کشف ۱۰۷۲سکه عتیقه در دیشموک+عکس

رئیس اداره میراث فرهنگی کهگیلویه گفت: یک هزار و ۷۲ سکه تاریخی در دیشموک و یکی از روستاهای تابعه کشف و به نفع دولت ضبط شد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس با همت و تلاش نیروی انتظامی ۱۰۷۲ در شهر شد.

بنا بر اطلاعات موثق رسیده به این پایگاه خبری، نیروی انتظامی دیشموک در عملیاتی تیزهوشانه و حساب شده از ساعت ۱۲ الی ۲عصرروز گذشته ۱۰۷۲ سکه عتیقه را در جریان معامله چند شخص، کشف و ضبط کردند.

گزارشات رسیده حاکی از این است که در جریان این عملیات ۳ نفر با هویت مشخص دستگیر و برای طی کردن مراتب قانونی به دستگاه قضا  معرفی شدند.

زمان اظهار کرد: در پی گزارش مردمی مبنی بر مشکوک بودن رفت و آمد به منزل مسکونی در یکی از روستاهای تابعه بخش دیشموک مأموران میراث فرهنگی بلافاصله به محل اعزام شدند.

رئیس اداره میراث فرهنگی کهگیلویه تصریح کرد: مأموران یگان حفاظت میراث فرهنگی پس از اطمینان از وجود سکه‌های عتیقه در منزل مسکونی واقع در روستای دره زرد فارتق به عنوان مشتری خرید سکه‌ها وارد عمل شدند.

زمان افزود:در این معامله ساختگی مأموران موفق شدند یک هزار و ۲۲ سکه تاریخی از منزل این فرد ضبط کنند.

این مسؤول با بیان اینکه نظیر چنین اتفاقی همزمان در یکی از منازل شهر دیشموک روی داد،گفت: از این منزل مسکونی هم تعداد ۵۰ سکه کشف و ضبط شده است.

زمان با بیان اینکه قدمت تاریخی این سکه‌ها پس از بررسی کارشناسی مشخص خواهد شد گفت: در جریان این موضوع دو نفر دستگیر و به مراجعه قضایی معرفی شدند.

انتهای پیام/۴۱۲۰

 

 
انتهای پیام/۴۱۲۰

 

منبع : صبح زاگرس

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *