی خواجوی اصلاح شاخص کهگیلویه و بویراحمد که از مقبولیت بسیاری بالای در بین اصلاح‌طلبان روبرو است در این نظرسنجی در بخش کامنت‌گذاری با حمایت بالای برخوردار شد، اما در بخش رأی ۱۱ درصد آرا را به دست آورد.

مهرداد باقری و لطیف رستاد در این رقابت هر کدام ۱۲ درصد آرا را کسب کردند، اما با مهرداد باقری در بخش کامنت‌ها مخالفت شد و او را مناسب این کار نمی‌دانستند و با رجوع به بخش کامنت‌ها این مسئله نیز دیده می‌شود.

از لطیف رستاد در بخش کامنت‌ها برای تصدی این مسئولیت استقبال شد. اما «سید رضا عسکری» که از او در بخش کامنت‌ها حمایت ویژه‌ای شد توانست در بخش رأی ۱۲ درصد آرا را کسب کند و نفر سوم این رقابت شود.

هدایت اکبری و چنگیز هاشمی در این نظرسنجی توانستند رأی بالایی را از سوی مخاطبان خبر رسان به دست بیاروند.  اکبری رئیس شورای اسلامی شهر یاسوج و رئیس حزب اعتدال و توسعه و چنگیز هاشمی نائب رئیس اتاق بازرگانی یاسوج است این دو رقابت نزدیک به هم داشتند، این در حالی است که هواداران هاشمی برای او در فضای مجازی تبلیغات زیادی کردند و از طرفی هواداران «هدایت اکبری» در روزهای اول به این نظرسنجی توجه زیادی نداشتند، اما بعد با کمی تبلیغات و اطلاع‌رسانی جایگاه بسیار خوبی در این نظر سنجی پیدا کرد با توجه به موقعیت سیاسی و اجتماعی وی به نظر می‌رسد او شانس بیشتری برای این مسئولیت داشته باشد.

به گزارش کبنا، بر اساس اظهارات منابع مطلع، ستاد مرکزی تبلیغاتی «حسن روحانی» برای کسی در این دوره حکم ریاست نخواهد زد، گرچه برخی از منابع دیگر در گفت‌وگو با خبر رسان گزینه اصلی ریاست را کسی دیگری می‌دانند.

 


منبع : کبنانیوز

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *