کهگیلویه و بویراحمد در کاهش نرخ بیکاری رتبه نخست کشور را کسب کرد

استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت:این استان از لحاظ کاهش نرخ بیکاری، رتبه نخست را در میان استان‌های کشور به دست آورد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی خبر رسان ، سیدموسی خادمی پیش از ظهر امروز در نشست شورای برنامه‌ریزی اظهار داشت: امسال نرخ بیکاری در تعدادی از استان‌های کشور از جمله فارس، قزوین، قم، لرستان، مازندران و کاهش یافت که در این میان، استان ما موفق به کسب رتبه نخست در کاهش نرخ بیکاری شد.

وی افزود: نرخ بیکاری استان از ۱۷٫۷ درصد در سال ۹۴ به ۱۳٫۳ درصد در سال ۹۵ کاهش یافت که دستاورد بزرگی برای استان محسوب می‌شود.

با بیان اینکه کاهش ۴٫۴ درصدی نرخ بیکاری نتیجه تلاش بخش دولتی و خصوصی استان است، گفت: با وجود این، ما هنوز هم حدود ۲۵ تا ۲۶ هزار بیکار در استان داریم، بنابراین باید برای کاهش بیشتر نرخ بیکاری تلاش کنیم.

خادمی عنوان کرد: ما معتقد هستیم که با همکاری، تلاش و کار مداوم می‌توان توسعه و پیشرفت استان را رقم زد که این امر از یک سو نیازمند تلاش مدیران دولتی و بخش خصوصی و از سوی دیگر نیازمند حمایت رسانه‌ها از طریق امید دادن به مردم است.

وی با بیان اینکه امسال جلسات شورای برنامه‌ریزی منسجم و قابل قبول بود، گفت: در سال ۹۶ برنامه داریم که حداقل ماهیانه یک جلسه شورای برنامه‌ریزی برگزار شده و در این جلسات بیشتر به مباحث توسعه‌ای استان ورود کنیم.

منبع تسنیم

انتهای پیام/

منبع : صبح زاگرس

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *